Китайський Новий рік 2023: 5 новорічних талісманів на удачу та багатство

Новий рік за східним календарем — ще один привід загадати бажання і влаштувати чарівний вечір.

Китайський Новий рік 2023: 5 новорічних талісманів на удачу та багатство

Для мешканців Піднебесної важливо віддати багатовіковим традиціям, у тому числі через даоську практику феншуй. Тому вони наповнюють простір навколо предметами та талісманами, які захистять їх від поганого ока, притягнуть багатство та здоров'я.

З нашої статті ти дізнаєшся, якими талісманами потрібно оточити себе у Китайський Новий рік і чому саме ними.

1 Намистини Дзі

Китайський Новий рік 2023: 5 новорічних талісманів на удачу та багатство

Достеменно невідомо, де і коли з'явилися перші намистини Дзі. Археологи знаходили їх у Стародавньому Єгипті, Месопотамії та Персії. Але особливого культу вони придбали на Тибеті, куди їх привезли місцеві солдати, які повернулися з далеких битв. Вони запевняли, що це каміння «з очима» має особливу силу — захищає від бід і пристріту.

З Тибету камені Дзі перекочували до Китаю і згодом стали невід'ємною частиною феншуй — згідно з практикою, вони відштовхують негативну, накопичують позитивну енергію і допомагають набути гармонії з протилежною статтю. Зазвичай такі камені виготовляють з агату – на них вирізують унікальні візерунки та мітки у вигляді кіл, смужок та хвиль.

Придбати такі намистини та зроби з них браслет, амулет чи намисто. У процесі створення думай про хороше — це наповнить каміння творчою енергією та посилить їхню дію. У новорічну ніч тримай Дзі поруч із собою.

2 Імператорські монети

Китайський Новий рік 2023: 5 новорічних талісманів на удачу та багатство

Металеві копії монет династії Цін (1644-1911 рр. н.е.) вважаються символом процвітання та талісманом багатства. У ті далекі часи Цинські імператори карбували свої гроші з латуні, бронзи та міді. Золоті та срібні монети, всупереч поширеній думці, виходили обмеженим тиражем. Особливістю імператорських монет був квадратний отвір у центрі. Самі гроші імені дві форми — круглу і квадратну. Перша символізувала небо, друга – землю.

На лицьовій стороні, або ян, зазвичай зображували чотири ієрогліфи. Виворітну, інь, прикрашали або двома ієрогліфами, або могли залишити порожніми. У східних практиках є різні методи використання копій імператорських монет. Найпопулярніший – носити з собою або розкласти по будинку як талісман удачі та грошової енергії. У новорічну ніч китайці розкладають зв'язки з монет усюди і дарують тим, кому бажають процвітання.

Щоб долучитися до цієї східної традиції, зв'яжи червоною ниткою або стрічкою три імператорські монетки і поклади їх на чільне місце. Можна зробити кілька таких талісманів та розкласти по всій квартирі, а також вкласти в гаманець. Якщо вирішиш купити такий талісман, то, перш ніж знайти йому місце, потримай монети в руках кілька хвилин.

3Сміється Будда

Китайський Новий рік 2023: 5 новорічних талісманів на удачу та багатство

Один з найпоширеніших талісманів удачі в китайському фен-шуй – Будда, що сміється, Будда Щастя, або Хотей. Цей талісман символізує удачу, процвітання, родючість, здоров'я та багатство. В основі цього символу лежить історія про буддійського ченця, який жив у Китаї в 10 столітті. Згідно з легендою, він був ексцентричним і не вписувався у мирні характеристики буддійського ченця. Зокрема, від інших його відрізняла весела поведінка — чернець завжди посміхався і ніколи не сумував. Там, де він з'являвся, до людей приходив успіх, здоров'я та добробут. За ці якості він багатьом і сподобався.

У східній культурі вважається, що незвичайний чернець із притчі — це реінкарнація Гаутами Будди, яка символізує радість, сміх та щастя. Цей талісман є невід'ємною частиною святкового оздоблення в Китаї. Більше того, він стоїть на видному місці цілий рік.

Можеш особисто перевірити, наскільки дієва ця буддистська «магія» — 22 січня посади Будду, що сміється, на стіл, а після віддай йому поличку, з якої добре проглядається приміщення, де ти проводиш найбільше часу, або постав Хотея на південному сході квартири — це зона відповідає за роботу та гроші. У ванну та туалет його краще не ставити.

4 Кішка, що приносить удачу

Китайський Новий рік 2023: 5 новорічних талісманів на удачу та багатство

Кішка, яка приносить удачу, або Манекі-Неко – це більше японський талісман, який дарує удачу та гроші. Однак у китайській культурі цю милу фігурку з піднятою однією лапкою теж зустрічається. Подібні статуетки бувають різних кольорів – від відтінку залежить їхнє значення. Також свій сенс має піднята права чи ліва лапка. Якщо фігурка махає лівою, значить це кіт-хлопчик, який вітає багатство, удачу та успіх у бізнесі. Якщо правою — це кішка жіночої статі. Вона символізує процвітання, родючість, гарне здоров'я та сімейне щастя.

Підбирай цікавий талісман залежно від того, на чому хочеш більше наголосити. У принципі можна завести відразу двох котиків.

5Корабель багатства

Китайський Новий рік 2023: 5 новорічних талісманів на удачу та багатство Корабель багатства теж важливий амулет у практиці феншуй. Вітрильник, покритий золотою фарбою і що складається з імператорських монет, ставлять у квартирі як символ нескінченного потоку грошей. При цьому основа корабля – це не звичайна палуба, а культовий для китайців символ – дракон.
Джерело: ebay.com

Статуетка необов'язково має бути великою. Головне, щоби вона була в будинку. Поруч із вітрильником часто кладуть дорогоцінні камені, речі, які власники вважають своїми скарбами, гроші та інші символи багатства.

Подібні предмети не просто прикраси. Вони мають той самий зміст, що й афірмації. Оточуючи себе ними, людина концентрується на певній думці і щоразу, дивлячись на ці речі, згадує про свою мету. Такі речі працюють в основному як спрямовуючі, але не виключено, що якийсь відсоток дива в цьому також може бути.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua