«Барична пилка»: що це за явище, чим воно небезпечне і як метеозалежним людям пережити його

На кого «барична пилка» подіє найсильніше і як допомогти собі уникнути поганого самопочуття.

«Барична пилка»: що це за явлення, чим воно небезпечне і як метеозалежним людям пережити його

Секрет у цьому, що причинами поганого самопочуття може бути як біологічний чинник, а й різкі перепади атмосферного тиску, що впливає всіх людей.

Що таке «барична пилка»

У метеорології є термін «барична пилка». Так називають різкі температурні стрибки та перепади атмосферного тиску у короткий проміжок часу. Свою назву дане явище отримало тому, що на графіку часті перепади тиску виглядають, як зубчики пили. Але «кровожерливість» проявляється не лише графічно, а й буквально. Метеозалежні люди фізично відчувають біль впливу «баричної пилки».

Нормальним для більшості регіонів, де висота не перевищує рівня моря, вважається тиск 760 мм ртутного стовпа і будь-які раптові коливання в сторони підвищення або зниження даного показника можуть негативно позначитися на здоров'ї жителів.

«Барична пилка»: що це за явлення, чим воно небезпечне і як метеозалежним людям пережити його Погане самопочуття в період перепадів атмосферного тиску пов'язане з тим, що людський організм приблизно на 80% складається з різного роду рідин, і у нас є «вбудована» система, що відповідає за тиск усередині тіла та поза ним. При посиленні зовнішніх факторів вплив сприймається особливо гостро: болить голова, може «стукати» у скронях, темніти в очах і загальне самопочуття буде дуже неприємним. За відчуттями, це схоже на легку форму декомпресійної хвороби, знайомої дайверам і підводникам. Хоча при баричній пилці немає азотного «наркозу», у багатьох спостерігається млявість, апатія та різкі стрибки артеріального тиску.

Хто постраждає від «баричної пилки»

Найбільш сприйнятливі до наслідків баричної пилки:

  • чоловіки та жінки з перевтомою, алергії;
  • астматики;
  • вагітні;
  • люди, які страждають на гіпертонію і мають тяжкі хронічні захворювання серця, судин, спинного та головного мозку.
  • ті, хто отримав травми голови та шиї, люди;
  • що ведуть малорухливий спосіб життя;
  • ті, хто має проблеми з роботою судин, регулярно вживає алкоголь і курить, також перебувають у зоні ризику.

Також синоптики і лікарі попереджають, що можливі напади стенокардії, нудота і слабкість у хворих на метеозалежність.

Як собі допомогти

Для того, щоб запобігти поганому самопочуттю, потрібно вжити кілька профілактичних заходів.

По-перше, візьміть за правило завжди дивитися погоду на найближчі кілька днів. Так ви не тільки зможете виспатися перед важким днем і скоригувати плани на найближчий час, але й уникнете перевтоми, заздалегідь купіть необхідні ліки та завчасно зменште рівень активності. Не геройствуйте та не жартуйте з тиском.

«Барична пилка»: що це за явлення, чим воно небезпечне і як метеозалежним людям пережити його Сергій Длін, засновник Мережі клінік «Доктор Длин», невролог, мануальний терапевт Для гіпертонії та інших захворювань, що загострюються в такі моменти, немає надто молодих і старих – постраждають усі, хто не готовий займатися своїм здоров'ям. Тому, пийте за графіком усі виписані лікарем ліки та дотримуйтесь інших рекомендацій. Якщо вони є.

По-друге, у період “баричної пилки” міряйте тиск двічі на день. Особливо це важливо робити людям у віці та тим, хто нещодавно хворів. Ослабленому організму і так важко протистояти зовнішньому впливу, тут ще й тиск. Навіть якщо ви молоді, але при цьому почуваєтеся погано, не соромтеся тримати під рукою тонометр і критичні моменти звертатися до лікарів. Пам'ятайте, той самий інсульт може статися і о 19-й.

По-третє, постарайтеся уникати стресових ситуацій, нормалізувати режим роботи та відпочинку та спати не менше восьми годин на добу. Вашій психіці, оскільки тілу потрібен повноцінний відпочинок для відновлення після переживань, важкої роботи та інших навантажень.

По-четверте , постарайтеся правильно харчуватися. Гіпертонікам варто відмовитися від вживання міцних напоїв, кави, чорного чаю та енергетиків, скоротити вживання консервантів та солі. А ось на фрукти та овочі, що містять магній повний карт-бланш. Тим, у кого низький тиск, потрібно обов'язково щільно снідати, включити до раціону корисні вуглеводи та такі тонізуючі засоби, як настойки шипшини або елеутерококу.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua