Місячний календар садівників і городників на травень 2022

Місячний календар садівника і городника допомагає вибирати найбільш вдалі дні для посівів і посадок овочевих і плодово-ягідних культур. Зеленим кольором позначені найідеальніші дати, а червоним – найменш відповідні.

Коротко про головне

Місячний календар садівників і городників на травень 2022

Сприятливі дні  в травні 2022 з посівного місячним календарем: 1,2,5,6,7,12,13,14,15,16

Несприятливі дні  в травні 2022 з календарем садівника-городника: 21,22,25,26,30

Місячний посівний календар на травень 2022 з дням

1 травня

Перша чверть у Тельці – вдалий час для посадок і посівів всіх видів овочів, зелені та квітів. У рослин, посаджених в цей день, буде багато пагонів, рясне цвітіння, соковиті листя і плоди.

Один з кращих днів для посадки плодово-ягідних і декоративних чагарників і дерев, особливо з квітами і плодами жовто-рожевої гами: яблуня, груша, абрикос, персик, біла черешня, слива мірабель, айва, хурма, обліпиха, морошка, фізаліс, шипшина , троянда.

2 травня

Зростання місяця в Тельці – ідеальний час для вирощування всіх овочів, плодово-ягідних культур і квіткової флори. Плоди і коренеплоди будуть особливо соковиті, а квіти – великі і запашні.

Кращий день травня для посадки чагарників і дерев, особливо з плодами, що мають велику кісточку: слива, вишня, черешня, мигдаль, абрикос, персик, айва, алича, авокадо.

3 травня

Зростання місяця в Близнюках сприяє зростанню кучерявих і вусатих рослин – боби, огірки, кабачки, диня, виноград, суниця, полуниця.

Повзучі рослини для вертикального озеленення: ліани, плющі, чебрець, хміль, клематис. Гіацинтові боби, петунія, настурція, запашний горошок та інші однорічні квіти.

Швидкозростаюча їстівна зелень: кріп, петрушка, зелена цибуля.

4 травня

Зростання місяця в повітряному знаку Близнюків – хороший час для розведення кучерявих, стеляться і спадаючих ампельних рослин. Бобові – квасоля, горох, соя, арахіс. Баштанні – огірки, кабачки, патисони. Полуниця, суниця, жимолость. Садові ліани, плющі і всі сорти винограду. Клематис, настурція, запашний горошок, іпомея і інші кучеряві квіти-однорічники.

Петрушка, кріп, базилік і зелень з освіжаючим смаком: м’ята і меліса.

Актуально розпушування грунту без поливу, обрізка вусів, прищіпки та щеплення.

5 травня

Зростання місяця в знаку води – Раку, сприятливий для посівів і посадок овочевих культур, що мають на увазі самі соковиті плоди. Огірки, помідори, баклажани, кабачки, патисони, солодкий перець, диня, кавун, гарбуз. Коренеплоди з нейтральним і солодкуватим смаком: картопля, батат, морква, буряк. Всі види капусти та цибулі. Спаржа, щавель, салатна і шпинатна зелень.

6 травня

Перша чверть в Раку ідеальна для посіву та посадки популярних сімейств: пасльонові, гарбузові, хрестоцвіті і бобові. Різноманітна зелень і коренеплоди. Капуста, артишок, ревінь, спаржа.

7 травня

Зростання місяця в Раку найбільш сприятливо відбивається на овочевих культурах. Можна сіяти і садити огірки, томати, кабачки, баклажани, солодкий перець, цибулю, коренеплоди, капусту і будь-яку зелень.

8 травня

Зростання місяця у Львові сприяє зростанню трав і зелені з малим вмістом води – петрушка, кріп, майоран, базилік, материнка, розмарин, кервель, кульбаба. Можна садити однорічні квіти жовто-помаранчевої гами – чорнобривці, левиний зів, календула, кореопсис, єнотера, кальцеолярия і ін.

9 травня

Перша чверть у Леві. Невелика швидкозростаюча зелень, гірко-пряні трави і невибагливі квіти-однорічники.

10 травня

Перша чверть в Діві забезпечить хорошу врожайність томатів, баклажанів, капусти і бобів. Всі види коренеплодів. Невеликі квіти, однорічні та дворічні, декоративні чагарники з суцвіттями. Бузок, гліцинія, акація, жасмин, флокси, горець, пижмо, ломикамінь, наперстянка, иссоп.

Ягідні і фруктові дерева.

11 травня

У цей день зростання місяця в Діві сприяє формуванню кореневої системи. Особливо успішно розвиватимуться підземні плоди – картопля, морква, буряк, ріпа, редис, редька, бруква, пастернак, імбир, хрін, цибулю, часник.

Припустимо садити і сіяти популярні овочі: баклажани, кабачки, томати, перець, горох, огірки, капусту та зелень.

Сприятлива посадка квітів, плодово-ягідних кущів і дерев.

12 травня

Молодий місяць в Терезах – один з найбільш благодатних днів для посіву, посадки, пересадки і інших садово-городніх робіт. Рослини, посаджені в цей день, будуть швидко рости і давати хороший врожай. Овочеві культури і зелень. Фруктово-ягідні чагарники і дерева, особливо сімейства розоцвітих: груша, яблуня, вишня, черемха, слива. Спірея, волжанка, барбарис, таволга, глід, шипшина, троянда.

Всі квіти, крім клубнелуковічних.

13 травня

Перша чверть в Терезах – дуже продуктивний знак. Підходить для посадки відомих овочевих культур, зелені та квітів однорічних і багаторічних.

Плодово-ягідні культури, особливо червоної гами: вишня, черешня, полуниця, малина, червона смородина, горобина, барбарис, червоний виноград.

14 травня

Перша чверть в Терезах – ще один високопродуктивний день для рослин саду і городу. Томати, огірки, баклажани, кабачки, перці, редис, буряк. Капуста білокачанна, савойська, пекінська, цвітна та броколі. Сама соковита листова зелень: щавель, селера, спаржа, салат, шпинат, рукола.

Однорічна і багаторічна квіткова флора. Плодові дерева і чагарники.

15 травня

Перша чверть в Скорпіоні – продуктивний знак для овочів, зелені, чагарників і дерев. Особливо успішно розвиватимуться рослини зі специфічним різким смаком і запахом: перець, часник, цибуля, хрін, імбир, редька, редиска, ріпа, шеремша, фенхель, рута. Смородина, жимолость, агрус, лимонник, айва, гранат.

Квіти багаторічні і дворічні. Цибулини квітів: амариліс, гіацинт, фрезія, мускарі, проліски, лілії, тюльпани і іриси.

16 травня

Повний місяць у Скорпіоні – останній вдалий день для посадки плодових чагарників і дерев. Що стосується овочів, то актуальні посадки і посіви всіх сортів перцю і цибулі, редис, ріпа, хрін, редька, баклажани, капуста білокачанна, квасоля, горох і арахіс.

Бульбові квіти: жоржини, анемони, гладіолуси, цикламен, кала, крокус, шафран.

17 травня

Місяць у Стрільці убуває, що не сприяючи зростанню і розвитку коренів і плодів, а тільки листя і пагонів, невибагливої ​​зелені і невеликих квітів – однорічних, переважно синьо-блакитної гами: волошки, незабудки, фіалка, лаванда, лобелія, нигелла дамаська, блакитна петунія, сальвія, Феліція, агератум, борець, барвінок, іпомея, тирлич.

18 травня

Остання чверть в Стрільці – невдалий знак для посіву та посадки рослин, за винятком самої невибагливої ​​зелені і маленьких квітів-одноліток.

19 травня

Місяць убуває в Козерозі, проте сприятлива для посівів і посадок пасльонових – томати, перці, баклажани, гарбузове та баштанні. Продуктивний день для посадки коренеплодів і бульбоцибульних квітів.

20 травня

Остання чверть в Козерозі досить родюча і витривала. Особливо сприяє зростанню підземної частини рослин. Можна садити коренеплоди та бульбоцибульні квіти.

21 травня

Зменшення місяця у Водолії – несприятливий час для посівів і посадок.

22 травня

Місяць у Водолії убуває. Посіви і посадки зроблять рослини слабкими і неврожайними.

23 травня

Остання чверть в Рибах. Садити і сіяти слід рослини з надземними плодами з великим вмістом води. Баштанні: огірки, гарбузи, кабачки, патисони, диня, кавун. Пасльонові – томати, баклажани, жовтий перець. Селера, щавель і капуста білокачанна.

Сприятливі поливи, обприскування, підживлення, добрива та заготівля компосту.

24 травня

Остання чверть в Рибах – час гарбузів, плодових і декоративних: кабачки, цукіні, патисони, диня, кавун, мелотрия, Ангурі, Бенінказа, люфа, чайот.

25 травня

Місяць убуває в Овні. Невідповідний час для посівів і посадок. Ефективна сушка насіння і трав.

26 травня

Зменшення місяця в Овні. Найгірший день для садово-городніх робіт в травні.

27 травня

Місяць у Тельці убуває. Підходить для посадки різноманітної зелені, цвітної капусти, цибулі та бульбоцибульних квітів, особливо жовто-помаранчевої гами: нарцис, кливия, крокус, жовті тюльпани і лілії.

28 травня

Остання чверть у Тельці – час капусти – брокколі, пекінська, савойська, цвітна, кольрабі та калі. Листові овочі: селера, портулак, щавель, мангольд, листова гірчиця, салатний цикорій, огіркова трава, водяний шпинат.

Все бульбові і цибулинні квіти.

29 травня

Місяць у Тельці продовжує спадати. Салатна і шпинатна зелень. Капуста – кольорова і брокколі.

30 травня

Новонароджена місяць в Близнюках занадто слабка для посівів і посадок.

31 травня

Перша чверть в знаку Близнюків сприятлива для бобів і рослин з спадаючими, повзучими або вусатими пагонами. Квасоля, горох, соя, арахіс, полуниця, огірки, виноград, жимолость. Декоративні рослини для вертикального озеленення, ліани, плющі, в’юнки, хміль, чебрець повзучий, кобея, ехіноцістіс, бересклет, ампельний розмарин.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua