Місячний посівний календар садівників і городників на червень 2022

Місячний календар допоможе розпланувати садово-городні роботи в гармонії з місяцем – її фазами і положенням в зодіакальних знаках. Самі благотворні дати посіву і посадки рослин виділені смарагдовим кольором, а червоним – самі невдалі.

Коротко про головне

Місячний посівний календар садівників і городників на червень 2022

Сприятливі дні  в червні 2022 з посівного місячним календарем: 1,2,3,7,8,9,10,30

Несприятливі дні  в червні 2022 з календарем садівника-городника: 17,18,21,22,23,26,27,28

Посівний календар на червень 2022 з дням

1 червня

Зростання місяця в Раку забезпечує урожай овочевих культур з великим вмістом води і робить більш соковитими коренеплоди. Можна сіяти і садити огірки, томати, баклажани, патисони, щавель, спаржу, цибулю, моркву, буряк, Лобу, редис, дайкон, турнепс. Водна місяць також сприяє нарощуванню листової маси капусти і кочанних форм салату.

Сприятливо садити бульбоцибульні квіти: лілії, іриси, нарциси, анемони, кали, амариліси, декоративний лук.

2 червня

Перша чверть в Раку. Ідеальний день для посіву та посадки низькорослих овочевих культур: баклажан, томат, солодкий перець, диня, кавун, гарбуз, огірок, кабачок, патисон. Коренеплоди: картопля, морква, буряк. Салатна і шпинатна зелень. Ягідні чагарники: полуниця, суниця, жимолость. Бульбоцибульні квіти.

3 червня

Юна місяць в Раку ідеальна для посадки низькорослих культур сімейства гарбузових і пасльонових. Всі види капусти і зелені. Суниця, полуниця, виноград. Коренеплоди з нейтральним смаком. Бульбові і цибулинні квіти.

Сприятливо обприскування, полив, мінеральні добрива.

4 червня

Молодий місяць у Львові не підходить для посівів і посадок плодових культур. Можна садити тільки квіти сонячної гами: портулак, примула, кульбаба, золотарник, жовтець, пижмо, ромашки, оман, геліопсіси шорсткий, рудбекія, вербейник, соняшник, мімоза, жовті хризантеми.

5 червня

Молодий місяць в знаку Лева. Квіти дворічні і багаторічні жовто-помаранчевої гами.

6 червня

Зростання місяця в Діві. Посадки бобових і зернових, квасоля, горох, соя, арахіс, солодка кукурудза. Капуста цвітна та квіти-однолітки.

7 червня

Юна місяць в Діві – одна з кращих в місяці для посадки бобів, листової капусти і зелені. Брокколі, спаржа, артишок, щавель, базилік, коріандр, крес-салат, петрушка, кріп, фенхель, цикорій, м’ята, меліса та ін. Огірки, полуниця, суниця, виноград. Однорічні квіти.

8 червня

Місяць продовжує рости в Діві. Вдалими будуть посіви і посадки огірків, бобів, полуниці, винограду і зелені. Капуста: кольрабі, кольорова, кучерява, брюссельська, брокколі, калі, пекінська, савойська.

Кращий день для вирощування однорічних квітів: космея, мак, вербена, мальва, амарант, бальзамін, майорець, чорнобривці, маргаритки, хризантеми, гвоздики, айстри, братки і ін.

9 червня

Місяць росте в Терезах. Один з найбільш родючих червневих днів для вирощування овочів і зелені.

Квіти одно-дворічні і багаторічні, особливо червоно-рожевої гами: троянди, півонії, айстри, азалія, гвоздика, герань, вереск, дицентра, канна, камелія, ехінацея пурпурова, олеандр.

Актуальними посадки плодово-ягідних дерев і чагарників.

10 червня

Перша чверть в Терезах. Сприятливі посіви і посадки найпопулярніших пасльонових і баштанних: помідори, баклажани, перці, кабачки, патисони, огірки, гарбузи, кавуни, дині. Всі види капусти, бобів, коренеплодів і зелені.

Полуниця, малина, ожина, лохина, чорниця, жимолость, виноград.

Кращий день для посадки плодових і декоративних дерев і чагарників.

Квіти – все, крім клубнелуковічних.

11 червня

Перша чверть в Скорпіоні ефективна для саду – посаджені плодові дерева і чагарники будуть витривалі і плідні. А на городі можна садити все, крім бобових, кучерявих і вусатих.

Бульбоцибульні квіти червоно-фіолетовою гами: фрезія, гіацинт, жоржин, гладіолус, ірис, шафран, пізньоцвіт.

Не рекомендується обрізка рослин і викопування коренеплодів.

12 червня

Пік зростання місяця в Скорпіоні. Вдало робити посадки і посіви культур з різким смаком або запахом: всі види перцю, редька, редиска, цибуля, часник, черемша, хрін, імбир. Пряні трави: коріандр, кінза, естрагон, орегано, ревінь, чабер, фенхель, кмин, майоран, кервель, аніс.

Фруктово-ягідні чагарники і дерева з плодами кислими, терпкими або в’яжучими: айва, гранат, горобина, агрус, смородина, жимолость, лимонник, апельсин, мандарин, лимон.

Бульбові і цибулинні квіти.

13 червня

Зростання місяця в знаку Стрільця. Не підходить для посівів і посадок, за винятком невибагливих однорічних квітів і декоративної зелені.

14 червня

Повний місяць у Стрільці. Однорічні квіти синьо-блакитний палітри: лобелія, іпомея, волошки, ісопу, дзвіночок, дельфініум, гортензія, агератум, фіалка, незабудка. Рослини сукуленти: орхідеї, алое, агава і ін.

15 червня

Місяць убуває в Козерозі. Хороший день для посадки коренеплодів: картопля буряк, морква, пастернак, бруква, ріпа, редька, дайкон, редиска, цибуля, часник. Овочі в твердій шкірці: патисони, кабачки, баклажани. Капуста білокачанна. Тіньолюбні і витривалі дворічні і багаторічні квіти.

16 червня

Зменшення місяця в Козерозі. Можна садити коренеплоди та сімейство гарбузів.

Колючі садові квіти і квітучі рослини з колючками, дворічні і багаторічні: троянда, осот, татарник, мордовник, аргемони, ахименес, синеголовник, розторопша, дурман, молочай.

17 червня

Остання чверть у Водолії послаблює кореневу систему, не підходить для посівів, посадок і пересадок.

18 червня

Місяць убуває у Водолії, що не сприяючи розвитку коренів, листя і плодів. Можна розпушувати грунт і підгортати рослини.

19 червня

Місяць в Рибах убуває. Прийнятні посіви і посадки рослин з важкими плодами, схильними до вилягання: баклажани, гарбузи, патисони, кабачки, диня, кавун.

Бульбові і цибулинні квіти.

20 червня

Остання чверть в Рибах підходить для посадки баштанних, огірків, полуниці і бульбоцибульних квітів.

21 червня

Місяць убуває в знаку Овна. Несприятлива дата для садових і городніх робіт. Можна сушити насіння і трави.

22 червня

Зменшення місяця в Овні – не час для посадок і посівів. Можна проріджувати сходи, прополювати, обрізати зайві пагони і вуса.

23 червня

Старіюча місяць у вогняному знаку Овна – одна з найгірших місяців в червні для посадок і посівів. Зате ефективні збір і сушка насіння, трав і коренеплодів, прополка, обробка від шкідників і хвороб.

24 червня

Місяць у Тельці убуває. Благотворно впливає на гарбузове і пасльонові жовтої гами: кабачки, жовті томати та перці, гарбузи та дині. Дворічні і багаторічні вологолюбні квіти і папороті.

25 червня

Остання чверть у Тельці прийнятна для посадки гарбузових і пасльонових. Рослини дадуть хороші плоди, але насіння – невисокої якості.

Сприятлива посадка багаторічних і дворічних квітів, особливо сімейства розоцветих і спірейних.

Несприятливо розпушування в зоні коренів і пересадка рослин.

26 червня

Місяць убуває в Близнюках, що не сприяючи формуванню кореневої системи, тому невдалий день для посадок і посівів.

27 червня

Старіюча місяць в Близнюках. Можливо розпушування без поливу, підгортання, проріджування, прополка.

28 червня

Збиткова місяць в Близнюках – найбільш несприятливий день в червні для посівів і посадок.

29 червня

Нова місяць в Раку. Чи не занадто сильна місяць для посадки овочів. Підходить тільки для невеликої зелені, яка зберігається недовго.

30 червня

Перша чверть в Раку. Зелень, овочі і коренеплоди з нейтральним смаком. Салат, шпинат, рапунцель, селера, спаржа, огірки. Капуста пекінська, брюссельська, брокколі і білокачанна. Гарбузи, патисони та кабачки. Картоплю і моркву. Квасоля і горох.

Цибулинна-бульбові квіти. Вологолюбні квіти однорічники: бальзамін, пеларгонія, петунія гібридна, фуксія, цинерарія, бегонія, купальница, троянда болотна, китайська гвоздика, валеріана і ін.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua