5 неочевидних симптомів остеопорозу, які багато хто ігнорує

Чим раніше вдасться помітити остеопороз, тим легше уповільнити його перебіг. На жаль, часто це зробити складно. Є ознаки та показники, які сигналізують про його початок та розвиток.

5 неочевидних симптомів остеопорозу, які багато хто ігнорує

Але все ж таки є ознаки початку захворювання, на які варто звернути увагу і відразу вирушити до лікаря на консультацію (особливо, якщо близький вік розвитку патології).

1 Зменшення зростання

Втрата росту та сутулість часто трапляються з віком, і вони можуть сигналізувати про остеопороз. Зміни включають втрату двох або більше сантиметрів зростання.

Ці зміни (а також діагностоване викривлення хребта) можуть означати, що остеопороз торкнувся хребта. Щойно людині виповниться 50 років, важливо вимірювати зростання при кожному оздоровчому огляді.

2 Дефіцит вітаміну D

Якщо аналіз показав нестачу цієї речовини, варто насторожитися, адже вітамін D має вирішальне значення для здоров'я кісток, оскільки він допомагає організму засвоювати кальцій. При дефіциті людина часто може відчувати біль у кістках або м'язову слабкість, ці симптоми зазвичай бувають помірними, але залишати їх поза увагою не варто.

3 Високий рівень сироваткового кальцію або лужної фосфатази у крові

5 неочевидних симптомів остеопорозу, які багато хто ігнорує

Цей показник допоможе визначити, чи відчуваєш ти втрату кісткової маси, чи впливає на кістки дефіцит вітаміну D і чи є певні види раку кісток.

Він також може бути використаний для виключення хвороби Педжета, яка впливає на те, як ростуть кістки.

4 Болі в суглобах або м'язах

Остеопороз розвивається непомітно, тому ти, ймовірно, не відчуватимеш болю на початкових стадіях. Тим не менш, є деякі дуже дискомфортні побічні ефекти. Невеликі тріщини в кістках можуть спричинити відчуття болю. Також, коли людина починає втрачати зростання і хребці стискаються дедалі ближче один до одного, часто відчуваються біль у спині. Ще однією ознакою остеопорозу є м'язова слабкість через ослаблені зв'язки з кістками, які їх підтримують. Помітити цю проблему можна, якщо виникають труднощі з підняттям з випорожнення без поштовху руками.

5 Часті переломи

На жаль, першою ознакою того, що людина може мати остеопороз, часто стає переломом. Коли кістки стоншуються і стають крихкими, навіть слабкий удар може призвести до нього. Іноді, оскільки удар, який спричинив травму, був незначним, люди не розуміють, що зламали кістку, поки біль, що не припиняється, не відправить їх до лікаря.

Ознаки того, що перелом пов'язаний із крихкістю кісток, включають біль та припухлість відразу після удару або падіння. Зазвичай, це досить очевидно. Якщо здається, що частина тіла не вирівняна, це ще одна ознака. Якщо є біль, який зберігається протягом кількох тижнів, це також може вказувати на перелом, навіть якщо складно згадати конкретну подію, що її спричинила.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua