6 фактів про здоров'я серця, які важливо знати саме жінкам

Поширена думка, що захворювання серця небезпечніші для чоловіків, але це не означає, що жінки їм майже не схильні. Насправді, кожна четверта жінка помирає від хвороб серця. Ми зібрали факти, на які представницям прекрасної статі варто звернути увагу.

6 фактів про здоров'я серця, які важливо знати саме жінкам

Хвороби серця – друга причина смертності серед жінок у всьому світі, одразу після раку. При цьому ризики патологій становлять приблизно 6% у жінок віком від 25 до 35 років і вже лише близько 33% — у старших 65 років.

2 9 із 10 жінок мають принаймні один фактор ризику

Протизаплідні пігулки, куріння, неправильне харчування та нестача фізичних вправ — все це може сприяти розвитку серцевих захворювань у жінок, і, за даними вчених, 90% усіх жінок мають принаймні один із цих факторів ризику.

Серцеві захворювання можуть виникнути і у жінок, які не мають факторів ризику. Дослідження показали, що приблизно у 48% жінок, які були молодими і не мали відомих факторів ризику серцевих захворювань, вже були ознаки атеросклерозу (закупорки артерій), що часто є однією з перших ознак серцево-судинних патологій.

На щастя, дослідження також виявило простий спосіб визначити, чи маєш ймовірність потовщення кровоносних судин: виміряй свою талію і стегна. Ранні ознаки серцевих захворювань, як правило, є у тих, хто має розміри стегон менше талії або майже збігається з нею.

3 Регулярні огляди повинні починатися вже з 20 років

Згідно зі статистикою, 60% жінок вважають, що обстеження серця не має сенсу проводити до досягнення 30-річного віку, але це не так.

Лікарі рекомендують розпочинати обстеження вже після 20 років. Проблеми із серцем починають розвиватися у нас у підлітковому віці та на початку 20-ти. Якщо ми не вживемо заходів і не почнемо запобігати прогресу цього процесу, все буде лише гірше.

Обстеження повинні включати огляд лікаря, моніторинг тиску, рівня холестерину, ваги і рівня глюкози. Також рекомендується щорічно проходити електрокардіограму (ЕКГ), якщо у твоїй сім'ї у когось мережа серцеві патології або є інші фактори ризику.

4 Симптоми у жінок розпізнати важче

6 фактів про здоров'я серця, які важливо знати саме жінкам

Оскільки симптоми серцевих захворювань сильно різняться у чоловіків та жінок, їх часто неправильно тлумачать.

У чоловіків класичним симптомом серцевого нападу є лівосторонній біль або тиск у грудях, що іноді віддають вниз по руці або в щелепу.

Жінки, як правило, мають менш помітні симптоми, такі як втома, нудота, задишка, розлад шлунка, біль у спині і навіть біль у щелепі. Якщо ти відчуваєш якийсь із цих симптомів, найкраще відразу звернутися до лікаря.

5 Бути «у формі» не означає, що ти точно не захворієш

Поширений міф у тому, що хвороби серця не впливають на здорових жінок. Навіть якщо ти дуже спортивна, ризик серцевих захворювань не виключений.

Звичайно, такі речі, як переїдання та малорухливий спосіб життя, збільшують ризики, але ти можеш бути худим і мати при цьому високий рівень холестерину — навіть одна негативна звичка за інших позитивних може звести нанівець всю їхню користь.

6 Важливо стежити за своїми гормонами

6 фактів про здоров'я серця, які важливо знати саме жінкам

Управління своїми гормонами – надзвичайно важливий крок у підтримці здоров'я серця. Естроген захищає серцево-судинну систему, тому ризик серцевих захворювань у жінок значно зростає після менопаузи. До речі, зниження рівня естрогену контролюється генетично, тому ти можеш визначити, коли в тебе підвищиться ризик виникнення серцевих захворювань, ґрунтуючись на тому, коли у твоєї матері настала менопауза.

Крім того, гормони щитовидної залози, що вийшли з ладу, можуть викликати підвищення рівня холестерину і, у свою чергу, призвести до пошкодження серця.

Баланс гормонів підтримують корисні звички, фізична активність, достатній сон, керування стресом.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua