Чому сивіє волосся і як боротися з сивиною?

У деяких людей все життя зберігається природний колір волосся, а хтось вже в молодому віці помічають у себе сивину. Виникає питання: чому сивіє волосся – розбираємося разом з Zmorshki.in.ua.

Чому сивіє волосся і як боротися з сивиною?

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Чому людина сивіє

Причин, чому сивіє волосся, може бути кілька. Розберемо найбільш часті.

генетика

Посивіння волосся – природне вікове зміна організму, закладене на генетичному рівні. Як правило, воно починається після 35 років і досягає піку до 50.

Але далеко не завжди сиве волосся – ознака старіння. У деяких перша сивина може виникнути в молодому віці через спадкової схильності, причому переважно по чоловічій лінії. Тобто, якщо у тата, дідусі відзначалася рання сивина, велика ймовірність, що і нащадків торкнеться ця проблема – незалежно від їх статі. Запобігти цьому процесу не можна.

стрес

Нервове напруження призводить до появи в шкірних покривах вільних радикалів, що ушкоджують меланоцити – клітини епідермісу. В результаті вони гірше виробляють меланін, що призводить до появи сивини.

Існує думка, що через сильний стрес волосся можуть стати сивим буквально за ніч. Це міф. Посивіння – процес тривалий, обумовлений зниженням синтезу меланіну і поступовим скупченням в волосках бульбашок повітря.

Чому сивіє волосся і як боротися з сивиною?

Фотографія носить ілюстративний характер. Фото: pixabay.com

брак вітамінів

Дефіцит вітамінів групи В негативно відбивається на процесі вироблення меланіну і, як наслідок, призводить «молодий» сивині. Але в даному випадку процес контрольований: зупинити посивіння допоможе нормалізація балансу вітамінів в організмі.

Порушення роботи щитовидки

Людина може сивіти як при недостатньому функціонуванні залози – гіпотиреоз, так і в результаті гіперактивності органу – тиреотоксикозу. У першому случає знижується активність обміну речовин в тілі і настає кисневе і метаболічну голодування, від якого страждають всі клітини організму. У тому числі порушується ріст волосся і погіршується їх зовнішній вигляд: з'являється сивина, локони стають сухими, починають ламатися і випадати. При підвищеній активності щитовидки в тілі виробляються антитіла до меланоцитам, руйнують їх, і шевелюра знебарвлюється.

інші причини

У деяких випадках ультрафіолетове випромінювання може провокувати появу в тілі активних форм кисню, які ушкоджують меланоцити.

Існує також припущення, що сивина може виникати через погану екологію. Частка правди в цьому є: цей фактор іноді є причиною пошкодження структури пасом. Однак прямий взаємозв'язок між екологічною обстановкою і посивінням поки не виявлено.

Чому сивіє волосся і як боротися з сивиною?

Фотографія носить ілюстративний характер. Фото: pexels.com

Як боротися з сивиною на голові

фарбування

На сьогоднішній день це самий популярний і ефективний спосіб замаскувати сивину. Як правило, волосся фарбують по всій довжині, а потім раз в півтора-два місяці підфарбовують відросло коріння.

Для фарбування використовуються стійкі і нестійкі фарби і відтінків шампуні. У всіх коштів є як переваги, так і недоліки. Стійкі фарби дають максимальний косметичний ефект, і відтінок після їх застосування тримається довше, але вони можуть пошкоджувати структуру волосся. Нестійкі фарби і відтінків шампуні нешкідливі для шевелюри, проте добитися потрібного кольору волосся з їх допомогою навряд чи вдасться. До того ж вони швидко змиваються, тому використовувати їх доведеться набагато частіше.

Підбирати засіб для фарбування слід індивідуально з урахуванням віку, статі, густоти і загального стану шевелюра, ступеня сивини, а також в залежності від результату, якого хоче досягти людина.

живлення

Як вже було сказано, серед причин, чому людина сивіє, – нестача вітамінів групи В. Найпростіше отримати їх з їжі. У великій кількості вони містяться в гречаній, вівсяній крупі, горосі, субпродуктах – печінці, нирках, а також дріжджах, горіхах, часнику, зелені, томатній пасті і сухому молоці.

Чому сивіє волосся і як боротися з сивиною?

Фотографія носить ілюстративний характер. Фото: pixabay.com

Ще для здоров'я волосся і профілактики ранньої сивини корисні мідь (мак, кунжут, насіння гарбуза, висівки, ячмінь); залізо (червоні сорти м'яса, яловича печінка, пшоно, рисові висівки, боби, какао); селен (камбала, яйця, свиняча печінка, хліб грубого помелу).

Активізація синтезу меланіну

Підвищити вироблення меланіну можна декількома способами. Деякі з них можна виконувати самостійно, а інші – тільки в салоні. Найефективніші з них:

  • масаж голови;
  • розчісування волосся щіткою з натуральною щетиною;
  • мезотерапія – в шкіру голови вводять ін'єкцію, яка містить необхідні для харчування волосся речовини;
  • плазмоліфтінг – кров людини обробляють, очищають і виділяють плазму, яку потім шприцом водять в шкірні покриви голови. Це запускає процес регенерації меланоцитів;
  • лазеротерапія – активізує надходження до волосяних цибулин кисню і поживних речовини. Максимальний результат можна отримати, якщо звернутися до фахівця при перших ознаках сивини.

Якщо хвилюєтеся, чому сивіє волосся, хочемо зазначити: сивина – лише естетичний дефект. В цілому сиву волосину такий же здоровий, як і звичайний, просто у нього дещо змінені властивості. Тому переживати не варто – потрібно лише змінити ставлення до цього питання. Бути може, сивина вам навіть до лиця!

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, як швидко відростити довге волосся.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua