Лікар назвав перші ознаки підвищеного холестерину

Лікар назвав перші ознаки підвищеного холестерину

Які симптоми повинні стривожити, адже їх так небезпечно ігнорувати. На це питання дав відповідь кардіолог.

Біда в тому, що підвищений холестерин – це не та проблема, яка поспішає себе виявити. Однак, важливою є саме рання діагностика, адже запущені випадки призводять до захворювань серця і судин. Багато з яких небезпечні для життя, наприклад, той же інсульт.

– Побоювання викликає саме ліпопротеїн низької щільності. Його накопичення в судинах найчастіше викликане неправильним способом життя, малою фізичною активністю, незбалансованим харчуванням і шкідливими звичками, – пояснив кардіолог вищої категорії Олександр Борисов.

Лікар також назвав перші ознаки підвищеного холестерину.

Варто занепокоїтися, якщо відчуваєте біль в грудях і почала мучити задишка. Це може говорити про те, що холестерин, який накопичився в кровоносному каналі, привів до звуження артерії. Цікаво, що біль може віддавати в ліву руку, шию, спину, пульсувати в щелепи.

Ще одна ознака підвищеного холестерину – жовтуваті жировички на шкірі обличчя або повіках – ксантоми.

– Хочу зазначити, що при деяких захворюваннях також підвищується рівень холестерину, – пояснив кардіолог Борисов. – До таких відносяться цукровий діабет, патології нирок, порушення в роботі щитовидки, запальні захворювання – ревматоїдний артрит, вовчак, псоріаз.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua