Медик назвала найкращі заняття для зниження кров’яного тиску

Медик назвала найкращі заняття для зниження кров'яного тиску

Кардіо та силові тренування можуть зміцнити ваше серце.

Вправи – відмінний спосіб знизити кров’яний тиск. Зокрема, кардіо- та силові тренування можуть зміцнити ваше серце та допомогти підтримувати здорову вагу. У нещодавній статті відомої Клівлендської клініки  (США) фізіолог із клінічних вправ Лаура Грей пояснює, чому вправи корисні для людей з високим кров’яним тиском і які види діяльності їм слід спробувати.

Регулярні заняття спортом допомагають контролювати вагу, підтримувати здоров’я серця та знижувати рівень стресу. Крім того, включення вправ у свій розпорядок дня разом зі здоровою дієтою може допомогти знизити кров’яний тиск і запобігти серйознішим захворюванням. 

“Високий кров’яний тиск може призвести до інсульту, серцевого нападу, серцевої недостатності і навіть проблем з нирками”, – пояснює Грей.

Особливо людям, які тільки-но починають займатися спортом, слід звернути увагу на своє дихання.

“Зосередження уваги на контролі дихання допомагає запобігти значному підвищенню артеріального тиску”, – сказав Грей.

Також слід враховувати 5–10-хвилинну розминку та затримку. Рекомендується займатися 150 хвилин на тиждень із помірною інтенсивністю. Ці 150 хвилин можна розбити на дрібніші частини протягом тижня. “Ви можете почати тренування з 10-хвилинними інтервалами, якщо ви просто повертаєтеся до звичайного тренування”, – рекомендує Грей. І сталість має ключове значення: може пройти від одного до трьох місяців, перш ніж ви помітите різницю у кров’яному тиску.

Коли ви виконуєте кардіо та силові тренування, це допомагає зміцнити ваше серце, а це означає, що ваше серце може перекачувати більше крові з меншими зусиллями.

Ось кілька вправ, які відмінно підходять для зниження артеріального тиску:

  • Заняття аеробікою
  • Швидка ходьба
  • Їзда на велосипеді
  • Танці
  • Садівництво
  • Піший туризм
  • біг
  • Плавання
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua