Медики повідомили про безпечну кількість алкоголю для серця

Медики повідомили про безпечну кількість алкоголю для серця

Алкоголь не приносить користі.

У нещодавньому звіті Всесвітньої федерації серця говориться, що жодна кількість алкоголю не є безпечною для серця. Кардіолог пояснює чому.

Протягом багатьох років стверджувалося, що червоне вино є корисним для серця, але Всесвітня федерація серця стверджує протилежне. У своєму останньому  аналітичному огляді вони оголосили, що жодна кількість алкоголю не є безпечною.

«З багатьох досліджень ми знаємо, що алкоголь дійсно підвищує кров’яний тиск, трохи, не сильно, але якщо навіть трохи підвищити кров’яний тиск, це збільшує ризик інсульту. Таким чином, ідея про те, що, можливо, одна чи дві склянки на день — це добре, швидше за все, неправильна», — пояснив Стівен Ніссен, доктор медичних наук, кардіолог Клівлендської клініки.

За даними Всесвітньої федерації серця, у 2019 році майже 2,4 мільйона смертей були пов’язані з алкоголем, що становить 4,3% від усіх смертей у світі. Крім того, алкоголь був пов’язаний з різними захворюваннями та раком.

Доктор Ніссен сказав, що з усіх доступних досліджень ясно, що алкоголь не приносить користі. Однак, якщо хтось дійсно хоче випити, помірність є ключовим фактором, але це може бути слизькою доріжкою.

Організація також дала кілька рекомендацій щодо скорочення споживання алкоголю і тепер закликає уряди до більш активних дій.

“Я дійсно думаю, що нам потрібно чітко донести до громадськості, що алкоголь не приносить користі, що трохи алкоголю, ймовірно, не шкідливо, але не чекайте на користь”, – сказав д-р Ніссен.

Він сказав, що якщо вас турбує, скільки алкоголю ви чи ваша близька людина регулярно випиваєте, важливо звернутися за допомогою.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua