Особистий досвід: як отримати хорошу роботу, навіть якщо є проблеми зі здоров'ям

Людині з обмеженими можливостями здоров'я не просто знайти своє місце в житті. Але є люди, які, незважаючи на свої «особливості», змогли здобути гідну освіту та стати успішними.

Особистий досвід: як отримати хорошу роботу, навіть якщо є проблеми зі здоров'ям

Дана не бачить від народження

Красива, стильна та нескінченно приваблива. Дана входить до кімнати — і ти одразу розумієш, це зірка. «Так-так, саме зіркою мене бачили батьки, — сміється дівчина. — Співачкою на найкращих концертних майданчиках світу». Але Дана вибрала свій шлях.

Дівчина не бачить з народження, проте це не заважає їй жити яскравим, насиченим життям і розвиватися в різних сферах: будувати кар'єру нутриціолога, викладати вокал, виступати з концертами, керувати волонтерською програмою та допомагати іншим людям з інвалідністю знайти себе у професії.

До своїх 30 років Дана повністю самостійна та незалежна молода жінка. За основною освітою Дана естрадно-джазова співачка. За її плечима виступи на найкращих московських майданчиках, дуети із зірками, участь у закритті паралімпійських ігор у Сочі.

Декілька років Дана працювала координатором програми наставництва у фонді «Дій»: допомагала молодим людям з інвалідністю визначитися з професією, знайти першу роботу; була гідом у музеї «Прогулянка у темряві». Їй завжди хотілося допомагати іншим з обмеженими можливостями здоров'я.

Три роки тому з'явилася нова пристрасть: зараз дівчина — нутриціолог, допомагає скоригувати спосіб життя та харчову поведінку. І, як і раніше, продовжує допомагати людям з інвалідністю реалізуватися у професії.

Професійна співачка

Особистий досвід: як отримати хорошу роботу, навіть якщо є проблеми зі здоров'ям Джерело: avdyachenko/stock.adobe.com

Вокалом Дана займалася з раннього дитинства. Дівчинка брала участь у різноманітних конкурсах, займала призові місця, привозила нагороди. Батьки були впевнені, що співи — її майбутня професія, саме та сфера, де їй потрібно розвиватися. Тому відразу після школи Дана вступила до Державної класичної академії імені Маймоніда на естрадно-джазове відділення.

«У сім'ї завжди культивувалася ідея, що якщо ти класно співаєш, то тобі гарантовано успіх. Лейбли вишиковуватимуться в чергу, щоб укласти з тобою контракти, — згадує Дана. — Але ще в академії мені довелося зіткнутися з реальністю, з якою стикаються всі артисти-початківці — професіоналізм не означає успіху».

Черги з лейблів не було і після закінчення університету Дана вирішила спробувати себе педагогом — викладала в приватній музичній школі. Паралельно підробляла бек-вокалісткою на звукозаписних студіях.

«Кохання до музики нікуди не поділося, — зізнається Дана. — Але згодом я зрозуміла, що до цієї професії мене привів скоріше вибір батьків. А мені важливо було зрозуміти, що я хочу сама».

Зараз Дана викладає вокал приватним чином і виступає із гуртом «Нові валторни». Робота з групою — можливість робити на сцені те, що подобається і приносить задоволення. Музиканти виступають не заради конкурсів та нагород, їм важливо нести радість глядачам, обмінюватися з ними енергією, заряджатися натхненням. Група має дуже різноманітний репертуар, включаючи композиції власного твору, і оригінальний стиль, який самі учасники називають «нео-ретро».

Нутриціолог — це фахівець із нутрій?

Кілька років тому Дана захоплювалася правильним харчуванням. Спочатку спробувала налагодити свій раціон та раціон близьких. Пізніше зрозуміла, що може допомагати іншим позбутися шкідливих харчових звичок та зробити харчування здоровішим.

Наразі дівчина закінчує професійну перепідготовку в Московському інституті психоаналізу і вже працює консультантом із корекції ваги та психології харчової поведінки, нутриціологом.

«Не всі мої знайомі розуміють, чим я займаюся, – каже Дана. — Хтось думає, що я фахівець із нутрій (сміється). Насправді наші стосунки з їжею дуже важлива частина життя, як емоції чи стосунки з близькими, але часто ми про це забуваємо та заганяємо себе у харчові залежності. Для мене в роботі нутриціологом важливим є те, що використовуючи свої знання, любов до того, що ти робиш і емпатію, можна допомагати людям підтримувати здоров'я».

Місток у професію

Особистий досвід: як отримати хорошу роботу, навіть якщо є проблеми зі здоров'ям Джерело: особистий архів Дани Дрожжиної

Ще один напрямок, у якому дівчина успішна, — соціальна діяльність. Дана займається наставницькими та волонтерськими програмами в інклюзивному проекті Everland, який займається працевлаштуванням людей з інвалідністю. Вона має великий досвід, який може бути корисним для інших — Дана добре знає, як важливо вибрати справу до душі і як непросто реалізуватися в професії.

Завдання програми наставництва залучити професіоналів, які вже відбулися, які готові ділитися своїми знаннями та навичками з молодими фахівцями з інвалідністю, щоб допомогти їм стати профі.

Дана виступає як спікер на різних заходах, ділиться досвідом як із спеціалістами з інвалідністю, так і з бізнесом. Для хлопців з обмеженими можливостями здоров'я Дана – приклад того, що «у неї вийшло – значить, і я зможу», а великим компаніям дівчина пояснює особливості взаємодії в інклюзивних командах, розповідає, як правильно спілкуватися з людьми, які мають ті чи інші порушення. здоров'я, і тим самим прибирає багато надуманих бар'єрів і стереотипів.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua