Встановлення промислової вентиляції: чому це важливо?

Забезпечити повітрообмін в приміщеннях з великою площею, гарантувати оптимальний мікроклімат та комфортну температуру здатна промислова вентиляція. Сьогодні ми поговоримо про особливості такого обладнання, його головні функції та переваги. А також розглянемо, яку систему краще обрати для промислових приміщень.

Встановлення промислової вентиляції

Що таке промислова вентиляція?

Це система вентиляції, що складається з вентиляційної установки великої продуктивності, фільтрів, нагрівачів, мережі повітропроводів, решіток та інших елементів. Така система забезпечує  видалення з приміщення відпрацьованого повітря та подачу свіжого зовнішнього повітря, попередньо очищеного та підігрітого,

Головні функції промислової вентиляції:

 • Ефективний повітрообмін в приміщеннях з великою площею.
 • Відведення шкідливих випарів, газів, домішок.
 • Видалення з повітря надлишкової вологості та її контроль
 • Видалення шкідливих концентрованих викидів на локальних ділянках.
 • Фільтрація, очищення та нагрів припливного повітря.

За особливостями роботи, розрізняють три основних види промислових вентиляцій:

 1. Припливна — забезпечує приміщення постійним потоком свіжого повітря.
 2. Витяжна — робота системи базується на виводі відпрацьованих повітряних мас разом із високим вмістом вуглекислого газу, домішками та запахами із приміщення. Така система може бути загально-обмінною або ж місцевою(локально забирати повітря в певній зоні)
 3. Припливно-витяжна — система, яка поєднує переваги обох видів. Цей тип вентиляції, при наявності рекуператора, дозволяє оптимізувати витрати на комунальні платежі та підтримує комфортний мікроклімат у виробничих приміщеннях, незалежно від пори року.

Оптимальним типом загально-обмінної вентиляції для промислових приміщень є припливно-витяжна. Її головні переваги:

 • Поєднання функцій подачі свіжого повітря та видалення забрудненого.
 • Ергономічність — ви встановлюєте одну вентиляційну установку замість двох, припливної та витяжної.
 • Дозволяє реалізувати проєкт рекуперації зі збереженням тепла до 78%.

З такою вентиляцією ви не лише отримуєте додатковий комфорт, а й суттєво економите бюджет. Влітку вона дозволяє скоротити витрати на кондиціонування, а взимку — на опалення. , у порівнянні з надходження повітря природнім шляхом.

Здійснювати вибір системи вентиляції та характеристик необхідно, орієнтуючись на особливості промислових приміщень, їх площу, призначення та індивідуальні вимоги. Найкраще скористатися послугами професіоналів, які допоможуть спроєктувати оптимальний тип системи, враховуючи всі ваші вимоги.

Для того, щоб провести встановлення промислової вентиляції вигідно та з гарантією, варто звертатися напряму до виробника. Такі системи на українському ринку пропонує компанія Prana. Широкий вибір обладнання, гарантія, консультації та супровід на всіх етапах — від підбору вентиляції до її встановлення — переваги, які ви отримуєте.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua