Доведено вченими: 6 простих звичок, які додадуть тобі кілька років життя

Вчені склали топ-лист корисних звичок, що піднімають настрій, покращують самопочуття та зміцнюють здоров'я

Доведено вченими: 6 простих звичок, які додадуть тобі кілька років життя

Усміхнені люди виглядають молодшими, рідше хворіють, краще почуваються, не скаржаться на поганий настрій і виявляються успішнішими в житті, оскільки позитивно налаштованій людині оточуючі допомагають з більшим полюванням, ніж якомусь похмурому типу з виразом вселенської скорботи на обличчі. Коли ми посміхаємося, нервові закінчення мімічних м'язів посилають сигнал у нервову систему про те, що у нас все добре, і та починає виробляти ендорфіни — гормони радості, які омолоджують та оздоровлюють організм.

2 Їж банани

Доведено вченими: 6 простих звичок, які додадуть тобі кілька років життя

А також яблука, моркву та інші фрукти-овочі. Влаштовуй рослинні перекушування не рідше трьох разів на день у проміжках між їжею. При такому режимі харчування легше контролювати вагу та підтримувати в нормі рівень холестерину та глюкози в крові, а отже, зменшується ризик зіткнутися з гіпертонією, атеросклерозом, цукровим діабетом. Саме ці недуги погіршують самопочуття, змушують старіти передчасно та скорочують життя. Їхні ж вчені виявили у бабуїнів, які тягали їжу з продуктового складу, влаштованого людьми, хоча взагалі для мавп хвороби людської цивілізації не характерні. Хочеш зберегти хорошу фізичну форму та здоров'я — перейди на раціон бабуїнів, які їдять банани та фрукти. Врахуй також, що мавпам доводиться неабияк попрацювати, щоб дістати їжу з гілки. І нам з тобою теж потрібна неабияка доза фізичної активності. По деревах лазити не обов'язково, але робити 4-7 тис. кроків на день бажано!

Доведено вченими: 6 простих звичок, які додадуть тобі кілька років життя

Не плутайте одне з одним! Зарядка – це невеликий комплекс вправ, які виконують уранці, щоб організм швидше прокинувся, увійшов до робочого ритму. Тривалість такого комплексу – 5–7 хвилин. Після зарядки не повинно бути жодної втоми — лише бадьорість. А ось гімнастика – зовсім інша справа! Це серйозне фітнес-тренування, після якого потрібен відпочинок. Критерієм оптимального навантаження в даному випадку служить невелика втома після кожної вправи і всього комплексу в цілому, що швидко змінюється бадьорістю і припливом сил. Дуже важливо не змінювати часто характер та послідовність вправ, щоб вони відклалися у м'язовій пам'яті та увійшли до звички.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua