Місячний календар садівників і городників на січень 2022

Місячний календар допомагає розпланувати садові та городні роботи в гармонії з фазами місяця і її становищем в знаку зодіаку, вибрати кращі дати посіву і посадки квітів, трав, зелені, різних овочевих і плодово-ягідних культур, при цьому зеленим кольором виділені самі ідеальні дні, а червоним – найнеблагополучніші.

Коротко про головне

Місячний календар садівників і городників на січень 2022 ⋆ Moon Sun

Сприятливі дні в січні 2022 з посівного місячним календарем: 6,7,11,12,14,16,17

Несприятливі дні в січні 2022 з календарем садівника-городника: 1,4,5,8,9,10,18,19,20

Місячний посівний календар на січень 2022 з дням

1 січня

Остання чверть в Стрільці – найбільш несприятливий день для посіву та посадки рослин в січні 2022.

2 січня

Молодик в Козерозі – досить слабке становище місяця для плодоносних рослин, але актуально для посадки коренеплодів, бульбових і цибулинних квітів, наприклад: лілії, крокуси, нарциси, іриси і гладіолуси.

3 січня

Зростання місяця в Козерозі – посіяні і посаджені рослини будуть витривалі: пасльонові, баштанні, гарбузове, бобові, різна зелень і коренеплоди. Плодові дерева будуть мати сильне коріння, міцне стебло, велику врожайність, опірність хворобам і пошкоджень.

4 січня

Місяць у Водолії – безплідний знак, рослини важко сходять і погано приживаються.

5 січня

Зростаюча, але безплідна місяць у Водолії. У плані городніх робіт ефективна оранка, розпушування, підгортання.

6 січня

Юна місяць в Рибах – родючий знак. Сприятлива посадка квітів, плодових дерев, ягідних кущів і найпопулярніших овочів – огірків, томатів, баклажанів, перцю, цибулі та часнику. Добре росте різна їстівна зелень, капуста білокачанна, кольорова, пекінська, брюссельська і брокколі.

7 січня

Місяць в Рибах. Ефективні посіви, посадки і пересадки будь-яких рослин, плодових дерев і чагарників, квітів, овочів, зелені і коренеплодів. Особливо смачними і соковитими будуть надземні плоди і рослини, листя і стебла яких приймаються в їжу: селера, шпинат, щавель, ревінь, спаржа, базилік, петрушка, кріп, капуста.

8 січня

Місяць в Овні – символ вогню і сухості. Не рекомендуються ніякі роботи, крім поливу і обприскування рослин. Ефективна сушка насіння і трав, ягід і горіхів.

9 січня

Місяць в Овні продовжує зростати, при посіві та посадці в ці дні рослини будуть слабкими і неплідності.

10 січня

Вогняна молодик в Овні. Сприятливо обприскування рослин і зволоження грунту.

11 січня

Продуктивна зростаючий місяць в Тельці, підходить для посіву та посадки будь-яких кольорів, зелені і овочів, особливо жовтої гами: морква, кабачок, жовтий перець, жовтий томат, гарбуз, кукурудза. У перспективі: висока врожайність, рясне цвітіння, соковиті листя і розвинена коренева система. Актуальними є також посадки саджанців і живців фруктово-ягідних кущів і дерев.

12 січня

Молодий місяць у Тельці – джерело родючості та достатку. Вдалий посів і посадка найпопулярніших культур: пасльонові, бобові, хрестоцвіті, гарбузове, баштанні та зернові. Основні коренеплоди: картопля, буряк, морква, ріпа, редька, імбир, хрін, часник. Плодові дерева і чагарники. Кімнатні та садові квіти, в тому числі цибулинні і бульбові.

13 січня

Місяць у Близнюках – малопродуктивна, але протегує кучерявим і вусатим рослинам, стебло яких шукає опору. Суниця, виноград, огірки, пасифлора, плющ, соя, квасоля, горох.

14 січня

Юна місяць в Близнюках – сприяє росту і розвитку вусатих і витких рослин. Сімейство бобових. Ліани, плющі, виноград, полуниця. Огірки, кабачки, патисони, гарбуз, диня, кавун. Ефективні земельні роботи – підгортання, розпушування без поливу, проріджування сходів, прополка. Вирощування ампельних декоративних квітів зі звисаючими або пагонами стеблами.

15 січня

Перша чверть в Близнюках – символ повітря і дихання для рослин. Можна розпушувати землю і давати кімнатним рослинам приплив свіжого повітря. Допустима посадка ліан, бобових рослин і однорічних квітів.

16 січня

Перша чверть Раку – високопродуктивний день для посіву та розсади найсоковитіших овочів: кабачки, патисони, томати, перець, огірки, зелень і коренеплоди. Капуста – кольорова, пекінська і брокколі.

17 січня

Місяць у Раку, найродючіша в цьому місяці для овочевих культур, зелені, однорічних і багаторічних квітів. Актуальними посіви, посадки, пересадка, обприскування, полив, лікування, харчування, добриво рослин.

18 січня

Повний місяць у знаку Лева, неродючий день. Відпочинок рослин.

19 січня

Остання чверть у Леві – невідповідний час для посіву та посадки. Однак хороший день для робіт, мета яких – заготівля на тривале зберігання, а квіти, зрізані в цей день, будуть довго радувати зовнішнім виглядом.

20 січня

Місяць у Леві. Замість посіву, актуальний збір, сушка або заготовка. Консервування овочів, соління, квашення. Виготовлення вина, соків і варення. Викопка бульб і цибулин.

21 січня

Місяць в Діві – покровителька квітів і трав. Вдалі посіви і висаджування багаторічних, дворічних та однорічних квітів. Їстівна зелень – салат, шпинат, цибуля-пирій, петрушка, кріп. А посаджені лікарські рослини краще накопичують корисні речовини: звіробій, календула, деревій, ромашка, цикорій, солодка, шавлія, шабельник та ін.

22 січня

Старіюча місяць в Діві, малородючі знак, але вдалий для посіву рослин, які не передбачають збір плодів. Посадка декоративних, садових квітів і їстівної зелені – кінза, чебрець, базилік, салат, шпинат. Різновиди зелених капусти: брокколі, брюссельська, савойська.

23 січня

Місяць у Терезах, убуває. Родючий знак, незважаючи на фазу спаду. Сприятливий посів і посадка овочів і коренеплодів, особливо червоних відтінків: томат, червоний перець, морква, буряк, редис. Плодово-ягідні культури: полуниця, малина, шипшина, яблуні, черешні, вишні, гранати.

24 січня

Місяць у Терезах продовжує спадати, але благотворно впливає на квіти, плоди і листову зелень. Актуальними посадки овочевих і плодових культур. В особливому заступництві Терезів знаходяться дводольні рослини і сімейство розоцвітих. Кращий день в місяці для посадки троянд і догляду за ними. А також для роботи з яблунями і грушами, сливами і персиками.

25 січня

Остання чверть в знаку Скорпіона сприятлива для роботи з великими овочами з великим вмістом води: диня, кавун, гарбуз, патисони, кабачки, баклажани. Редька дайкон і капуста білокачанна. Посаджені рослини будуть витривалі і стійкі до перепадів температур.

26 січня

Зимова місяць в Скорпіоні сприяє успішному вирощуванню перців і інших рослин з гострим смаком.

27 січня

Остання чверть в Стрільці не підходить для посівів, за винятком зелені, яка відразу вживається в їжу і не підлягає зберіганню.

28 січня

Місяць у Стрільці – малородючі знак. Посіви ростуть швидко, але не дають хорошого врожаю. Сіяти і садити можна тільки листові культури і рослини, які після зрізання відразу ж вживаються в їжу, наприклад, салат, шпинат, зелений лук, м’ята, меліса.

29 січня

Збиткова місяць в Стрільці дає ріст листя, але не плодів. Можна сіяти зелень і рослини сімейства хрестоцвітних: бруква, редька, хрін і всі види капусти. Сприятливо також соління, квашення.

30 січня

Остання чверть в Козерозі – найкращий час для заготівлі вин, соків і варення, для консервування фруктів і овочів. А для посадки підходять рослини, у яких в їжу вживається підземна частина: буряк, картопля, морква, ріпа, імбир, пастернак. Ці рослини будуть мати дуже розвинену кореневу систему.

31 січня

Місяць у Козерозі продовжує спадати. Допустима посадка коренеплодів і морозостійких сортів овочів. Консервування та інші заготовки про запас.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua