Місячний посівний календар на лютий 2022

Фази місяця і її положення в знаках зодіаку впливає на зростання, родючість і витривалість рослин. Місячний календар на кожен день зручний для планування посадок, посівів та інших садово-городніх робіт. Зеленим тоном виділені самі ідеальні дні, а червоним – самі невдалі.

Коротко про головне

Місячний посівний календар на лютий 2022 ⋆ Moon Sun

Сприятливі дні для посівів і посадок в лютому 2022: 3,4,7,8,9,12,13,14

Несприятливі дні за місячним календарем в лютому +2022: 1,5,6,16,23

Місячний календар садівника і городника на лютий 2022 з дням

1 лютого

Молодик у Водолії – самий невідповідний день для посіву та посадки рослин в лютому 2022.

2 лютого

Зростання місяця у Водолії – час інтенсивного дихання рослин, не підходить для посіву та посадки плодоовочевих культур, але актуально для квітникаря, любителя експериментів, так як Водолій – покровитель оригінальних ідей, творчості та селекції. Сприяє вирощуванню квітів – найкрасивіших і незвичайних за формою і забарвленням.

3 лютого

Зростання місяця в Рибах. Один з кращих днів в лютому для посіву та посадок рослин сімейства пасльонові: томати, перець, баклажани, картопля і гарбузове: кавун, диня, кабачки, патисони. А також зелені і бобів, коренеплодів і цибулинна-бульбових квітів.

4 лютого

Перша чверть в Рибах – сприятливий час для зростання і розвитку рослин. Можна сіяти і садити будь-яку зелень і овочі, особливо ті, які містять багато води – помідори, огірки, перці, кабачки, патисони, гарбуз. Лук, редис, щавель, селера і всі види капусти.

5 лютого

Місяць в Овні – не сприяє врожайності, а лише нарощування зеленої маси.

6 лютого

Місяць в Овні – неродючі час, але його можна використовувати для розпушування грунту, проріджування сходів, прополки і санітарної обрізки.

7 лютого

Зростання місяця в Тельці. Настає самий благодатний час для посіву та посадки, пересадки, щеплення, добрива і поливу. Позитивна енергія місяця охоплює всі види овочевих культур, плодово-ягідних дерев, чагарників і квіткову флору.

8 лютого

Перша чверть у Тельці – продуктивний знак, сприяє розвитку кореневої системи, листя і плодів. Рослинам, посіяним і посадженим в ці дні, забезпечено швидке зростання і велика врожайність.

9 лютого

Юна місяць у Тельці, як і раніше сприятлива для посадки овочів і квітів. Вдалою буде висадка плодово-ягідних дерев, особливо груші, яблуні, вишні і сливи.

10 лютого

Перша чверть в Близнюках – покровителька бобових рослин, як їстівних, так і декоративних, квітучих. Арахіс, горох, сочевиця, квасоля, соя, нут. Люцерна, люпин, гліцинія, срібляста акація і сором’язлива мімоза. Декоративні ліани і плющі. Вусаті і повзучі рослини: огірки, полуниця, суниця, виноград. Також допустима посадка білокачанної капусти, коренеплодів і зелені, які не потребують особливого догляду.

11 лютого

Юна місяць в Близнюках ідеальна для посадки бобів, вусатих і повзучих рослин: горох, квасоля, огірки, полуниця. Для вертикального озеленення кучерявими декоративними рослинами – ліани, плющі, в’юнки, ампельна петунія, актинідія, дівочий виноград. Невеликі рослини зі специфічним ароматом: черемша, часник, цибуля, хрін, м’ята і меліса. Пряні трави: коріандр, фенхель, валеріана, цикорій, чебрець, чебрець, базилік. Невеликі однорічні квіти.

12 лютого

Зростаюча, водна місяць в Раку – родючий знак, можна садити найпопулярніші овочі та коренеплоди, особливо з великим вмістом води. Гарбузи та дині, томати й огірки, кабачки і баклажани, буряк, редис, цибуля, капуста білокачанна і кольрабі. Вологолюбні квіти: ірис, калужница, купальница, лилейник, незабудка, азалія.

13 лютого

Сильна місяць в Раку максимально родюча для гарбузових і пасльонових – кабачки, патисони, томати, перець, баклажани. Для листових овочів і зелені – капуста, селера, щавель, петрушка, цибуля, кріп і шпинат. Бульбоцибульні квіти: тюльпани, лілії, кали, анемони, іриси, гладіолуси.

14 лютого

Молода, водна місяць в Раку і раніше сприятлива для посіву та посадки популярних овочів і їстівної зелені, бульбових і цибулинних квітів, а також вологолюбних кімнатних рослин: папороті, антуріум, монстера, циперус, бегонія, традесканція.

15 лютого

Молодий місяць у Леві – невдала для посіву та посадки рослин, що мають на увазі соковиті плоди, але актуальна для вирощування однорічних квітів, особливо жовто-помаранчевої гами: настурція, чорнобривці, календула, майорець, віола та ін.

16 лютого

Повний місяць у Леві, час відпочинку рослин. Не рекомендуються посіви і посадки.

17 лютого

Початок убування місяця в Діві – малопродуктивно для соковитих овочів, але сприятливо для всіх кольорів, крім цибулинних. Також успішна посадка рослин з самими твердими коренеплодами: картопля, топінамбур, батат, буряк, морква. Ріпа, редис, хрін, бруква, пастернак, імбир.

18 лютого

Остання чверть в Діві – сприятлива для вирощування квітів – багаторічних, дворічних, однорічних, невисоких квітучих чагарників, і для коренеплодів, які зазвичай зберігаються довго. Ідеальний час для родини складноцвітих: артишоки, соняшник, айстри, маргаритки, хризантеми, жоржини, космея, ромашка.

19 лютого

Початок убування місяця в знаку Терезів актуально для посіву та посадки найпопулярніших овочів. Томат, солодкий перець, баклажан, кабачок, квасоля, горох, огірок. Морква, редис, картопля, капуста білокачанна, червона, кольрабі та кольорова. Успішний день в лютому для посадки і пересадки квіткової флори, плодово-ягідних кущів і дерев. Укорінення живців.

20 лютого

Остання чверть в Терезах забезпечить високий рівень схожості насіння овочів та квітів. Вдала посадка плодових дерев: слива, персик, груша, яблуня, вишня, гранат. А також ягідних кущів: смородина, аґрус, полуниця, суниця, малина.

21 лютого

Місяць у Терезах – продуктивний знак, незважаючи на фазу спаду. Добре ростуть сімейства гарбузів, бобів і пасльонових. Плодово-ягідні чагарники і дерева. Квіткова флора.

22 лютого

Остання чверть в Скорпіоні – сприятлива для посіву та вирощування овочів з вираженим смаком і запахом. Редис, ріпа, редька. Хрін, цибулю, часник, імбир і всі види перцю. Пряна зелень.

23 лютого

Місяць у Скорпіоні. Баклажани, перці, гірчиця, коріандр, чебрець, шпинат, петрушка, кріп. Селера, спаржа, ревінь, щавель. Капуста цвітна, пекінська, брюссельська, кольрабі, брокколі. Корисні коріння і коренеплоди.

24 лютого

Остання чверть в Стрільці – неродючий знак. Сприяє зростанню зеленої частини, але найнезначнішого врожаю. Тому допустимі лише посадки зелені – їстівної і декоративної.

25 лютого

Зменшення місяця в знаку Стрільця дає зростання листю і стеблах, але не сприяє утворенню плодів. Сприятливі посіви і посадки листових овочів і зелені. Різновиди зеленої капусти: брюссельська, брокколі, пекінська, савойська, листова фіолетова капуста калі. Зелена спаржа.

26 лютого

Зменшення місяця в Козерозі – чи не суперечить зростанню листя і плодів. Посаджені дерева і чагарники будуть здорові і витривалі. А також квіти – дворічні і багаторічні.

27 лютого

Остання чверть в Козерозі підходить для вирощування дерев, чагарників і багаторічних квітів.

28 лютого

Збиткова місяць у Водолії – безплідний повітряний знак, посіви та посадки дають слабкість коренів і низьку врожайність. Відповідні садово-городні роботи: оранка, розпушування, підгортання. Проріджування сходів, прополка, обрізка вусів, видалення зайвих пагонів. Ефективна боротьба з шкідниками рослин.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua