Місячний посівний календар садівників і городників на березень 2022

Місячний календар допомагає відстежити фази місяця і її положення в зодіакальних обителях, завдяки яким досвідчені садівники і городники планують посіви, посадки і інші роботи в гармонії з природою. Червоним тоном виділені самі безплідні дні, а зеленим – найродючіші.

Коротко про головне: сприятливі і несприятливі дні в березні 2022

Місячний посівний календар садівників і городників на березень 2022

Сприятливі дні по посівному місячним календарем в березні 2022: 6,7,8,11,12,13,25,26

Несприятливі дні за місячним календарем садівника і городника в березні 2022: 1,27,28

Місячний посівний календар садівника-городника на березень 2022 з дням

1 березня

Стара місяць у Водолії – безперспективна позиція місяця, найгірший день у березні для посадок і посівів.

2 березня

Новонароджена місяць в Рибах – зростання позитивної енергії, але якої недостатньо для розвитку потужної кореневої системи дерев, чагарників і коренеплодів. Можна садити і сіяти зелень і невеликі надземні пасльонові: томати, солодкий перець. Квіти сімейств: цибульні, Лілійні, Амарилісові.

3 березня

Зростання місяця в Рибах сприятливий для посіву та посадки соковитих овочів – томати, перці, баклажани і сімейство капустяних. А також їстівну зелень і вологолюбні цибулинні і бульбові квіти: тюльпани, крокуси, нарциси, конвалії, іриси, гіацинти, кали і лілії.

4 березня

Перша чверть в Овні – посаджені рослини швидко ростуть, але погано зав’язують плоди. Тому актуальна лише посадка зелені, особливо пряних трав і лікарських рослин з гіркуватим смаком – фенхель, кропива, листова гірчиця, аніс, коріандр. Чебрець, петрушка, кмин, кріп, кінза та ін.

5 березня

Місяць в Овні продовжує зростати, сприяючи зростанню пряної зелені, але не розвитку соковитих овочевих і плодових культур.

6 березня

Юна місяць у Тельці – один з кращих днів в березні для посіву та посадки всіх рослин – овочів, квітів та плодово-ягідних культур. Дає успішний розвиток і харчування коріння, листя, квітів і плодів.

7 березня

Місяць у Тельці набирає силу, стаючи джерелом енергії для росту і розвитку будь-яких рослин. Ідеальні посадки і посіви овочів і коренеплодів, фруктових і ягідних дерев і чагарників, особливо сімейства розоцвітих – малина, полуниця, вишня, мигдаль, слива, айва, абрикос. Персик, черемха, яблуня, груша.

8 березня

Перша чверть у Тельці – ідеальний час для посіву та посадки овочевих і плодово-ягідних культур, зелені і квіткової флори. Це також день троянд. Сприятливі будь маніпуляції з королевою квітів – трояндою.

9 березня

Молодий місяць в Близнюках, сприятлива для посіву та посадки сімейства бобових, вусатих і витких рослин, з сланкими або спадаючими пагонами. Огірки, гарбуз, кабачок, диня, виноград, суниця. Ліани, плющі і папороті. Ампельниє квіти: бегонія, традесканція, віола, березка, запашний горошок, фуксія, настурція і ін.

10 березня

Зростання місяця в Близнюках більш актуальний для рослин: квасоля, горох, арахіс, огірки, кабачки. Зелені види капусти: брюссельська, брокколі, савойська і пекінська. Коренеплоди без яскравого смаку і запаху: морква, картопля, батат, земляна груша. Салатна і шпинатна зелень. Трави з освіжаючим смаком: м’ята і меліса. Некапризну однорічні квіти: петунія, космея, іпомея, люцерна, березка, люпин, волошки, матіола, мальва, дурман,
дзвіночок.

11 березня

Молодий місяць в Раку – одна з найбільш родючих в березні, забезпечить рясний і соковитий урожай гарбузових і пасльонових, зелені і капусти, цибулі та часнику. Найкращий день для посадки і пересадки вологолюбних і бульбоцибульних квітів.

12 березня

Волога місяць в Раку – дуже продуктивний знак, можна сіяти і садити всі основні овочі, коренеплоди і зелень. Цибулинні і бульбові квіти.

13 березня

Місяць у Раку, день родючості і достатку, особливо для рослин і плодів з великим вмістом води. Кавуни, дині, гарбузи, кабачки, патисони, томати, баклажани, солодкий перець. Редис, дайкон, ріпа, селера, щавель, капуста, цибуля. Всі види зелені. Цибулинна-бульбові квіти.

14 березня

Зростання місяця у Львові. Невідповідний день для посіву та посадки, окрім невибагливих однорічних квітів оранжево-жовтої гами, таких як соняшник, маргаритки, ромашки, майорця і чорнобривці. А також чистотіл, звіробій, левиний зів.

15 березня

Перша чверть у Леві. В цей день для рослин особливо важливо поєднання світла і вологи. Можливо підгортання, прополка, обприскування, полив. Посадки не рекомендуються, крім однорічних квітів.

16 березня

Перша чверть в Діві. Актуальний день для масштабних трудомістких робіт. Наприклад, ландшафтний дизайн. Вибір і посадка чагарників для садових конструкцій і прикрас: плющ, віргінський виноград, кущі півоній, витончені гортензії і магнолії, верес, барбарис, бересклет, спірея, вічнозелені декоративні гібриди тиса, туї та ялівцю.

17 березня

Місяць в Діві. Посіви і посадки однорічних квітів, бобових культур, ягідних – полуниці, малини, ожини, смородини, коренеплодів – морква, буряк, картопля, ріпа, бруква, пастернак, цибулю, часник.

18 березня

Повний місяць у Діві – хороший день для робіт на земельній ділянці: обрізка, підгортання, обприскування, підгодівля, внесення мінеральних добрив. Посадки і пересадки рослин: сімейство бобові і гарбузове, огірки, виноград, суниця, однорічні квіти і декоративна зелень.

19 березня

Місяць у Терезах входить в категорію родючих лун, сприятлива для роботи на землі, особливо перспективні будуть посіви і посадки рослин, плоди яких мають нейтральний або солодкуватий смак: кабачок, патисон, огірок, томат, баклажан, морква, буряк, картопля. Горох, квасоля, диня, гарбуз, капуста, салат, шпинат. Селера, спаржа, цукрова кукурудза, полуниця, суниця, ожина, малина, обліпиха.

20 березня

Місяць у Терезах продовжує спадати, забезпечуючи хорошу схожість насіння, ріст і врожайність баштанних, пасльонових, бобових і хрестоцвітих. Зелень: салат, шпинат, капуста цвітна та білокачанна. Плодово-ягідні кущі і дерева: малина, шипшина, черемха, жасмин, бузок, слива, мигдаль, абрикос, яблуня, груша. Вся квіткова флора, крім клубнелуковічних.

21 березня

Місяць у Скорпіоні, незважаючи на спадання, забезпечує хорошу схожість насіння і додає рослинам витривалості. Садити можна коренеплоди, овочі, зелень, чагарники, квіти багаторічні і дворічні, в тому числі бульбоцибульні. Плодово-ягідні культури з кислим або терпким смаком: смородина, лохина, брусниця, жимолость, агрус, горобина, гранат, апельсин, лимон.

22 березня

Місяць в Скорпіоні як і раніше сприятлива для посівів і посадок овочевих і плодово-ягідних культур. Але особливо успішним буде вирощування рослин з плодами, що мають яскраво виражений смак і запах: перець, цибулю, часник, черемша, кінза, редис, редька, хрін, імбир, пряні трави. Квіти з гіркуватим ароматом: хризантема, гвоздика, астра, матіола і бульбоцибульні – лілія, фрезія, ірис, нарцис, гіацинт, жоржин, гладіолус.

23 березня

Зменшення місяця в Стрільці не корисно для плодів, забезпечує лише нарощування зеленої маси рослин. Допустимі посадки швидкозростаючою зелені, яка не містить багато води. Кріп, фенхель, петрушка, базилік, майоран, аніс. Квіти – однорічні, синьо-блакитний палітри.

24 березня

Місяць убуває у вогняному знаку Стрільця, що не сприяючи розвитку соковитих плодів. Однак швидко ростуть стебла і листя, можна садити невибагливу зелень і зелену капусту. Це також кращий день для посадки специфічних рослин, які можуть запасати вологу і довго обходитися без води, – сукуленти – алое, агава, кактуси, орхідеї та ін.

25 березня

Остання чверть в Козерозі дає якісне насіння і плоди, які будуть зберігатися довго. Посіяні і посаджені в цей день рослини мають розвинену кореневу систему і особливо витривалі в умовах навколишнього середовища. Садити можна найпопулярніші овочі, коренеплоди і зелень. Дерева і чагарники. Квіткова флора – дворічна і багаторічна. Бульбові і цибулинні квіти.

26 березня

Зріла місяць в Козерозі досить родюча. Актуальними посіви і посадки рослин з самими щільними плодами або твердої шкіркою. Гарбузи, дині, кавуни, кабачки, баклажани. Лоба, дайкон, морква, буряк, картопля, хрін, імбир, капуста білокачанна. Цукрова кукурудза та інші злаки. Квіти – багаторічні, дворічні і цибулинна-бульбові. Вдалий день для посадки плодових дерев.

27 березня

Остання чверть у Водолії – малоперспективний знак, невдалий для посіву та посадок плодоносних рослин.

28 березня

Місяць убуває у Водолії, як і раніше не рекомендується садити і сіяти. Однак повітряна стихія цього знаку сприяють диханню, сприятливо розпушування, оранка, прополка, обрізка вусів, видалення зайвих пагонів і хворих рослин.

29 березня

Остання чверть в Рибах підходить для вирощування баштанних та інших рослин з великими водянистими плодами.

30 березня

Збиткова місяць в Рибах – енергетично ослаблена, але підходить для посадки рослин з коротким стеблом і об’ємними плодами з великим вмістом води: гарбуз, диня, кавун, патисони, кабачки.

31 березня

Найстаріша місяць в Рибах в даному місяці, підходить лише для посадки баштанних. Ефективні городні роботи: мінеральний підживлення, щеплення, прищіпки, заготівля живців, підрізування крон дерев і чагарників, закладання компосту. Не рекомендується полив.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua