Місячний календар садівників і городників на квітень 2022

Місячний календар на квітень 2022 – незамінний помічник садівника і городника, дозволяє розпланувати посіви і посадки в гармонії з природою. При цьому зеленим кольором виділені дати найсприятливіші, енергетично насичені, а червоним – найслабші і безперспективні.

Місячний календар садівників і городників на квітень 2022

Сприятливі дні по посівному місячним календарем в березні 2022: 3,4,15,16

Несприятливі дні за місячним календарем садівника і городника в березні 2 022: 1,2,10,11, 23,24,25,28,29

Місячний календар садівника-городника на квітень 2022 з дням

1 квітня

Нова місяць в Овні – дисгармонійний позиція місяця для посадок і посівів.

2 квітня

Зростання квітневої місяця в Овні неефективний для посівів і посадок.

3 квітня

Зростання місяця в Тельці ідеальний для посадки і посіву соковитих овочевих і плодових культур – кабачки, гарбузи, томати, перець, баклажани, огірки, полуниця, виноград. Коренеплоди – редис, цибулю, часник, хрін, лоба, дайкон, сорти редьки, різна зелень і всі види капусти.

Один з кращих днів в квітні для посадки квітів, плодово-ягідних кущів і дерев.

4 квітня

Доброта зростаючого місяця в Тельці охоплює пасльонові, гарбузові, бобові, хрестоцвіті, квіткову флору і плодово-ягідні культури. Плоди рослин, посаджених в цей день, будуть володіти підвищеними смаковими якостями.

5 квітня

Енергія зростаючого місяця в Близнюках – символ легкості, динамічності та легкості. Сприятливий день для кучерявих і вусатих рослин, огірків, суниці, квасолі, гороху, ліан, плющів і однорічних невибагливих квітів. Актуально розпушування без поливу, проріджування, прополка, обрізка вусів, пасинкування, прищіпки та щеплення.

6 квітня

Юна місяць в Близнюках забезпечить швидке зростання ліан і плющів, бобів, винограду, огірків, суниці і лимонника. Можна садити ампельні рослини і однорічні квіти – настурція, петунія, бегонія, пеларгонія, вербена, чебрець повзучий, плющелистная герань, лобелія каскадна, імпатіенс, фуксія, запашний горошок, маргаритки, братки.

7 квітня

Ще один день місяця в Близнюках, покровительки бобових і ампельних рослин, з довгими повзучими або спадаючими пагонами.

8 квітня

Зростання місяця в Раку ефективний для посівів і розсади пасльонових, гарбузових, бобових, соковитої зелені, капусти та інших листових овочів. Не підходить для високих рослин з міцним стеблом (дерева та кущі).

Можливо укорінення, пересадка, обприскування і полив.

9 квітня

У цей день родюча місяць в Раку хороша для посіву та посадки невисоких рослин, надземна частина яких схильна до вилягання. Томати, огірки, кабачки баклажани, солодкий перець, гарбуз, диня, кавун. Полуниця, суниця. Боби, капуста цвітна та білокачанна, селера, рукола, зелену цибулю, часник, щавель, листова гірчиця. Салатна і шпинатна зелень.

Сприятливо зволоження, підгодівля мінеральна, заготівля компосту. Замочування насіння.

10 квітня

Перша чверть у Леві – сухий, малопродуктивний знак. Актуальними роботи: збір і сушка насіння, трав, викопування коренеплодів, бульб, цибулин, заготівля плодів на тривале зберігання.

11 квітня

Зростання місяця у Львові не пов’язаний з родючістю, тому не підходить для посівів і посадок. Зате зібрані в цей день насіння і трави краще сушаться, плоди і коренеплоди – довше зберігаються, а зрізані квіти довше не в’януть і зберігають гарний зовнішній вигляд.

12 квітня

Триває зростання місяця у Львові. В цей день для рослин особливо сприятливо поєднання світла, тепла і вологи, а кімнатним рослинам бажано дати більше світла. Допустимі садово-городні роботи: полив, обприскування, збір насіння, викопування коренеплодів. Пересадка рослин з міцним корінням. Оранка, розпушування, підгортання.

13 квітня

Зростання місяця в Діві. У цей день сприятливі посіви і висадки рослин родин: бобові, гарбузові і пасльонові. Найтвердіші коренеплоди: моркву, буряк, картопля, ріпа, редис. Різні сорти редьки, капуста кольрабі і білокачанна, пастернак, петрушка коренева. Квіти однорічні, дворічні і багаторічні.

14 квітня

День гарний для посіву та посадки твердих овочевих культур і квітництва. Перша чверть в Діві обіцяє рясне цвітіння рослин з дрібними квітами або гронами суцвіть, наприклад: дельфініум, люпин, шавлія, незабудки, вербейник, турецька гвоздика, дзвіночок, примула, лиатрис, чебрець, флокси. Низькорослі квіти-багаторічники будуть особливо витривалі.

15 квітня

Молодий місяць в Терезах обожнює квіти – однорічні та багаторічні, а посіяні і посаджені в цей день їстівні рослини будуть мати розвинену кореневу систему, соковиті листя і плоди. Кращу якість забезпечено плодам червоно-рожевої гами: буряк, томат, редис, солодкий червоний перець, червона квасоля, кавун, сорти червоної капусти, полуниця, малина, вишня, яблуня, глід, барбарис. Червоні бульбоцибульні квіти: тюльпани, жоржини, тигрові лілії, рожеві іриси, гладіолуси, пізньоцвіт.

16 квітня

Повний місяць у Терезах – хороший день для посадки овочів – пасльонових, гарбузових, бобових і капустяних, а також для квітів, ягідних кущів і фруктових дерев. Найбільш успішно розвиватиметься сімейство розоцвітих: яблуня, груша, вишня, черешня, мигдаль, черемха, полуниця суниця, малина, ожина, шипшина, троянда.

Кращий день для посіву та посадки рослин з найбільшими поодинокими квітками: рудбекія розсічена, півонії, айстри, гвоздики, жоржини і лілії.

17 квітня

Місяць в Скорпіоні – продуктивна позиція, сприяє швидким сходам і витривалості рослин, а самий рясний урожай обіцяє рослинам з різким або специфічним смаком і ароматом: перець, редис, цибулю, часник, редька, ріпа, хрін, імбир. Зелень і пряні трави: петрушка, кріп, кінза, коріандр, аніс, базилік, естрагон, чебрець, чабер, фенхель, кмин, материнка, гірчиця листова. Бульбоцибульні квіти. Чагарники і дерева.

18 квітня

Зменшення місяця в Скорпіоні. Можна садити і сіяти пасльонові, гарбузові і хрестоцвіті овочі, різну зелень і квіти бульбоцибульні. Але найбільш плідними будуть посаджені овочі й зелень з різким смаком і запахом – цибуля, перець, хрін, кінза, часник, черемша та т.п. Чагарники і дерева з плодами кислими або терпкими, в’яжучими: смородина, аґрус, жимолость, кизил, брусниця, айва, лимонник, чорноплідна горобина, гранат.

19 квітня

Остання чверть в Стрільці сприяє зростанню зеленої частини рослини, але не плодів. Підходить для декоративного озеленення. Припустимо розпушування, проріджування сходів, прополка, видалення порослі та хворобливих рослин.

20 квітня

Місяць у Стрільці прискорює ріст різної зелені з невеликим вмістом води: петрушка, кріп, кінза, «гірка зелень» – кульбаба, подорожник, люцерна, лобода, деревій, фенхель, кмин, кропива, снить.

21 квітня

Зменшення місяця в Козерозі не перешкоджає зростанню і розвитку, особливо кореневої системи. Сприятливі посадки і посіви рослин, у яких в їжу вживається підземна частина: морква, картопля, буряк, дайкон, ріпа, редька, бруква, хрін, редис, часник та ін.

Бульбові квіти: анемони, амариліси, гладіолуси, жоржини, кали, бегонії.

Останній вдалий день квітня для посадки плодово-ягідних дерев і чагарників.

22 квітня

Остання чверть в Козерозі, прийнятна для посадок будь-яких коренеплодів. А також пересадки овочевих рослин, особливо картоплі, коренеплідних і цибулевих.

23 квітня

Зменшення місяця у Водолії. Не варто садити і сіяти. Можна розпушувати грунт, видаляти бур’яни і зайві пагони.

24 квітня

Старіюча місяць у Водолії – невідповідна для посадок і посівів. Однак можна розпушувати грунт, проріджувати сходи, підрізати вуса, підстригати декоративну траву і крони чагарників. Виставляти домашні рослини на свіже повітря.

25 квітня

Ослаблена, збиткова місяць у Водолії. Можна відпочити і дати відпочинок рослинам.

26 квітня

Остання чверть в Рибах. Час гарбузів. Не рекомендується садити овочі і коренеплоди – їх смак не буде насиченим.

27 квітня

Місяць в Рибах може послужити точкою звіту для вирощування овочевих культур з підвищеним вмістом води і нейтральним смаком – гарбуз, кабачок, патисон, селера і капуста білокачанна.

28 квітня

Остання чверть в Овні – неродюча. Ефективна лише сушіння насіння, трав, коренеплодів.

29 квітня

Місяць в Овні продовжує спадати, роблячи посадки і посіви малоперспективними.

30 квітня

Новонароджена місяць у Тельці сприятлива, але ще недостатньо сильна для посадки овочевих культур, за винятком бобів, салатної зелені, різнобарвною капусти (брокколі, пекінська, савойська, цвітна) і маленьких квітів-одноліток.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua