«Погладшала через карієс»: як стан зубів впливає на твою вагу

Проблеми із зовнішнім виглядом впливають на самооцінку та настрій. Причому однаково неприємно бачити в дзеркалі як фігуру, що розпливлася, так і негарну усмішку. Але виявляється, ці проблеми взаємопов'язані!

«Погладшала через карієс»: як стан зубів впливає на твою вагу

Якщо є проблеми із зубами, людина намагається не жувати на той бік, де йому боляче чи некомфортно. Розподіл навантаження та якість пережовування, вироблення слини порушуються, їжа подрібнюється недостатньо. Можуть виникнути проблеми з шлунково-кишковим трактом або розлади харчової поведінки, які призведуть до набору ваги. Неправильний прикус теж здатний негативно впливати на якість пережовування їжі та провокувати появу перерахованих проблем.

Причини повноти через погані зуби

«Погладшала через карієс»: як стан зубів впливає на твою вагу

1. Фізіологічні

Кровоточивість ясен, болючі відчуття, запальні процеси не дозволяють якісно пережовувати їжу. Це призводить до того, що люди намагаються уникати твердої їжі, віддаючи перевагу м'якій. Її легше проживати, але вона, як правило, дуже калорійна, в'язка, залишається у міжзубному просторі та провокує розмноження хвороботворних бактерій. Це негативно впливає на стан ротової порожнини. Плюс не відбувається масування ясен та природного очищення зубної поверхні, адже за це відповідає саме тверда їжа.

Недостатньо якісне пережовування може призвести до різних захворювань ШКТ: гастриту, коліту і навіть виразки. Через всі ці фактори вага зростає і псується здоров'я.

2. Психологічні

Відсутність деяких зубів здатна спровокувати появу асиметричності обличчя, утворення зморшок, поглиблення носогубної складки. Людина, дивлячись у дзеркало, вважає ці прояви ознаками старості. З'являється невдоволення зовнішністю. Це стрес, особливо для жінок. Дуже часто його намагається «заїсти». У хід йде смачна, але не корисна і досить калорійна їжа.

Поступово така поведінка входить у звичку, вага зростає. Адже дуже часто досить поправити здоров'я ротової порожнини, відновити зубні одиниці, що бракують, — і зовнішність перетвориться. Піднімуться куточки рота, стане менше носогубна складка, обличчя здаватиметься привабливішим.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua