Природний детокс: що це та як прискорити процес

Природний детокс: що це та як прискорити процес

Позбавлятися токсинів, які постійно потрапляють в наш організм з їжею або з навколишнього середовища, ми здатні від природи, проте допомагаючи своєму організму нехитрими способами, можна цей процес прискорити і поліпшити. Розповідаємо, як правильно робити детокс у домашніх умовах. 

Жителі великих міст – головні об’єкти впливу безлічі токсичних факторів, якими рясніє міське середовище. Ідея контролювати їх обсяг у 80 випадках зі ста приречена на провал. А ось думка допомогти організму захиститися від них усіма доступними способами може призвести до позитивних (і що найприємніше: фізично відчутних) результатів.

Якщо функція детоксикації організму негаразд, може постраждати і зовнішній вигляд, і здоров’я. Наш організм самостійно та безперервно фільтрує все, що отримує від нас, витісняючи відходи та токсини. Кожна клітина може проводити власну детоксикацію та позбавлятися екологічного та метаболічного сміття. Це так звана природна детоксикація. Вам залишається тільки довіритися цій складній та природній системі. А дізнавшись, як вона працює, ви зможете їй допомогти та прискорити процес оновлення організму.

Детокс через лімфатичну систему

Лімфатична система людини нагадує вторинну систему кровообігу, яка утворює велику мережу органів і тканин по всьому тілу. Її значення величезне: саме вона відповідає за циркуляцію всіх рідин в організмі та позбавлення його від вантажу непотрібних або шкідливих елементів (таких як лейкоцити, бактерії, віруси та токсини). Збій роботи цієї чудодійної системи може призвести до хронічного почуття втоми, зниження імунітету та підвищеної повільності. Запобігти його простими методами досить просто:

 • Додайте активності : фізичні навантаження створюють тиск, що підвищує інтенсивність циркуляції рідини в організмі. Ходьба, велосипедні прогулянки, йога – варіантів спортивних активів вистачить на будь-який смак. Головне – підтримувати динаміку тіла.
 • Медитація плюс глибоке дихання : стрес негативно впливає на здоров’я лімфатичної системи. Усвідомлена п’ятнадцятихвилинна медитація на кожен день підтримає баланс нервової системи, а скорочення м’язів, що активізується при глибокому диханні, створить додатковий тиск та нормалізує циркуляцію рідини в організмі.
 • Використовуйте щітку та гребінець : вони допоможуть влаштувати ефективний сеанс дренажу для вашої шкіри. Для цього підійде звичайна щетина, так і люфа. Пробуємо вранці перед душею, що бадьорить.
 • Для сну вибирайте просторий одяг : вночі детокс організму інтенсивний і досягає свого максимуму між 10-ма годинами вечорами і 2-ма годинами ночі. Білизна, що тягне, стискають області скупчення лімфатичних вузлів, може негативно позначитися на ефективності нічного детоксу. Так що чим вільнішим буде ваше вбрання в години сну, тим здоровішим буде пробудження організму наступного дня.

Детокс через потовиділення

Ваша шкіра – найбільший за площею орган для виведення токсинів. Якщо ви займаєтеся фізичними вправами приблизно тричі на тиждень хоча б по 20 хвилин, то ви оптимізуєте детокс-потенціал свого часу. Потовиділення сприяє виведенню з організму таких металів як свинець, ртуть, кадмій, тому після занять спортом корисно попаритися в сауні. Дослідження також показали, що з згодом організм позбавляється численних ендокринних порушників, що збивають нормальну роботу гормонів. 

Видалення шкідливих продуктів розпаду та надлишку хімічних елементів з організму – не єдина корисна функція потовиділення. У звичайному поті містяться антибіотики (в особливих білках), стовбурові клітини, як і пребіотики, які сприяють загоєнню шкіри, підвищенню ефективності клітинного обміну, а також видаленню патогенних бактерій, що часто призводять до акне. У ході еволюції людський організм став справжнім гуру у сфері детоксу: і це ще не повний список усіх його прийомів боротьби з хімічними недоброзичливцями — всередині та поза собою.

Детокс через сечовипускання та стілець

Нирки – унікальна пара органів-фільтраторів, яка відповідає за найважливіший канал вимивання шлаків та токсинів із крові. Здорові нирки роблять все, щоб забезпечити баланс солей та рідини в організмі, підтримати нормальний кров’яний тиск та кислотно-лужний баланс. Ця система органів правильно і віддано служить детоксу організму протягом усього життя людини. Ось ті заповітні способи, якими ви надасте їм велику послугу в цій нелегкій справі:

 • Пийте багато води : ниркам потрібна вода для секреції сечі, а вона є головною субстанцією, що «виводить», нашого організму. Низький рівень її генерування може призвести до утворення каменів у нирках. Щоб запобігти всім неприємним збоям у їх роботі, просто не забувайте випивати по 3,7 (для жінок) і 2,7 (для чоловіків) літрів чистої рідини на день.

 • Живіть нирки : продукти з високим вмістом кальцію, морські водорості, свіжі соки, журавлина і виноград стануть ідеальними позиціями у вашому раціоні, особливо, якщо ви серйозно взялися за чищення нирок.

 • Користуйтеся рослинними добавками : омега-3, вітамін B-6 та цитрат калію – список можна розширювати після консультації з лікарем.

 • Сформований стілець один або два рази на день : один з кращих способів позбавлення організму від токсинів. Допомогти організму в цьому процесі можна, збільшивши споживання клітковини – свіжих овочів, фруктів, корисних злаків, бобових, цільнозернових продуктів.

Детокс через печінку

Цей орган – один із лідерів мультизадачності у вашому організмі. Він має чутливу систему фільтрації та видалення відходів. У печінці відбувається важливий процес знешкодження речовин, принесених лімфою. Печінка очищає нашу кров, а для того, щоб допомогти їй, можна вжити таких нескладних заходів (втім, це твердження є суто індивідуальним):

 • Контролюйте індекс маси тіла : нормальною вважається варіація в межах 18-25. Утримуйтесь від регулярного переїдання, частого вживання алкоголю, але прагнете регулярних фізичних тренувань.
 • Уникайте дій з високим ризиком негативних наслідків : незахищений секс з різними статевими партнерами, наркотики – класичний список для цього пункту, який не забариться згадати будь-який лікар.
 • Знайте свої фактори ризику : спадковість чи надмірне вживання алкоголю можуть спричинити проблеми з печінкою або просто активізувати їх. Деякі хвороби можуть не давати себе знати протягом багатьох років і спливти не в найкращий момент вашого життя. Діагностика та ще раз діагностика: не полінуйтеся пройти обстеження, якщо відчули щось недобре.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua