Рак підшлункової залози

Рак підшлункової залози – злоякісне новоутворення, яке розвивається з клітин, що вистилають протоки органу. Захворювання дуже важко діагностувати на початковій стадії, що суттєво погіршує прогноз на одужання для пацієнта. Про небезпеку раку підшлункової залози та методи її лікування можна дізнатися за посиланням https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-pidshlunkovoyi-zalozi/.

Рак підшлункової залози

Симптоми пухлини підшлункової залози

Зазвичай перші симптоми захворювання слабкі та нетипові, тому їх можна сплутати з проявами іншої патології. На розвиток раку підшлункової залози можуть вказувати:

  1. Асцит – накопичення рідини в черевній порожнині. Надмірна кількість рідини призводить до здуття живота.
  2. Біль у верхній частині живота або посередині спини. Такі відчуття пов’язані з тим, що пухлина починає здавлювати внутрішні органи та нервові закінчення, які знаходяться неподалік органу або проростає в їхні тканини. Також дискомфорт може бути пов’язаний з блокуванням травного тракту.
  3. Погіршення або відсутність апетиту, нудота, порушення процесу травлення. Виникнення таких відчуттів пов’язане зі здавлюванням тонкої кишки або шлунка збільшеною пухлиною. При цьому їжа може затримуватися в шлунку та викликати нудоту або інші проблеми із засвоюванням їжі. Симптоми, характерні для порушення травлення, також можуть бути пов’язані із закупоркою протоків підшлункової залози, через які виділяються ферменти.
  4. Пожовтіння шкіри чи склер очей. Це зумовлено збільшенням рівню білірубіну в крові. Пухлина здатна порушувати відтік жовчі або призводить до звуження жовчних протоків. Через це в крові починає накопичуватися білірубін. Крім цього, жовтяниця провокує свербіж шкіри, потемніння сечі та знебарвлення калових мас.
  5. Діарея або запор. Розвиток діареї пов’язаний з недостатньою кількістю ферментів, які продукує підшлункова залоза. Через це порушується всмоктування поживних речовин із їжі. Запор зазвичай розвивається у пацієнтів, які приймають знеболювальні препарати, здатні сповільнити проходження їжі через травний тракт. Це призводить до того, що калові маси стають твердими та сухими, а процес дефекації порушується.
  6. Стрімка втрата ваги. Викликана порушенням білкового обміну та процесами, при яких організм починає неправильно використовувати калорії, котрі потрапляють з їжею. Через це погіршується апетит, відбувається атрофія м’язів. Деякі пацієнти відмічають небажання вживати певні продукти.

При найменших ознаках захворювання, варто негайно записатися до лікаря. Отримати консультацію кваліфікованого онколога та пройти лікування раку підшлункової залози за допомогою сучасних методів з доведеною ефективністю можна в медичному центрі Таргет https://www.clinic-target.com/uk/cancer/sarkoma-2/.

Стадії раку підшлункової залози

Виділяють декілька стадій раку органа:

  • 1 стадія – розмір новоутворення не перевищує 2 см, воно знаходиться в межах органу, при цьому метастази відсутні, а пацієнт не відчуває характерних для хвороби симптомів;
  • 2 стадія – фрагменти пухлини вже виявляються за межами органу та починають проростати в сусідні тканини, лімфатичні вузли та кровоносні судини, поступово вражаються шлунок та кишківник;
  • 3 стадія – пухлина проростає в кровоносні судини, віддалених метастазів поки не має, але видалити новоутворення хірургічним шляхом стає все складніше, для більшості пацієнтів прогноз на цьому етапі вже несприятливий;
  • 4 стадія – пухлина проростає у віддалені органи (печінка, легені), присутні віддалені метастази, навіть після повного видалення новоутворення, вірогідність рецидиву складає 80%.

Рак підшлункової залози – агресивне захворювання. Прогноз для пацієнта з таким діагнозом залежить від стадії, на якій було діагностовано пухлину та розпочато лікування. При ранньому виявленні та проведенні радикального втручання у комплексі з хіміотерапією близько 20% хворих можуть прожити довше 5 років. На пізніх стадіях захворювання тривалість життя суттєво знижується, а прогноз у більшості випадків несприятливий.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua