Що треба знати про безсульфатні шампуні?

Сульфатами є солі сірчаної кислоти, які отримують в процесі переробки нафти. Виробники різних засобів гігієни додають їх до продукції, аби та краще пінилася та добре видаляла забруднення. Вченими доведено: деякі сульфати здатні послабити захисний ліпідний шар шкіри, спровокувавши подразнення чи алергічну реакцію. Саме тому сьогодні багато хто переходить на безсульфатні шампуні, що очищують волосся природними компонентами, не травмуючи його.

безсульфатні шампуні

Кому підходять безсульфатні шампуні?

Якщо ви шукаєте щадний спосіб доглядати за шкірою голови, слід спробувати шампунь, у складі якого немає сульфатів. Зокрема його слід використовувати, якщо:

 • Полюбляєте мити волосся щодня. Спеціальний м’який склад дозволить уникнути сухості та появи лупи.
 • Нещодавно пофарбувалися та хочете зберегти стійкість кольору.
 • Зробили ламінування або кератинове випрямлення локонів.
 • Маєте чутливу шкіру голови, ламке, сухе та пошкоджене волосся.
 • Шкіра голови надто суха чи навпаки — жирна.
 • Помітили алергію на сульфати.
 • Страждаєте від випадіння волосся.

Якщо вам просто подобається тестувати різні доглядові засоби, тоді обов’язково треба перевірити, який ефект дасть така косметика для волосся Lador. Шампунь без сульфатів має всі шанси стати вашим фаворитом.

Як користуватися безсульфатними шампунями?

Є декілька простих правил застосування безсульфатного шампуню. По-перше, коли нанесете та спіните засіб, не треба одразу змивати його. Зачекайте пару хвилин. Якщо ж нехтувати цим, шкіра залишиться брудною, бо очисним компонентам треба час, щоб подіяти.

Друге, що слід запам’ятати: мийте голову двічі, щоб точно усунути жир та силікон, якщо користуєтеся стайлінговими продуктами. Третє: для балансу краси та чистоти чергуйте миття сульфатним та безсульфатним шампунем. Перший — за потреби у глибокому очищенні, другий — для дбайливого.

Як користуватися безсульфатними шампунями?

Переваги та недоліки безсульфатних шампунів

Шампуні без сульфатів не просто так цінить публіка. Вони мають низку значних переваг:

 • Підтримують водний баланс волосся та шкіри. Секрет — у відсутності токсичних елементів. Захисний шар шкіри, волосяні фолікули та кутикули лишаються закритими, тобто зберігається волога у волосках та шкірі.
 • Позитивно впливають на тривалість перебування штучного пігменту в структурі волосся.
 • Продовжують ефект косметичних процедур для шевелюри.
 • Не провокують алергію.
 • Не дають волоссю розпушуватися та електризуватися. Це означає, що додаткові антистатики вам не знадобляться.

Безсульфатні шампуні роблять волосся гладким, дбаючи про його здоров’я. Проте мають вони й недоліки. Найбільш очевидний — слабке піноутворення, через яке доводиться брати більше продукту для одного миття.

Якщо користуєтеся лаком, пінкою, гелем чи іншим засобом для вкладання, то помітите, що після миття голови погано вимивається силікон. Проте проблему вирішує застосування скрабу, який прибирає зайві часточки механічно. Волосся може втратити об’єм та колишній блиск, та тільки доти, доки не відновиться ph-баланс, якому було завдано шкоди сульфатами.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua