Зубні протези для відновлення зубного ряду: коли ставити

Питаннями заповнення втрачених зубів з допомогою протезування займається ортопедична стоматологія, підрозділ загальної стоматології. Сучасна ортопедія характеризується різними рішеннями на відновлення зубного ряду, їх кількість неухильно зростає, а зміст – удосконалюється.

Ортопедична стоматологія та зубні протези працюють у двох напрямках: пропонує як знімні, так і незнімні конструкції. Стоматологічна клініка Dentaderrm практивкує встановлення зубних протезів в Києві і готові підібрати оптимальний варіант, що відповідає ситуації.

Зубні протези для відновлення зубного ряду

Популярні методи незнімного протезування

Мікропротезування. На пошкоджені зуби встановлюються вініри, операція вважається завершеною. Метод практикується у випадках, коли зуб перестав бути привабливим з погляду естетики: втратив половину тканин коронкової частини, білизну, обзавівся сколами.

Встановлення коронок. Популярне рішення для відновлення зруйнованих зубів, які потребують укріплення. Вони сприймають навантаження, що виникають при жуванні, запобігати проникненню інфекцій до витончених стінок зуба. Найчастіше практикується встановлення металокерамічних та керамічних коронок. Перший варіант актуальний для жувальної групи зубів, другий – для передньої.

Мостоподібне протезування. Мостові конструкції застосовуються у разі, коли відсутні відразу кілька зубів, а по краях є здорові зуби. Незнімна конструкція включає кілька штучних зубів, що кріпляться до здорових. Сучасна техніка адгезивного протезування дозволяє відмовитися від установки на поруч стоять зуби коронок. За цією технологією міст кріпиться до здорових зубів без обточування, але тривалість експлуатації такого рішення менша, ніж класичного.

Популярні конструкції знімних зубних протезів

Бюгельні протези. На легкій дузі з металу кріпляться штучні зуби максимально ідентичні натуральним. Залишається лише вставити цю конструкцію в ряд, по сусідству зі здоровими зубами, і зафіксувати за допомогою замка або кламера. Бюгельні протези на кламерах компактніші та легші, але вимогливі у виготовленні.

Пластинкові протези. Використовуються у разі, коли весь зубний ряд відсутня, тобто. немає можливості закріпити бюгельні протези на зубах. Пластинковий протез фіксується на щелепі подібно до присоски. Виконується з порцеляни чи пластмаси.

Найменш комфортним для людини є пластинкове протезування. У разі повної відсутності зубного ряду наша клініка рекомендує робити вибір на користь альтернативного рішення – встановлення зубних протезів на імпланти. За цією методикою в щелепу встановлюють 4-6 імплантів та виконують незнімне мостове протезування.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua