Чорна п’ятниця — всесвітній шопінг за низькими цінами

Чорна п’ятниця це розпродаж товарів за зниженими цінами. Акція добре відома у всьому світі, покупці з нетерпінням чекають на неї, бо знижки у цей день бувають справді неймовірними — до 90 відсотків.

Чорна п'ятниця

За вигідною вартістю можна купити майже все — побутову техніку, продукти, косметику, засоби гігієни та ін. Також пропонує Чорна п’ятниця одяг і взуття відомих брендів, який відзначається високою якістю, а напередодні Різдвяних свят його можна придбати за надто привабливими цінами.

Походження Чорної п’ятниці

Вперше такий розпродаж був проведений в Америці у штаті Пенсільванія. Молодий хлопець Френк Вулворт вирішив без згоди власника магазину оголосити розпродаж усіх сезонних товарів по 5 центів. Затія була вдалою, магазин, в якому працював хлопець, отримав комерційний успіх.

Подія стала приводом для організації однієї з найбільших торгових мереж Woolworth, а традиція проводити Black Friday міцно закріпилася і стала одним із найбільш вдалих маркетингових інструментів торгівлі.

У 1966 році акція перетнула кордони США і поширилася по всьому світу. А от чорною п’ятницю назвали патрульні поліцейські через те, що у цей день виникає величезний ажіотаж, адже бажаючих зробити покупки за низькими цінами дуже багато. На вулицях утворюються автомобільні затори, в магазинах велика кількість людей, через що інколи виникали навіть бійки.

Трохи пізніше американці вирішили надати назві більш позитивного забарвлення і запропонували вважати походження “чорна” від позитивного балансу, бо в бухгалтерських книгах прибуток завжди записувався чорним чорнилом. До речі, нещодавно була спроба змінити назву і назвати всесвітній шопінг Велика п’ятниця, та ідея не мала успіху.

Чорна п’ятниця в Україні

Українці зовсім недавно отримали можливість брати участь у вселенському розпродажі, але попри це акція швидко набула величезної популярності. Традиційно масштабний розпродаж починається в останню п’ятницю листопада, а тривалість акції кожен магазин визначає самостійно. Найчастіше це 3 дні, але бувають випадки, коли вона продовжується до 7 днів.

Активними прихильниками Чорної п’ятниці є інтернет-магазини. Онлайн покупки мають суттєві переваги над традиційним шопінгом, а якщо до цього додати ще й неймовірні знижки, то загалом виходить дуже вигідний варіант покупок:

  • відсутність пробок на вулицях та черг у магазинах;
  • онлайн каталог з характеристиками товару та актуальною вартістю;
  • комфортний перегляд асортименту та цін;
  • швидке оформлення та оплата покупки;
  • зручна навігація по великій кількості пропозицій за допомогою фільтрів.

Єдине, що повинен знати покупець — товар він отримає упродовж 1-2 днів і доставка буде платною. Але у випадку, коли поблизу домівки є пункт видачі того чи іншого магазину можна забрати замовлення самостійно і за доставку сплачувати не доведеться.

Всесвітній шопінг це унікальна можливість придбати подарунки до Різдвяних свят, зробити приємні сюрпризи своїм близьким та рідним, купити для себе те, про що давно мріялося за привабливою ціною.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua