Вчені розповіли, чому нам потрібно обов'язково включити до раціону буряк

Багато хто не шанує цей продукт. А даремно! І ось чому

Вчені розповіли, чому нам потрібно обов'язково включити до раціону буряк

Бактерії, що мешкають у ротовій порожнині, перетворюють нітрати з їжі на оксид азоту. У свою чергу оксид азоту підвищує тонус судин, сприяє нормалізації тиску та бере участь у передачі хімічних сигналів у мозку. З віком наша природна здатність виробляти оксид азоту знижується, і це негативно відбивається на роботі мозку та серцево-судинної системи.

Вчені розповіли, чому нам потрібно обов'язково включити до раціону буряк

Дослідники з Ексетерського університету (Великобританія) вважають, що збільшити вироблення оксиду азоту в організмі здатна дієта. Вони провели такий експеримент: попросили 26 щодо здорових людей похилого віку протягом 10 днів двічі на добу випивати багатий нітратами буряковий сік, потім наступні 10 днів приймати сік-плацебо без нітратів.

Після вживання бурякового соку в учасників експерименту підвищився рівень «хороших» бактерій, присутність яких в організмі пов'язують зі здоров'ям серця, судин і мозку, і знизилася кількість «поганих» бактерій, які, як вважається, сприяють розвитку запальних процесів. Крім того, в ті дні, коли учасники дослідження пили буряковий сік, у них знизився тиск систоли (верхня цифра). При гіпертонії приймати буряковий сік можна не більше 50 мл за раз, наполовину розвівши водою.

«Додавання в раціон продуктів, багатих на нітрати, всього за 10 днів може поліпшити бактеріальний склад ротової порожнини. Якщо таке харчування буде постійним, це дозволить уповільнити старіння мозку та покращити стан судин із віком», — каже один із авторів роботи Анні Ванхатало (Anni Vanhatalo). Вчені мають намір продовжити дослідження та перевірити свою гіпотезу на інших вікових групах.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua