Вчені заявили про користь сауни після тренування

Вчені заявили про користь сауни після тренування

Вчені фінського Університету Йювяскюля провели дослідження та з'ясували, що відвідування сауни після тренування може знизити ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи.

У дослідженні взяли участь добровольці віком від 30 до 64 років. Ці люди вели сидячий спосіб життя та на спорт витрачали менше 30 хвилин на тиждень.

Кожен із піддослідних мав мінімум один фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань: високий рівень холестерину, підвищений тиск, ожиріння, куріння чи хвороби серця у сімейному анамнезі.

Учасники були випадково поділені на три групи. Перша група тричі на тиждень мала 50 хвилин займатися силовими та аеробними вправами. Друга група робила те саме, але після тренування по 15 хвилин проводила в сауні. Третя група, яка була контрольною, не відвідувала сауну та не тренувалася.

За підсумками восьмитижневого дослідження фахівці виявили, що у першій та другій групах збільшилася максимальна швидкість споживання кисню (ключовий показник покращення кардіореспіраторної витривалості). У добровольців, які відвідували сауну, знизився рівень холестерину і систолічний артеріальний тиск.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua