Висячі родимки на тілі: причини появи

Висячие родинки на теле: причины появления

Висяча родимка – це доброякісне новоутворення на тілі, зовні схожа на невеликий наріст, що піднімається над шкірою. Вона має горбисту або шорстку поверхню. Відтінок невуса може варіюватися від тілесного до темного-коричневого залежно від концентрації меланіну. Локалізуватися родимки можуть на різних ділянках тіла. Як правило, вони не представляють небезпеки для здоров’я, але доставляють фізичний і естетичний дискомфорт. Що провокує появу висячих родимок і як від них позбутися?

Причини появи

Поява невусів провокують такі фактори:

 • гормональні порушення, пов’язані з вагітністю, пологами, менопаузою, захворюваннями ендокринної або статевої системи;
 • спадкова схильність;
 • вікові зміни, що відбуваються в дермі і організмі в цілому;
 • часта травматизація шкірних покривів, опіки, порізи, переохолодження;
 • радіоактивне випромінювання;
 • тривалий вплив на шкіру ультрафіолетовими променями.

Часто висячу родимку плутають з бородавкою, причина якої – зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Симптоми і локалізація

Висячі родимки можуть локалізуватися на різних ділянках тіла. Однак виділяють кілька найбільш небезпечних зон, де їх досить просто травмувати.

 • Висячі родимки на шиї часто схильні до механічного пошкодження ланцюжком або ножицями під час стрижки. Постійне тертя коміром одягу також підвищує ризик травматизації та розвитку ускладнень.
 • Невуси під пахвами доставляють суттєвий дискомфорт. У цій області розташовується велика кількість потових залоз, які активно працюють. Рясне виділення поту створює вологе середовище, сприятливе для розмноження патогенних мікроорганізмів. А часте травмування невуса під час гігієнічних процедур підвищує ризик проникнення бактерій в рану. Це призводить до інфікування висячі родимки, переродження її в меланому. Через високу небезпеку розвитку ускладнень лікарі рекомендують не відкладати видалення новоутворень під пахвами.
 • Висячі родимки в паху також часто схильні до травматизації під час депіляції або в результаті тертя білизною. Крім того, вони дискомфортні, викликають розвиток комплексів.

Часте травмування висячі родимки – один з факторів, що провокують її переродження в злоякісне новоутворення.

Родимки схильні до переродження в рак, особливо під впливом несприятливих факторів. На малігнізація вказують наступні ознаки:

 • збільшення розмірів;
 • зміна відтінку, особливо має насторожити почервоніння або почорніння;
 • свербіж, біль, печіння в місці невуса;
 • кровоточивість;
 • запалення родимки і шкіри навколо неї;
 • ущільнення новоутворення, зникнення з його поверхні шкірного малюнка.

Діагностика

При виявленні висячі родимки, болю чи свербіння в області зверніться до дерматолога або онколога. Лікар проведе огляд освіти, оцінюючи його розмір, форму і колір. Для виключення онкології призначається біопсія наросту з наступним гістологічним дослідженням біологічного матеріалу. Додатково призначаються аналізи крові на гормони, ВПЛ, а також загальні лабораторні тести.

Як позбутися в домашніх умовах

Можна відривати висячі родимки? Як прибрати нарости самостійно? Позбутися від проблеми допоможуть аптечні препарати. Проте вони не завжди приносять очікуваний результат, не захищають від рецидиву.

Категорично заборонено відривати невус або зрізати його. Це загрожує занесенням інфекції, розвитком серйозних ускладнень.

Для видалення новоутворень на шкірі часто призначається Криофарма. Однак використовувати його можна тільки після консультації з лікарем. Дія препарату схожа з процедурою кріодеструкції, але він набагато дешевше і можна застосовуватися в домашніх умовах. Порядок використання препарату Криофарма:

 1. за допомогою аплікатора нанесіть на висячу родимку заморожувальна складу.
 2. Через пару хвилин з’явиться пухир, який з часом підсохне і відпаде разом з наростом.

Також для лікування може використовуватись ляпісний олівець, до складу якого входить нітрат срібла. Цей засіб надає знезаражувальний, підсушуючий ефект. Щоб позбутися невуса, щодня змащуйте його ляпісним олівцем до одужання.

Для видалення висячих родимок можна використовувати різноманітні креми, мазі, гелі, розчини: Малаві, Стефалин, Варнер, Колломак. Часто для боротьби з новоутворенням застосовують чистотіл, йод, касторове масло. Однак пам’ятайте, самолікування загрожує серйозними ускладненнями, тому перед використанням того або іншого засобу обов’язково консультуйтеся з лікарем.

Як видалити

Потреба і бажання прибрати висячу родимку обумовлено неэстетическим виглядом і високим ризиком малігнізації новоутворення. Видалення можливо кількома способами. Вибір методу лікування залежить від розмірів і місця розташування наросту.

Хірургічне висічення застосовується у виняткових випадках, наприклад коли невус великого розміру або підтвердилося його злоякісне переродження. Оперативне втручання проводиться під місцевим або загальним наркозом. Після операції потрібно регулярна обробка рани антисептичними розчинами. Для профілактики ускладнень призначаються системні антибіотики.

Більш безпечний і безболісний спосіб видалення – кріодеструкція. Під час процедури родимка обробляється рідким азотом, в результаті чого її клітини відмирають, і вона відпадає. Виконувати видалення повинен тільки висококваліфікований лікар, оскільки існує великий ризик ушкодження здорових тканин.

Електрокоагуляція – метод видалення висячі родимки струмом високої частоти. Процедура виконується під місцевою анестезією. При цьому прилад припікає кровоносні судини, що виключає ризик кровотечі та інфікування.

Лазерне видалення – найбільш безпечний і популярний спосіб виведення родимок. Під час процедури лазерний промінь випаровує патологічно змінені тканини, не залишаючи шрамів і рубців. Недолік такого методу висічення – неможливість здійснити забір біологічного матеріалу для подальшого гістологічного дослідження.

Ускладнення

Лікарі рекомендують постійно стежити за висячої родимкою. Важливо уникати її травмування, зрізання або іншого механічного пошкодження. Це може призвести до переродження невуса в злоякісну пухлину. Найчастіше меланома розвивається, яка відрізняється підвищеною агресивністю, активним ростом, швидким поширенням метастаз.

Профілактика

Щоб знизити ризик виникнення ускладнень, дотримуйтеся простих рекомендації:

 • після травми родимки обробляйте її антисептиком (йодом, перекисом водню або зеленкою);
 • уникайте тривалого впливу ультрафіолету на невус;
 • якщо наріст часто схильний до механічних пошкоджень, зверніться до лікаря і видаліть його.

Висячі родимки дискомфортні і не виглядають естетично, схильні до переродження в злоякісну пухлину. При їх виявленні зверніться за консультацією лікаря і, якщо необхідно, видалите нарости.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: