Що означає число 12 у нумерології: позитивне та негативне значення

Що означає число 12 у нумерології: позитивне та негативне значення

З давніх-давен число 12 вважають наддосконалим і керуючим світовим порядком. Воно дуже незвичайним чином поєднує у собі лідерство та романтику, неоднозначність та перфекціонізм. Обіцяє зміни та випробування, закликає придивитися до свого оточення та проаналізувати свої вчинки.

Число 12 у нумерології

Увага! Число 12 – знак завершеності, що допомагає визначити структуру світобудови. Його сенс неоднозначний і залежить від багатьох факторів.

У ньому міститься два суперечливі значення одиниці та двійки, послідовних за своєю природою і що знаходяться поруч у цифровому ряду. Вони можуть стати як помічниками, і руйнівниками всіх починань. Крім того, у 12 чітко відчуваються вібрації трійки (1+2=3), що наділяє людину здатністю впливати на оточуючих.

Значення числа 12

Позитивне
12 наділяє людину дипломатичними та управлінськими навичками, вмінням грамотно вести переговори та досягати компромісів. Дарує любов до експериментів, здатність до адаптації та сильну волю.
Негативне
12 пов'язано з високою чутливістю. Люди, чиїм кармічним числом воно є, можуть бути досить злопам'ятні та не здатні до прощення. Вони завжди шукають схвалення своїх вчинків і схильні до запальності. Іноді, зіштовхнувшись із перешкодами шляху до мети, вони опускають руки.

Число 12 в ангельській нумерології

Символом числа 12 є Сонце та Місяць. Злиття їх енергій пророкує появу чогось нового. Ангели закликають не втрачати оптимізму і повідомляють, що попереду чекають сприятливі зміни.

Число 12 як підказка від Ангела

Для досягнення поставленої мети необхідно залишити особисту зону комфорту і зробити щось неординарне. Ситуація виявилася трохи складнішою, ніж очікувалося. Живіть повним життям, ангели надихають та схвалюють вас. Незабаром Всесвіт наділить вас найвищою енергією.

Число 12 у ведичній нумерології

У Ведах число 12 трактують як колісницю світопорядку з 12 спицями. Проте традиційна ведична нумерологія не розглядає його як окреме число, а лише як позитивну сторону числа 3. Хоча в деяких нумерологічних системах 12 все ж таки розглядається самостійно, як вища октава трійки, мокша або звільнення, просвітлення.

Число 12 в авестійській нумерології

Завдяки використанню 32-річного зороастрійського календаря, послідовники авестійської нумерологічної школи точніше ідентифікують характер людини та визначають, наскільки її світогляд відповідає задуму Всесвіту. Згідно з вченням, враховується 9 основних чисел, кожному з яких відповідає певна планета. Число 12, наведене методом додавання до простого числа 3, знаходиться під заступництвом Марса і уособлює енергію та творчість.

Число 12 у китайській нумерології

Китайці вважають 12 основою всіх циклів, числом порядку та гармонії, символом природного руху вперед, причини та наслідки. У китайській нумерології 12, перш за все, повідомляє про 12 знаків Зодіаку і обіцяє везіння, славу та удачу.

Число 12 у каббалістичній нумерології

Важливо! 12 – потужний символ, що уособлює ідею цілісності сущого, число порядку, добра, достатку та закінченості.

Число 12 у Таро

Формули Таро включають 2 групи по 12 і 4 по 14, але ці числові компоненти не володіють архетиповою значимістю. Число 12 відповідає Старший Аркан Повішений, який є провідником світла, вищої духовної мудрості і символізує доброзичливість і готовність сприймати нові ідеї.

Число 12 та Міфологія

У цілому нині, число 12 у міфології означає завершеність.

Грецька

 • Виходячи з того, що 12 – це сума чотирьох трійок, 12 було уособленням чотириразового змішання всіх трьох світів, створених часом.
 • У релігійному союзі племен перебували 12 громад.
 • До Іонійської конфедерації входило 12 міст
 • На Олімпі керували 12 верховних богів.
 • Геракл здійснив 12 подвигів.
 • Пенелопа мала 12 ітакійських наречених.
 • Ахілл приніс у жертву 12 бранців.
 • Одіссей опинився у печері циклопу з 12 супутниками.
 • До 12 кораблів скоротили свій флот афіняни після поразки від спартанців.

Перська

На думку персів, добро відбувалося завдяки впорядкованому руху 12 знаків Зодіаку – твори Ахура-Мазди, а хаотичний рух 7 планет породжував зло. За іранського пророка Мані було 12 чеснот.

Римська

 • Богу Янусу римляни присвятили 12 вівтарів, які відповідають кількості місяців на рік.
 • Перша етруська держава була поділена на 12 частин.
 • Ромула охороняли 12 лікторів.
 • 12 таблиць були основою римського права.
 • Під час Сатурналі відзначали 12 днів повернення до хаосу.
 • Святкували 12 днів Різдва: один день представляв один місяць року.

Єгипетська

Пропливаючи на священній човні єгипетським небом, бог Ра опівдні переходив з денної човни Манджет на нічну Масктет і продовжував свій шлях по підземному Нілу, який протікав серед вузької і довгої долини, поділеної 12 брамою на 12 частин.

Єгипетський лабіринт складався з 12 храмів і був храмом Сонця, що прямував через 12 знаків Зодіаку.

Цикл навчання жерців у Єгипті складався із 12 років.

У школі «Лівого Ока Гора» протягом 12 років працювали над розвитком підсвідомості у 12 головних єгипетських храмах.

Середньовічна

Згідно з легендою, що з'явилася на світ у XII столітті, для відчуття рівності та відсутності суперечок під час бенкетів, королем Артуром було введено круглий стіл. Налічувалося 12 Лицарів Круглого Столу.

Слов'янська

Давньоруські перекази налічують безліч свідчень сакрального числа 12. Крім того, 12 було поширено у народній медицині та медичній астрології. Знахарі мали тримати вдома 12 трав.

Існувало 12 лихоманок (трясовиць) – демонів хвороби у жіночому образі.

Вшановували та поважали 12 п'ятниць напередодні великих свят.

Православна церква відзначала 12 двонадесятих свят.

Шумерська

 • Шумери називали 12 небесним числом.
 • Добу вони поділяли на 12 годину дня і 12 годину ночі.
 • Шумерська космогонія налічувала 12 тіл: Сонце, Місяць та 10 планет.
 • 12 днів тривав поєдинок між Космосом та Хаосом.
 • На прикордонному камені з Еламу було вирізано 12 знаків Зодіаку та 12 емблем небесних богів.

Число 12 у навчанні Піфагора

Магію числа 12 давньогрецький математик та філософ уклав у світову структуру у вигляді додекаедра, що виражає динаміку у будь-якій діяльності. Світопорядок у навчанні складається з 12 елементів і є універсумом, тому що всілякий досвід вкрай важливий для трактування.

Число 12 в астрології

12 є досконалою формою. Астрологічна модель має вигляд 3х4=12.

Знаки Зодіаку поділені на 3 Хрести (кардинальний, фіксований та мутабельний) та 4 стихії (Вогонь, Земля, Повітря, Вода). Для тих, хто народився 12 числа, ці схеми дуже значущі: вони говорять про якусь циклічність і поступальність розвитку. Їх слід використовувати у плануванні важливих подій, стосунків, відпочинку. Людям, чиє число народження співпало з кількістю знака Зодіаку, астрологія може допомагати у всіх сферах життя та нагадувати про символічний прохід по спіралі з 12 етапів, коли кожен є особливим та необхідним досвідом у житті.

Число 12 та характер людини

Увага! Носії числа 12 – неординарні та складні особи. Вони з повагою ставляться до оточуючих, але часто бувають імпульсивні. Невміння контролювати себе може спричинити дуже плачевні наслідки.

Кармічна кількість 12 обіцяє чимало випробувань, впоратися з якими допоможе одиниця. Двійка пом'якшить владні риси, а трійка, надасть характеру напористості та прямолінійності.

Позитивні риси
Прагнення лідерства;
комунікабельність;
доброта;
позитивний вплив на колектив;
наявність внутрішньої сили;
прихильність до сімейних цінностей.
Негативні риси
Залежність від похвали та схвалень;
схильність до самотності;
здатність придушувати чужу волю;
ранимість;
імпульсивність;
запальність;
амбітність.

Число 12 та професія

Вибирати професійну діяльність слід відповідно до поклику серця. Любов до своєї справи допоможе отримувати добрі доходи, реалізуватися та розкрити свій потенціал. Слід зазначити, що можливостей у тих, чиїм числом є 12, вистачить отримання кількох професій. Багато шансів проявити себе у мистецтві та літературній діяльності.

Число 12 та фінанси

З фінансами відносини складаються досить благополучно. Грошові проблеми легко долаються, а накопичення поступово збільшуються.

Число 12 та відносини

Любовні

Важливо! Двійка наділяє людей романтизмом. Вони ставлять перед собою високі цілі і здатні робити вчинки, що приємно дивують обранця. Цінують у партнері вірність та відданість. Уникають коротких романів, ретельно підходячи до вибору та віддаючи перевагу інтелектуальним здібностям потенційного супутника життя.

Для чоловіків

Чоловіки вкрай вимогливі до своїх обраниць та готові бути в сім'ї головними. Багато віддають, але натомість вимагають того ж. Гарні сім'янини, які не звикли до напівзаходів.

Для жінок

М'які, ласкаві і вразливі жінки повністю присвячують себе партнеру, готові йти за ним на край світу і зробити будь-який вчинок.

Дружні

З людьми, що народилися 12 числа, легко знаходити спільну мову та підтримувати стосунки. Вони не конфліктні, компанійські та люблять спілкуватися. При цьому можуть поставити скандаліста на місце, висловивши все, що думають. Завдяки позитивному характеру та гострому розуму, є чудовими компаньйонами.

Число 12 та духовна сфера

Привівши 12 до простого числа, ми отримуємо 3 (1+2=3). Трійка є символом божественності та тріади богів, вона повертає до витоків і закликає не забувати про головне. 12 – знак істини та спілки Бога з людиною.

Магічна

Ті, хто перебуває під впливом 12, гармонійно поєднують у собі матеріальне та духовне, дуже чуйно реагуючи на порушення балансу. Їм рекомендується зважувати всі рішення перед злочином до дій. Це вкрай проникливі люди, які інстинктивно відчувають фальш, яких легко можна обдурити в дрібницях, але ніяк не у значних питаннях.

Релігійна

Християнство

 • Число 12 у Біблії є дуже важливим. Найбільш очевидний приклад – 12 колін Ізраїлевих.
 • 12 вважається уособленням божественного кола, яке обертає Всесвіт.
 • Ісус мав 12 учнів.
 • Святкування Різдва триває 12 днів.
 • Містичний Град, за описом Іоанна Богослова, мав 12 воріт із 12 ангелами.
 • Новий Єрусалим оточували 12 стін, в основі яких знаходилися 12 дорогоцінного каміння, розподіленого, відповідно до символіки, між 12 апостолами.
 • Ізмаїл мав 12 синів.
 • Ісусові принесли дари 12 волхвів.
 • Дерево життя плодоносило 12 видів фруктів.

Іслам

 • В ісламі існує 12 Правил, виконання яких має бути неухильним.
 • 12 імамів управляють 12 годинами дня.
 • Коли Муса вдаряє по морю палицею, води розступаються, утворюючи 12 проходів.
 • Пророк Йакуба (Ісраїль) мав 12 синів – 12 ісраїлевих колін.
 • Народ пророка Муси був поділений на 12 громад.

Фен Шуй

Даоська практика наводить число 12 до 3. Трійка є символом особистісного, морального, кар'єрного та духовного зростання і сприяє швидкому просуванню кар'єрними сходами. З її енергетикою треба поводитися вкрай обережно, щоб не викликати життєвих проблем.

Число 12 татуювання

Увага! 12 – кількість лідерів та природжених керівників, які не терплять несправедливості та завжди допомагають своїм підлеглим. Людина, яка зробила татуювання з числом 12, набуде сильного характеру, сили волі та лідерських якостей.

Поява числа 12

Трактування появи числа 12 неоднозначне. 12 може обіцяти як позитивні, і негативні події.

Випадково

Той, хто побачив 12 стоїть перед нелегким вибором: піддатися спокусі або явити навколишнім приклад витримки. Можлива доленосна зустріч та знайомство зі своєю другою половинкою.

Постійно

12 закликає до обережності. Переслідуючи свої цілі, оточуючі можуть несвідомо зробити вас своєю жертвою або втягнути в сумнівне підприємство. Згідно з іншим трактуванням, слід звернути увагу на свій духовний та інтелектуальний розвиток.

Уві сні

Попереду нелегкий шлях та нові випробування, які вдасться успішно подолати. Необхідно зібратися з силами і не втрачати контролю над тим, що відбувається.

Яке значення має число 12, якщо це

Число на годиннику 12:12

Ви напередодні знакової події. 12 12 на годиннику повідомляє про те, що ви слідуєте у вірному напрямку і маєте правильний духовний розвиток. Незабаром ваші сімейні стосунки чекає на перехід на інший рівень. Не піддавайтесь негативу. Будьте щирі.

Номер квартири/будинку

Жителі будинків та квартир з номером 12 дуже безтурботні та переповнені енергією. Їм слід серйозно ставитись до фінансів та контролювати свої витрати. Нерідко в таких будинках панує хаос і виникають проблеми через необдумані дії. Загалом, число 12 не завдає їм шкоди.

Сумісність людей із числом 12

Енергійні та незалежні люди, які перебувають під впливом 12, будуть комфортно почуватися зі схожими партнерами. Якщо характери ідеально співпадуть, спілка буде приречена на щастя, а сім'я збережеться до кінця життя. Міцний союз можливий з тими, хто народився 3, 5 та 9 числа, а міцні дружні стосунки – з народженими 1, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua