Чи можна проткнути голкою прищ і як правильно це зробити?

Сильний дискомфорт доставляють вади на обличчі, підшкірний прищ, акне або чорні крапки. Нерідко люди хочуть позбутися від них. Зазвичай лікарі-дерматологи і косметологи забороняють протикати голкою, видавлювати прищі, але це не значить, що робити таку процедуру категорично заборонено. Видалити гнійник можна тільки в тому випадку, якщо це робиться правильно і бажано професіоналом.

Можно ли иголкой проткнуть прыщ и как правильно это сделать?

Можна проколоти прищ голкою?

Виходячи з ситуації це можна зробити. Видавити прищ, попередньо проколовши його голкою, можливо, якщо він не має ознак запалення або горбок без почервоніння і довгий час не проходить самостійно. Зазвичай це стосується підшкірних. Але і тут слід стежити за самим проведенням процедури, підготовкою до неї і доглядом за шкірою після видавлювання. При проколюванні підшкірного прища важливо пам’ятати, що всі підшкірне сало має бути видалене з ураженої області, це допоможе уникнути повторного закупорювання пір.

Внутрішні болючі прищі, які частіше дають невелике почервоніння і припухлість, або акне-кісти — проколювати голкою і видавлювати заборонено. При такій процедурі можна занести інфекцію, яка може поширитися на тканини і навіть органи людини. Також видавлювання провокує утворення великих рубців. Краще всього звернутися за допомогою до кваліфікованого лікаря.

Протикати голкою і видавлювати прищі можна після повного їх дозрівання. Якщо на кінчику прища скупчився білий наліт, дотику до нього не завдають болю чи дискомфорту або може здаватися, що він ось-ось сам лопне, тоді можна приступати до видалення гнійника. Головне — пам’ятати про всі заходи дезінфекції і стерильності, щоб уникнути непередбачених ускладнень.

Не можна протикати і видавлювати прищі, які спровокували занесена в організм інфекція, грибки і паразити або такі захворювання, як вітрянка, кір, короста. При них категорично заборонені будь-які дії з бульбашками. Адже механічні пошкодження тільки допомагають збудника поширюватися і вражати велику площу шкірних покривів. Прищі, спричинені алергічними реакціями, не видавлюються, так як це марно, лікувати треба саме всередині, а не зовні.

Як правильно зробити прокол?

При будь-якому втручанні в шкірний покрив важливо пам’ятати — перше місце завжди займає дезінфекція. Вона допомагає запобігти негативні наслідки.

Весь інструмент підлягає дезінфекції.

Перед видаленням прища потрібно продезінфікувати інструмент, яким буде проводитися процедура, поверхня ділянки шкірного покриву, руки і все, що стосуватиметься ураженої області. Знадобиться:

  • голка;
  • вата або ватяні диски, тампони;
  • антибактеріальний засіб, наприклад, спирт.

Спочатку слід звернути увагу на те, чи готовий прищ до проколу. Якщо він став білим, можна сміливо приступати до процедури. У тому випадку, якщо не дозрів, рекомендується відкласти на день або два операцію, інакше можна отримати шрам на обличчі. Голку опустити в спирт або антибактеріальний засіб на 10 секунд. Правильно проколювати прищі не зверху вниз, а горизонтально, щоб вийшло дві дірочки. Намагатися зробити прокол максимально близько до верхівки гнійника. З дірок повинен витікати гній, можна злегка натиснути, не варто це робити зверху, адже ризик занесення інфекції більше. Акуратно натискати з боків знизу прища. Після того як гній витече, припекти це місце, обробити антисептичним засобом або саліциловою кислотою.

Наслідки

Ризик ускладнень завжди є, навіть мінімальний. Наслідки:

  • занесення інфекції в кров;
  • рубці на шкірі після видавлювання;
  • порушення епідермісу, ранки і порізи;
  • попадання вірусів або інших патогенів в організм через шари шкірного покриву від гною;
  • погіршення ситуації в лікуванні вугрів і акне.

Щоб знизити ймовірність погіршення стану, варто приділити більше часу на підготовку до процедури. Стежити за гігієною і стерильністю — це основний момент. Пам’ятати, що небажано протикати голкою і видавлювати самостійно, навіть якщо це маленький прищик, не тиснути запалені. Для домашньої чистки обличчя можна приділити увагу чорним точкам і гнійним наривами, які виступили на поверхню шкірного покриву. Всі інші залишити для видалення лікаря-косметолога.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: