Вегетаріанство від прищів: чи можна впоратися з проблемою

Для боротьби з висипаннями та іншими шкірними проблемами люди вдаються до різних методів. Мало хто вірить в вегетаріанство від прищів, адже в аптеці можна зустріти достаток лікарських препаратів від усіх хвороб. Але лікування полягає не в усуненні симптомів, а позбавлення від шкідливих звичок, зміну способу життя, наприклад, відмови від м’яса.

Вегетарианство от прыщей: можно ли справиться с проблемой

Вегетаріанство і прищики

Якщо довіряти перевіреним джерел, то можна повірити в те, що вегетаріанство позбавляє від прищів і вугрів. Адже періодично доводиться чути скарги про те, що з’явилися прищі від неправильного харчування. Вегетаріанці не вживають жодного виду м’яса, харчуються рослинною їжею. Цілком можливий факт, що відмова від м’яса може допомогти позбавитися від ненависних захворювань шкіри, адже експерименти доводять: в утворенні акне замішаний білок тваринного походження.

М’ясні продукти як причина акне

В організмі людини є білковий комплекс під назвою мішень рапамицина комплекс 1 (mTORC1). Ця речовина відповідає за ріст і розвиток клітин, злагоджену роботу і організацію. Справа в тому, що mTORC1 активний за рахунок амінокислот. Значна їх кількість містять продукти тваринного походження — риба, м’ясо, яйця. Також багато амінокислот містять злакові, вживання яких схвалено вегетаріанцями. Активація комплексу білка призводить до ланцюгової реакції запуску прищів.

Вегетарианство от прыщей: можно ли справиться с проблемой
Взаємозв’язок між вживанням м’яса і появою прищів недоказана.

Відомо, що рівень статевих гормонів зростає при активації mTORC1, тому трапляються висипання на шкірі. Так як дія комплексу білка непроста, потрібно провести ще багато досліджень, які підтвердили б небезпека споживання м’ясних продуктів. Нині немає жодних достовірних доказів цієї гіпотези.

Взаємозв’язок між споживанням м’яса і проблемами шкіри не підтверджена, так як проведено мало досліджень.

Чи можна впоратися з проблемою на веганстве?

Відомо кілька підтверджень того, що не тільки м’ясо, а й молоко і яйця сприяють розвитку вад шкіри. Молокопродукти ведуть себе, як каталізатори утворення прищів на обличчі. Навіть молоко і сир з жирністю 0% не рятують ситуацію, оскільки містять велику кількість лейцину. Вчені задаються наступною думкою: розвиток проблем шкірного покриву можна пов’язати з гормонами, що містяться в молоці. Варто підмітити, що молочні продукти провокують акне тільки у людей з проблемною шкірою. Тому власники нормальної шкіри можуть спокійно насолоджуватися улюбленими сортами сирів.

Мед, сало та яйця не викликають негативної реакції покривів, або ж їхній вплив поки що недостатньо вивчено. Винятком може стати алергія, але це вже зовсім інша історія. Варто також повторити: немає доказів того, що перехід на вегетаріанство або веганство назавжди позбавляє від прищів. Іноді ситуація може покращитися, але бувають і винятки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: