Психосоматика прищів: причини, особливості лікування

Прищі на обличчі та інших ділянках тіла можуть мати психологічні причини. Отже, на їх виникнення впливають не тільки фізіологічні процеси. Визначити фактор, що провокує появу хвороби, може психосоматика. Дослідження в області активно проводить протягом декількох десятиліть канадський лікар, філософ і письменник Ліз Бурбо. Вона пов’язує наслідки стресу, хронічного напруги з появою акне, і допомагає грамотно вирішити цю проблему.

Психосоматика прыщей: причины, особенности лечения

Почуття гніву і страху, за твердженням психологів, найбільш значущі причини прояву прищів, вугрів і акне.

Психосоматичні причини прищів і механізм їх виникнення

Дискомфорт, викликаний неприйняттям себе самого або навколишньої дійсності, призводить до дратівливості, тривожності, озлобленості. Будучи не в змозі прийняти зовнішню середу такою, яка вона є, людина починає втрачати з нею взаємодію на емоційному рівні. Відбувається порушення психологічної рівноваги, що спричиняє негативні наслідки для здоров’я. Дерма, будучи оболонкою живого організму, на це реагує безпосередньо. В результаті шкіру покривають вугри, з’являються інші хвороби. Існує ряд психосоматичних причин, що викликають це явище:

  • тривалий стрес;
  • перебування в депресії;
  • сильне емоційне збудження;
  • різкі перепади в настрої.

Механізм виникнення

Активну роль у процесі появи висипань на лобі, підборідді, шиї, а також на плечах, руках, ногах і попі грають гормони стресу:

  • адреналін, який ускладнює живлення шкіри через звуження судин;
  • кортизол, що вносить збої в регенерацію дерми.
Гормональні сплески впливають на шкіру висипаннями.

Прищі на спині у жінки обумовлені ускладненнями під час менструального циклу, при вагітності та клімактеричних змін, коли особливо змінюється настрій, психоемоційний фон. З іншого боку, при наявності проблеми або при необхідності йти на поступки у людини виникає почуття гніву через неготовність психіки змиритися з ситуацією. В організмі виробляються білкові антитіла, що і провокують дрібну червону висип на шкірі. Накопичення негативних думок і виснажливих переживань вимагає виходу, зокрема, через шкіру.

Симптоматика

Слід звертати увагу на те, в якій частині тіла з’явилися висипання. Якщо вони розташувалися на обличчі людини, то це свідчення його невдоволення несподіваними змінами в повсякденному побуті, а також факт незадоволення собою або оточенням. Сильні переживання, пов’язані зі зміною місця проживання або роботи, положення в суспільстві приводять до появи прищів в області шиї. Взяття на себе надмірну відповідальність за рішення завдань, які людині не під силу, провокує висип на спині. Відчуття вразливості і нездатність постояти за себе в тій чи іншій ситуації відображається у виникненні вугрів на попереку. Акне на ногах утворюється тоді, коли людина не має достатньо сил, енергії і коштів, щоб втілити свої плани в життя.

Особливості лікування

Позбавленню від висипу на тілі сприяє комплексний підхід до вирішення проблеми. Необхідно, перш за все, дистанціюватися від стресу і факторів, що викликають його. Варто в такій ситуації звертатися за медичною допомогою до дерматолога і психотерапевта одночасно. Якщо перший з них призначить дієту і препарати (медичні, косметичні), то другий, у разі необхідності, проведе сеанси гіпнозу, скористається прийомами когнітивної терапії з зміцненням впевненості людини в собі, посиленням відчуття соціальної значущості.

Від людини потрібно зосередити увагу на позитивних моментах життя.

Є ряд технік, що рекомендує психологія, для стабілізації психоемоційного фону. Це допоможе зменшити або зовсім позбутися від прищів. Насамперед, важливо точно визначити особисті потреби і мети в роботі/навчанні і в стосунках з оточенням. При наявності невдоволення, іншої думки слід вміти його показати, пояснити. Не можна накопичувати негативну енергію, погані думки і злість — вони повинні виходити. Як правило, застосовуються тілесно-орієнтовані техніки. Рекомендується навчитися релаксувати. Для цього підійдуть якісний відпочинок, повноцінний сон, курс заспокійливих фіточаїв, масажі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: