Як самій підрівняти кінчики довгого та середнього волосся рівно вдома

Як самій підрівняти кінчики довгого та середнього волосся рівно вдома

Щоб підстригти кінчики, не обов'язково вирушати в салон, із цим завданням ти цілком впораєшся сама. Давай розберемося, як підрівняти кінчики волосся в домашніх умовах, так, щоб все вийшло дійсно рівно.

Чому тобі знадобиться ця навичка

Як самій підрівняти кінчики довгого та середнього волосся рівно вдома

Фото Liubov Ilchuk on Unsplash

Ти, напевно, знаєш, що кінчики волосся дуже вразливі і легко ушкоджуються. Їх треба доглядати, а стрижка – обов'язкова частина регулярного догляду. Підстригати кінчики рекомендується кожні 2-3 місяці, і тоді твоя зачіска завжди виглядатиме акуратно і охайно.

Найпростіше звернутися до фахівця. Але, коли тобі потрібно терміново привести волосся до ладу, включається закон підлості: або у майстра немає віконця, або в тебе немає часу. У таких випадках уміння підстригти волосся собі прийде на допомогу.

Раз ми говоримо про кінчики волосся, освіжи в пам'яті основні правила догляду:

 • регулярно зволожуй кінчики;
 • не забувай про незмивний догляд;
 • акуратно розчісувати волосся з кінчиків;
 • постарайся не фарбувати волосся побутовими барвниками;
 • ховати волосся під капелюх в мороз.

Навіть ретельне дотримання цих правил не убереже тебе від необхідності регулярно підстригати кінчики, тому давай вчитися робити це самостійно.

Плюси та мінуси домашньої стрижки

Самостійно підрівнювання кінчиків волосся – цінна навичка, яка допоможе врятувати твою довжину. Адже знаєш, як це буває: ось ти приходиш у салон, просиш майстра прибрати буквально 2 см кінчиків, а встаєш із крісла з коротким бобом чи каре. Загалом, самостійно ти легко зріжеш стільки, скільки треба.

Підстригти кінчики варто не так вже й дорого, але подумай про те, що домашньою стрижкою ти економиш не тільки гроші, а й час, а це значно цінніший ресурс. Плюс ти ніяк не залежить від інших і можеш підрівняти кінчики абсолютно в будь-який час доби, коли тобі це спаде на думку.

Мінуси у цього задуму все ж таки є:

 • можна легко відстригти зайвого;
 • є варіант, що все піде за планом;
 • не можна надати волоссю потрібну форму і зробити філіровку;
 • доведеться купувати інструменти.

Як самій підрівняти кінчики довгого та середнього волосся рівно вдома

Як підстригти волосся самостійно?

Втім, якщо не поспішати та дотримуватися інструкцій, ризик непередбачуваного результату знижується. А ось до вибору інструментів постав серйозно.

Які інструменти потрібні

“Сам собі перукар” починається не з переглядів роликів по стрижках, а з вибору хороших інструментів. Що знадобиться:

 • дві гребінці – з рідкісними та частими зубцями;
 • вода у пляшці з пульверизатором;
 • парочка затискачів для волосся;
 • ножиці.

Звичайні канцелярські ножиці не підійдуть, тому що вони не ріжуть волосся, а рвуть його. Прийде купити спеціальний інструмент у спеціалізованому магазині.

Іноді хороші ножиці можна знайти у чоловічому наборі для стрижки. Якщо в сім'ї є чоловік, а у чоловіка є машинка, обов'язково зазирни в коробку від неї, можливо, пощастить і в комплекті будуть класні ножиці.

Для просунутих необхідно відразу дві пари ножиць: прості та філювальні. Простими зробиш рівні зріз, а філіровочними згладиш цей зріз і надаси кінчикам завершеність.

Покрокова інструкція, як підстригти кінчики

Приступаючи до стрижки, вимий волосся. Обов'язково присмакуй їх бальзамом, щоб зробити щільніше і наситити – так стригти простіше. Після миття промокни волосся, але не висушуй повністю. Вони мають бути вологими.

Якщо всю голову мити ліньки, просто добре намочіть кінчики водою з пульверизатора. Тримай її біля себе, адже в процесі волосся підсихає і його доведеться мочити повторно. Далі слідуй інструкції:

 • Розчеши вологе волосся гребінцем з рідкісними зубами. Після того, як все розплутаєш, додатково пройдися нижньою третиною довжини гребінцем з частими зубцями.
 • Розділи волосся на 8 частин. Працюватимемо з кожною частиною по черзі, решта, щоб не заважали, заколи затискачами або шпильками-крабиками.
 • Візьми одну частину волосся, наприклад, пасмо в обличчя. Розділи на кілька менших пасм, щоб зручно було працювати. При необхідності, збризкайте водою, якщо пасма підсохли.
 • Розчеши кінчики гребінцем із дрібними частими зубцями. Затисніть кінець пасма між вказівним та середнім пальцем і відріж стільки, скільки запланувала.
 • Стриги волосся по одному пасму, але роби це симетрично. Як тільки підстригла пасмо ліворуч, переходь на пасмо праворуч. Роби це перед дзеркалом, порівнюючи отриману довжину. Так ти точно не прогадаєш і отримаєш однакову довжину.
 • Після пасм у особи бери наступну частину волосся і повторюй все за цією ж схемою.

Наприкінці розчеши волосся і подивися, чи не стирчать де зайві кінчики. При необхідності, виправи огріхи і підрівняй потрібні пасма.

Якщо є ножиці філірувальні, діє так: спочатку обріж кінчики на пасмах з лівого і з правого боку, порівняй, щоб вони були рівними, а потім пройдися ножицями для філіровки. Для цього знову розчеши пасмо, затисніть між двома пальцями і зроби кілька різів.

Інші варіанти стрижки кінчиків

Якщо стандартна схема стрижки тобі здається складною чи не підходить з якоїсь іншої причини, підрівняти кінчики можна такими способами.

 • Перший спосіб: підстриги хвіст. Збери все волосся у високий хвіст на маківці і просто обріж зайвий кінчик, наприклад, на 2-3 см. Це не вдалий спосіб, тому що виходить неідеально рівно, але і він цілком підходить для того, щоб освіжити зачіску.
 • Другий спосіб: головою донизу. Опусти голову, зачеши все волосся вперед і збери в хвіст. Можна просто тримати у руці. Ножицями відріж усе зайве. Потім випрямися перед дзеркалом, розчеши волосся на проділ і підрівняй передні пасма, які при стрижці головою вниз незмінно виявляються довшими за інших.
 • Третій спосіб: машинкою під гребінець. Цей метод найбільш ризикований, тому що є шанс, що рука здригнеться і все піде не за планом. Виконати просто: розчеши пасмо, постав гребінець на 1-3 см вище кінчиків волосся, машинкою для стрижки зріж частину під гребінцем. Повтори для наступного пасма. Наприкінці розчеши волосся і порівняй, чи вийшло ліворуч і праворуч. Якщо є огріхи, поправ їх ножицями.

Після стрижки кінчиків обов'язково нанеси на них маску, несмивання або олію для волосся. І не забувай про регулярний догляд, щоб стригтися доводилося рідше.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua