Як змінити форму обличчя в домашніх умовах після операцій

Як змінити форму обличчя в домашніх умовах після операцій

Якщо ти не задоволена своїм овалом обличчя, можна змінити його за допомогою простих маніпуляцій. Давай розберемося, як змінити форму обличчя за допомогою вправ та чим може допомогти контуринг та масаж.

Фейсбілдинг для гарного овалу обличчя – ТОП-5 вправ

Як змінити форму обличчя в домашніх умовах після операцій

Фото автора Alena Darmel: Pexels

Фейсбілдинг, або гімнастика для обличчя – простий спосіб змінити те, що дала тобі природа, не вдаючись до радикальних методів. Суть фейсбілдингу полягає у тренуванні м'язів обличчя.

За допомогою вправ ти наводиш у тонус одні м'язи та розслабляєш інші. В результаті підборіддя стає вже, вилиці – чіткіші, щічки – менше.

Існує безліч технік та авторських методик, ти можеш вибрати іншу або просто взяти по кілька вправ із різних технік.

Зверніть увагу на наступні 5 простих рухів, які допоможуть сформувати чіткий овал обличчя.

Для чітких вилиць

Почнемо зверху – з опрацювання вилиць. Ця вправа в цілому багатофункціональна, тому що позитивно впливає ще й на форму щік, а заразом підтягує підборіддя. Виконувати просто, але перед вправами особу необхідно підготувати.

Для цього нанеси масажне масло для обличчя та пройдися кінчиками пальців по всіх масажних лініях. Це допоможе розігрітися і розслабитися, а отже, гімнастика пройде ефективніше.

Отже, вправа для гарних вилиць:

 • Візьми стілець зі спинкою, сядь рівно, лопатки притисніть до спинки стільця.
 • Висунь щелепу максимально вперед, так сильно, як зможеш.
 • Залишайся в такому положенні півхвилини. Потім розслабся, відпочинь і повтори.

Виконати потрібно 10-15 разів. При чому робити це необхідно регулярно, найкраще щодня. Через 2 тижні регулярних тренувань збільшуючи кількість повторень, довівши до 30 разів.

Для худих щічок

Стандарти краси мають на увазі чіткі вилиці та запалі щоки. Якщо в тебе від природи вони пухкі, і миритися з цим фактом ти не збираєшся, спробуй таку вправу:

 • Набери повітря та надуй щоки.
 • Поклади кінчики пальців на кожну щічку.

Як змінити форму обличчя в домашніх умовах після операцій

Вправи для ідеальної форми обличчя

 • Перекочуйте пальцями повітря зліва направо.
 • Повторіть 30 разів.

Вправа дуже проста, але чудово підвищує тонус м'язів обличчя. При регулярному виконанні ти отримаєш не тільки красиві щічки, але здоровий рум'янець.

Проти брилів

Провисання нижньої третини обличчя ще нікому не додало краси, тому з брилями треба боротися. Ще краще займатися профілактикою до того, як вони почнуть утворюватися. У цьому допоможе наступна вправа:

 • Розслабь губи і злегка прочини рот.
 • Втягнить нижню губу.
 • Верхню губу злегка випнути вперед, щоб вона притулилася до зубів.
 • Не змінюючи положення губ, розтягни їх у посмішці.
 • Вказівний палець помісти прямо в центрі підборіддя і злегка натисни.
 • Потім починай виконувати вправу: у такій позі відкриваючи та закривай рота, продовжуючи тиснути пальцем на підборіддя.

Стеж, щоб губи були в такій позиції і трохи розтягнуті в посмішці. При цьому відчувається явна напруга навколо рота та підборіддя – це добрий знак, що вказує на те, що працюють потрібні м'язи.

Повторити вправу доведеться 20 разів.

Від другого підборіддя

Якщо форма підборіддя залишає бажати кращого і тобі хотілося б, щоб він був уже і витонченіший, бери стілець зі спинкою і приступай до наступної вправи.

 • Сядь прямо, лопатки притисніть до спинки стільця.
 • Голову закинь назад, щоб підборіддя дивилося в стелю.
 • Нижню губу відстовбур, ніби хочеш дотягнутися нею до стелі.
 • Затримайся на 20 секунд.

Після виконання розслабся, посидь спокійно 5 секунд і повтори. Усього необхідно зробити 20 повторів.

Для гарного овалу

Овал обличчя багато в чому залежить стану кісткових виступаючих частин – вилиць і кутів щелепи. З вилицями ми вже розібралися, давай пропрацює контури нижньої щелепи. Їх ще називають кутами молодості, тому що через вікові зміни їх контури згладжуються і оплачують.

Вправа для щелепи дуже проста:

 • Голову тримай прямо, погляд спрямований уперед.
 • Опусти куточки губ якомога нижче, затримайся в цій позі на 5 секунд.
 • Потім розслабся на секунду і підніми куточки губ.
 • Тягни їх якомога вище протягом 5 секунд.
 • Розслабся, а потім повтори все спочатку.

Виконати вправи потрібно 20 разів.

Масаж для гарного овалу обличчя

Сформувати красиві контури обличчя та запобігти віковим змінам допоможе регулярний масаж. Він доповнить та посилить ефект від вправ.

Для зміни форми обличчя можна використовувати нефритовий ролик. Твоє завдання – ретельно опрацювати всі виступаючі зони роликом. Для цього просто пройдися ним масажними лініями вздовж щелепи, вилиць, чола.

Не менш корисний звичайний мануальний масаж. Візьми трохи олії для обличчя, розігрій в руках і нанеси рухами по масажних лініях. Потім пальцями оброби кожну зону обличчя.

Важливо не розтягувати шкіру, саме натискати. Боляче не повинно бути. Якщо відчуваєш тепло – це добрий знак, отже, ти все робиш правильно.

Для корекції овалу обличчя особливу увагу приділили вилицям, щокам, кутам щелепи та підборіддя. Твоє завдання розслабити ці зони, роблячи м'які натиски пальцями.

Такий масаж корисно робити після фейсбілдингу. Виходить подвійний ефект: вправи тренують м'язи, а їх масаж розслаблює.

Як змінити форму обличчя за допомогою макіяжу

Ефект від вправ видно не відразу. Фейсбілдинг починає працювати через кілька тижнів регулярних вправ. Якщо так довго чекати не хочеш, підключай макіяж для корекції форми обличчя.

Що для цього знадобиться:

 • скульптор у стику;
 • консилер чи світлий коректор;
 • хайлайтер;
 • спонж та кисть для розтушовки.

Контуринг здатний багато на що: звузити ніс, скоригувати підборіддя, зробити вилиці більш виразними. Освоїти техніку дуже легко, головне – знати базові принципи.

Ефект корекції обумовлений грою світла та тіні, яку ти створюєш за допомогою темних та світлих продуктів.

Щоб звузити підборіддя, нанеси у центр світлий коректор, а контури намалюю скульптором. Ретельно розтушуй кордони, щоб не було видно переходу. Пройдися пензлем із залишками темного продукту по кутах щелепи та біля зони росту волосся. У центр чола та на спинку носа нанеси світлий продукт. Вилиці виділили скульптором. В кінці розстав акценти хайлайтером над вилицями, на кінчику носа і в центрі підборіддя. Буквально 5 хвилин, і твій овал стає більш чітким та витонченим.

Розібратися з тонкощами контурингу дуже легко. Просто потренируйся перед дзеркалом кілька разів, щоб визначити свою ідеальну техніку конкурування для корекції овалу обличчя.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua