Як зменшити широкий ніс картоплею правильно макіяжем

Як зменшити широкий ніс картоплею правильно макіяжем

Мейкап здатний багато на що: змінити овал обличчя, скоригувати форму очей і навіть зменшити ніс. Якщо твій власний ніс тебе не влаштовує і здається занадто великим, не поспішай зневірятися, краще освої всі тонкощі контурингу. Спеціально для тебе ми підготували докладну інструкцію про те, як зменшити носа за допомогою макіяжу.

Що потрібно знати: секрети та лайфхаки

Як зменшити широкий ніс картоплею правильно макіяжем

Фото mahdi chaghari on Unsplash

З макіяж все просто: достатньо розібратися в особливостях контурингу, і ти зможеш скоригувати будь-які частини обличчя без шпаргалок і інструкцій.

Основні принципи макіяжу носа наступні:

 • все, що потрібно зменшити – затемнюємо;
 • все, що потрібно підкреслити – освітлюємо;
 • все, що потрібно вирівняти – підсвічуємо.

Щоб зменшити ніс, його потрібно затемнити з боків.

Спинку носа обов'язково дізнатися – цей прийом робить його більш витонченим і рівним, навіть якщо від природи на ньому є горбинка. Велику горбинку приховувати марно, але можна відвернути від неї увагу і тут допоможе крапелька засоби зі світловідбиваючими частинками.

Нюанси ти зрозумієш на практиці, тому що лише практика допоможе створити твій ідеальний макіяж. Форма носа у кожного різного, універсальна техніка підходить не завжди, тому будь готова до того, що вперше макіяж доведеться змивати і знову повторювати. І так кілька разів, поки не вдасться намалювати твій ідеальний носик.

Що використовувати для корекції носа

Про косметику треба подбати заздалегідь, можливо, тобі доведеться докупити щось зі списку. Отже, що використовуватимемо для косметичної корекції носа:

 • Тональний крем. Без нього ніяк, тому що світлі та темні засоби вимагають спеціальної підкладки, інакше вони провалюватимуться в пори і виглядатимуть неприродно. Праймер не підійде, тому що на ньому складніше розтушовувати сухі структури.
 • Світлий коректор. В ідеалі потрібен саме коректор – щільний маскуючий засіб на 2-3 тони світліший за твою шкіру. Однак можна скористатися і рідким консилером, головне, щоб він був потрібним відтінком.
 • Темний коректор. В ідеалі – кремовий, на 2-3 тони темніший від твоєї шкіри, обов'язково з нейтральним або холодним підтоном. Можна використовувати скульптор-стік (кращий варіант), пудру-бронзатор (так собі варіант) або навіть матові коричневі тіні (дуже спірний варіант). Знову ж таки, головне – правильний відтінок.

Як зменшити широкий ніс картоплею правильно макіяжем

Як зменшити ніс за допомогою макіяжу

 • Хайлайтер. Для зміни форми носа потрібен делікатний хайлайтер, а не засіб із космічним блиском. Вибирай продукт з дрібними світловідбиваючими частинками, який створює не явне сяйво, а ефект шкіри, що підсвічується. Хайлайтер повинен бути світлим, щоб трохи освітлював шкіру.

Заздалегідь підготуй спонж для макіяжу і кисті, якими розтушовуватимеш коректор і консилер.

Коректор і скульптор краще використовувати кремові або рідкі, а ось хайлайтер вибирай сухий. Вологий фініш у нашому випадку не потрібен, важливо, щоб хайлайтер був майже непомітний.

Покрокова інструкція, як зменшити ніс

З фронтом робіт розібралися, інструменти підібрали, перейдемо до контурингу носа. Для початку нанеси на все обличчя тональний крем, добре розтушуй його і дай час на усадку. За кілька хвилин можна переносити до контурингу.

 • Крок перший: затемні краї

Темний коректор або скульптор нанеси вологим спонжем з боків носа максимально близько до спинки. Важливо наносити його прямо прямими лініями, а не повторювати природні вигини носа. Прямі лінії витягнуть і звузять його, а ось темні лінії, що повторюють природні вигини, навпаки, зроблять ніс ще більшим.

Важливо, щоб лінії були тонкі. Чи не переборщи зі скульптором, наноси його гострою стороною спонжу. Потім дуже ретельно розтушуй. Тушуємо знизу-вгору та в сторони.

 • Крок другий: подовж ніс

Якщо у тебе ніс широкий, але невеликий, можна візуально зробити його довшим. Для цього лінії скульптора, проведені паралельно спинці носа на минулому етапі, довели до самих очей, немов формуючи букву «Y».

 • Крок третій: робимо його вже

Тепер переходимо до світлого коректора або консилера, тут що тобі зручніше. Проведи дуже тонку лінію по всій спинці носа. Лінія має бути прямою, рівною і тонкою.

М'якими рухами спонжу пройдися по межі всіх ліній, м'яко розтушовуючи краї. Замість спонжу можна використовувати кисть. Як показує практика, пензлем зручніше розтушовувати темні лінії, а спонжем – перехід між темними та світлими лініями.

 • Крок четвертий: додай сяйва

Після всіх маніпуляцій ніс виглядає трохи плоским, тому потрібно додати йому сяйва. На пухнастий пензлик набери трохи хайлайтера і пройдися по всій спинці носа.

Якщо від природи ніс короткий, обов'язково нанеси “сіяшку” і на його кінчик – це зробить його трохи довшим. Якщо природа нагородила довгим носиком, цей пункт пропусти, наносячи хайлайтер тільки на спинку.

Корекція різних форм носа

Ми описали універсальну схему, яку можна використовувати у повсякденному макіяжі. Вона допомагає всього за кілька хвилин зробити ніс меншим і тоншим, але не враховує індивідуальні особливості різних форм.

Скористайся наступною шпаргалкою, якщо потребуєш додаткової корекції форми носа.

 • Широкий ніс: секрет корекції широкого носа у тому, щоб «притягнути» бічні лінії до спинки носа. Візьми скульптор у стику та намалюй бічні прямі лінії максимально близько до неї, залишаючи трохи місця для висвітлення спинки.
 • Надто великі ніздрі: сховати їх допоможе скульптор, нанесений прямо на крила носа. Для цього проведи дві прямі лінії паралельно до спинки, як ми вже описували, і трохи скульптора нанеси на крила.
 • Довгий ніс: щоб укоротити його, нанеси краплю скульптора прямо на кінчик. Хайлайтер у разі на кінчик носа ми не наносимо.
 • Широкий кінчик: щоб додати йому витонченості, затемни бічні частини носа скульптором і виведіть ці темні лінії прямо на кінчик, звужуючи його так, як хочеш.
 • Горбинка: приховати її допоможе скульптор та хайлайтер. Нанеси на саму горбинку темний відтінок і гарненько розтушуй. Зверху нанеси крапельку хайлайтера та розподіли по всій спинці носа.

Не забувай дуже ретельно розтушовувати межі, інакше результат виглядатиме неприродно. І не переборщи з темним коректором, щоб обличчя не виглядало брудним.

Для природнішого фінішу, завершивши контуринг, пройдися по всьому носу спонжем із залишками тонального крему. Використовуйте саме вологий спонж, щоб покриття було дуже легким.

Як бачиш, створити свій ідеальний носик можна і власноруч. Спробуй повторити сама і результат тебе однозначно потішить.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua