чи Можна дітям гуляти при вітряній віспі: особливості

Можно ли детям гулять при ветрянке: особенности

Вітряна віспа – вірусна інфекція, яка зазвичай зустрічається у дітей 2-10 років. Лікування передбачає ізолювання хворої дитини. При цьому багатьох батьків цікавить питання, чи можна гуляти при вітряній віспі на вулиці.

Чому не рекомендуються прогулянки при вітряній віспі

 1. Заборона на прогулянки під час вітрянки обумовлений турботою про хворого. У дитини підвищується температура, погіршується загальне самопочуття, знижується імунний захист.
 2. Другий аргумент – високий рівень зараження збудника інфекції, Varicella zoster. Передача вірусу здійснюється від носія до здорової людини контактним і повітряно-крапельним шляхом.
 3. Хвора дитина виступає носієм вірусу ще протягом 5 днів після появи останніх висипань. У цей час не рекомендується гуляти на вулиці, щоб не поширювати інфекцію. В іншому випадку високий ризик зараження вітрянкою здорових дітей і дорослих.
 4. Разом з найдрібнішими частинками слини хворого вірус потрапляє в зовнішнє середовище. Хоча він гине під впливом ультрафіолетових променів, деякий час ще життєздатний. Хвороботворні мікроорганізми можуть переміщатися з потоками повітря на відстань до 100 м від носія. Ступінь летючості збудника вітрянки збільшується при поривах вітру. Патогенні агенти долають природні та штучні перешкоди, легко проникають через шахти ліфта, вентиляцію. В результаті вони потрапляють на слизові здорового. Відбувається зараження.

Гуляти при вітряній віспі не рекомендується, якщо у дитини підвищена температура або він себе погано почуває.

Найбільшу небезпеку вітрянка представляє для новонароджених, дітей та дорослих з імунодефіцитом, підлітків, вагітних. Хвороба протікає важче. Після вітрянки можливі серйозні ускладнення. При зараженні вагітної на ранніх термінах існує ризик передчасних пологів, викидня, патологій внутрішньоутробного розвитку. При захворюванні на пізньому терміні можливе інфікування малюка в момент народження.

По завершенні активної стадії хвороби дитина перестає бути заразною. Температура нормалізується, висип поступово зникає. На 6-7-й день після появи останніх папул можна виходити на вулицю.

Іноді вітрянка протікає без температури. В такому випадку малюкові буде корисно гуляти. Однак вірус так само активний, може передаватися від хворого до здорового. У цьому випадку хвороба триває 7-10 діб.

Протипоказання

Хоча прогулянки на свіжому повітрі сприяють швидкому одужанню, існують деякі протипоказання.

Дитині з високою температурою не можна гуляти на вулиці. Його імунітет намагається боротися з вітрянкою. В результаті він дуже ослаблений, з-за чого велика ймовірність приєднання інших патогенів.

Також існує ризик ускладнення наявних хронічних захворювань або появи нових, таких як пневмонія, енцефаліт. Можливість негативних наслідків обумовлена підвищенням навантажень на організм під час прогулянок. Тому не рекомендується гуляти хворого на вітрянку при поганих погодних умовах.

Корисні рекомендації

 • Ізолюйте хворого від інших дітей і вагітних, що живуть в вдома. Виділіть йому окремий комплект білизни, посуд, засоби особистої гігієни.
 • Якщо у малюка при вітряній віспі тримається висока температура і не можна виходити на вулицю, слід систематично провітрювати приміщення. Це допоможе збільшити вміст кисню. Вірус гине при високих температурах. Тому ретельно прати одяг в максимально гарячої води, кип’ятіть посуд.
 • Якщо температура зовсім відсутня, з малюком можна гуляти на вулиці. Прогулюйтеся у дворі біля вдома або посидьте на балконі. Гуляйте в місцях далеко від людей. Це попередить поширення інфекції.

Під час прогулянок дотримуйтеся наступних корисних рекомендацій:

 • Не допускайте переохолодження. Одягайте дитину по погоді, особливо взимку під час морозу і сильного вітру. Вибирайте одяг з натуральних повітропроникних тканин.
 • Уникайте прямого попадання сонячного світла: гуляйте в тіні, носити закритий одяг. Шкіра після вітрянки надмірно чутлива до ультрафіолетових променів.
 • Не купайтеся у водоймах або громадських басейнах, поки шкіра повністю не відновиться. В іншому випадку існує ризик занесення інфекції в ранки.
 • Вибирайте вільний одяг з бавовняної тканини, щоб не дратувати висип,
 • Уникайте надмірної пітливості, яка збільшує інтенсивність висипань. Не вкутуйте дитини занадто теплі речі, утримайтеся від активних ігор, робіть короткі прогулянки.
 • При вітряній віспі можлива деяка світлобоязнь. Щоб знизити роздратування очей, візьміть з собою на прогулянку сонцезахисні окуляри.

Навесні імунітет особливо ослаблений, в результаті вітрянка протікає важче. Щоб уникнути ускладнень, не гуляйте в місцях, які можуть відвідувати хворі. Це знизить ймовірність приєднання вторинного захворювання.

Щоб підвищити опірність імунітету до вірусів, з дозволу лікаря можна давати дитині вітамінно-мінеральні комплекси. Важливу роль відіграють збалансоване харчування і збагачення організму корисними речовинами.

Гуляти на свіжому повітрі при вітряній віспі корисно, це допомагає одужанню. Віддавайте перевагу помірно активних прогулянок, одягайте малюка по погоді. Не виводьте дитину на вулицю при високій температурі, уникайте місць скупчення людей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: