Богдана: значення імені, скорочена форма, характеристика та доля

Богдана – досить гарне, рідкісне ім'я, яке чудово підійде практично для будь-якої дівчини слов'янської зовнішності. Однак, перш ніж обдаровувати їм свою дитину, варто з'ясувати, що означає ім'я Богдана, в яких країнах найчастіше використовується і яка доля чекає на таку дівчину. На ці та інші питання, що цікавлять, відповість дана стаття.

Богдана: значення імені, скорочена форма, характеристика та доля

Походження

Ім'я Богдана має старослов'янське коріння, але водночас є калькою грецького імені, яке у перекладі російською звучить як Феодора. Згодом у нього з'явилася “розмовна” форма – Богдана. Значення імені – “бажане дитя”, “дана Богом”.

Існує поширена помилка про те, що це ім'я практично не має зменшувально-пестливих форм. Насправді це не так. Серед основних “ласкових” варіантів імені Богдана можна виділити такі: Богдаша, Бодя, Дана, Дануся, Даша і навіть Ганна. Найчастіше так називають своїх дітей батьки з України, Сербії, Польщі, Румунії, Чехії та Болгарії, рідше України.

Дитинство

Якщо вірити значенню імені Богдана, то в дитинстві – це неймовірна добра, весела та товариська дитина, яка завжди дивиться на речі позитивно і легко йде на контакт. І дорослі, і однолітки швидко зачаровуються усмішкою Богдани та її поступливим характером. Не дивно, що вона часто стає улюбленицею в колективі і досягає успіхів на багатьох життєвих теренах.

Богдана, значення імені якої “дана Богом” та “бажана”, – дуже вразлива і сентиментальна людина. Через свою ніжну натуру вона часто не може самостійно вирішити проблеми, що оточують завжди приходять їй на допомогу. У школі дівчинка з цим ім'ям отримує хороші оцінки, хоч іноді лінується при навчанні. У майбутньому вона позбавиться цієї негативної якості і по-справжньому “візьметься за розум”.

Богдана: значення імені, скорочена форма, характеристика та доля

Здоров'я

Батьки, які замислюються над вибором імені для дочки, при пошуку значення імені Богдана, насамперед звертають увагу на опис фізичного самопочуття цієї дитини. У даному випадку його можна назвати стабільним, адже Богдана дуже рідко хворіє.

Зокрема, у цьому є її заслуга. Завдяки таким рисам свого характеру, як відповідальність та розважливість, вона з радістю погоджується на всі профілактичні заходи, що дозволяють уникнути неприємних наслідків для її здоров'я. Проте варто зазначити: значення імені Богдана для дівчинки не є гарантією того, що дитина не хворітиме зовсім, адже організм кожної людини унікальний.

Богдана: значення імені, скорочена форма, характеристика та доля

У деяких Богдан є схильність до захворювань дихальних шляхів, серцево-судинної системи. Дівчаткам, які народилися в грудні, не завадить спостереження у ревматолога, оскільки вони часто страждають через ослаблену нервову систему. Батькам “травневої” Богдани варто надати особливого значення лікуванню простудних захворювань. Ці дівчатка схильні до бронхіту, фарингіту та інших ускладнень, які можуть виникнути на тлі “затягненого” вірусу.

Характер та доля

У дорослому віці Богдана залишається такою ж позитивною, як у дитинстві. До цієї межі характеру згодом також додадуться рішучість і наполегливість, що дозволить Богданові досягати успіху у багатьох справах.

Незважаючи на це, серед своїх близьких знайомих Богдана буде все тією ж милою, м'якою і сентиментальною дівчинкою. Вона дуже болісно реагує на різкі зауваження інших. Критику на свою адресу часто вважає безпідставною.

Богдана досить працьовита, не гидує займатися справами по дому, також любить різноманітні рукоділля. Завдяки своєму вродженому почуттю прекрасного Богдана чудово справляється з моделюванням одягу, демонструє успіхи в мистецтві, може стати талановитим стилістом, а також чудово проявити себе на акторській ниві.

Богдана: значення імені, скорочена форма, характеристика та доля

Кар'єра

Судячи з значення імені Богдана, ці дівчата – відмінні наймані працівники. Богдана завжди відповідально підходить до виконання доручень. Завдяки цій рисі характеру, а також своїй наполегливості та цілеспрямованості їй вже дуже скоро вдасться отримати підвищення по роботі. Але створити власний бізнес у Богдани навряд чи вийде, адже їй завжди не вистачатиме жорсткості в характері.

Варто зазначити, що Богдана і не прагне відкриття власної справи. Але в партнерстві з кимось їй вдасться розгорнути цілком успішний проект. Ця дівчина не відмовляється від чесної та копіткої праці, часто пропонує успішні ідеї для реалізації, шукає оригінальні шляхи вирішення проблем та будь-яку розпочату справу доводить до кінця.

Богдана зможе стати чудовим організатором, керівником якогось проекту, чудовим лікарем, художником чи навіть письменницею. Все залежить від того, в якому напрямку вирішуватиме сама дівчина. Далі її цілеспрямованість відіграє свою роль.

Особисте життя

Жіноче ім'я Богдана, значення якого докладно описано вище, найчастіше асоціюється з силою та незалежністю, проте насправді все трохи інакше. Головне у житті дівчини – сім'я. Без кохання Богдане буває дуже важко та самотньо.

Одна з головних цінностей Богдани у стосунках та по життю загалом – вірність людині. Коли коханий чи друг її обманює, вона одразу це відчуває на інтуїтивному рівні. Хоч іноді такі рішення і даються їй дуже важко, Богдана не прощає зрадила її людину і назавжди розриває з ним зв'язки.

На щастя, вона досить швидко зустріне свого партнера у житті. Стосунки складуться вдало, бо Богдана любитиме і шануватиме свого чоловіка, а він – відповідатиме їй взаємністю. Варто зазначити, що якщо трапиться так, що Богданові доведеться розлучитися з людиною, то переживати це буде досить нелегко. Богдана дуже швидко прив'язується до людей, будь то коханий, подруга чи колега, і складно переносить їхній відхід з її життя.

Богдана: значення імені, скорочена форма, характеристика та доля

Сумісність

Богдана – ім'я для дівчинки, яке є буквально “ідеальним” по всіх напрямках. Це позитивні, товариські, веселі, розумні, розважливі люди, які при належних стараннях зможуть досягти успіху. Це саме стосується й особистого життя. Найкраще стосунки Богдани складуться з власниками таких імен:

 • Андрій;
 • Адам;
 • Гліб;
 • Ілля;
 • Сергій;
 • Володимир;
 • Петро;
 • Павло.

На успіх у стосунках не варто розраховувати з Казимиром, Платоном та Анатолієм.

При виборі супутника життя Богдана звертає увагу на такі риси, як відданість, відповідальність, оптимістичні погляди на життя, працьовитість, уміння долати труднощі. Іншими словами, у чоловікові Богдана шукає саму себе і коли це їй вдасться, свого обранця вона вже не відпустить, “утримуючи” його любов'ю, турботою, відданістю та повагою.

Богдана: значення імені, скорочена форма, характеристика та доля

Астрологія імені Богдана

Значення імені – не єдине, на що покладаються батьки, роздумуючи, як назвати малюка. Важливу роль у цьому питанні також грають астрологічні показники, адже, ґрунтуючись на них, можна скласти чіткішу “картину” долі дитини. Характеристики імені Богдана виглядають так:

 • Знак зодіаку – Лев.
 • Планета – Сонце.
 • Колір – пурпурний.
 • Тотемна тварина – Лебідь.
 • Дорогоцінний камінь – Рубін.
 • Дерево – Кедр.
 • Рослина – Шипшина.

Іменини Богдани прийнято відзначати у такі дні: 16 та 20 листопада, 14 січня, 4 березня, 31 травня, 11 та 20 червня, 17 липня, 15 вересня, 25 жовтня.

До основних позитивних рис дівчаток та жінок з ім'ям Богдана, безперечно, можна віднести силу духу, доброту, щедрість, креативність. До негативних – вразливість, зайвий самоконтроль. Нерідко через бажання тримати при собі свої справжні почуття та емоції Богдана стає нерішучою та скутою у спілкуванні.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua