Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

Ім'я Діма було популярне завжди. Серед його носіїв можна зустріти і дідуся Мітю, і маленького вихрастого Дімку-бешкетника. Яка криється таємниця імені Дмитра? Що чекає на чоловіка, якого звуть так? І чого можна очікувати від самого Діми? Давайте поступово відповімо на ці питання.

Значення та походження

І почнемо ми, як це буває, зі значення та походження цього імені. Звідки він заглянув до нас на вогник? Що означає це ім'я для хлопчика? Дмитро з Греції прийшов. У сенсі ім'я грецьке. І означає воно «присвячений богині Деметрі». Деметра – це давньогрецька богиня, яка відповідає за родючість землі. Ось тому Димочку ще й називають «землеробом».

Короткі форми

З історією імені Дмитра ми розібралися. Повторюватися не станемо. Тепер поговоримо про те, як можна коротко кликати хлопця. Імен зменшуючих у нього маса: Діма, Дімок, Дімуля, Дмитро, Дим, Діман, Дімуха, Митя, Митенька, Мітюша, Мітяй, Мітюха, Мітр, Мітрич. В Україні серед міського населення прижився Діма. У селах та селах часто можна зустріти Митю.

Маленький Дімочка (дошкільний вік)

Що означає це ім'я (Дмитро) для хлопчика? Яке дитинство чекає на нього? Народжується цей товариш зазвичай дрібним та болючим. Жовтяничний, страшненький, без сліз не поглянеш. Велике прохання не ображатися мамам Дімочок та чоловікам із цим ім'ям.

І нічого, підростає хлопчина, та таким гарненьким стає. Очі пустотливі, сам рухливий дуже. Димочка – хлопчик худенький. Іноді його худорлявість вводить у ступор не тільки батьків і дідусів, а й усіх знайомих. Навіть сусіди дивуються, що дитина така худа. А літні родичі нарікають: соромно надвір випустити, як з голодного краю втік.

Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

Відсутність запасів жирку не заважає Дімі розвиватися. Він випереджає своїх однолітків із розвитку. Раніше починає перевертатися, сідати, а потім і ходити, швидко вчиться говорити і до трьох років уже видає складнопідрядні пропозиції. Рано вчиться читати, у чотири роки вже освоює перші свої книжки.

Зовсім маленький Мітька – жадібна. Потрібно поділитися цукеркою чи іграшкою? Та ніколи. А якщо відібрати спробують, то отримають на горіхи. І не дивіться, що Діма дрібний. Він кулаками махати вміє. Доросліша, гарнішає дедалі більше. До шкільного віку це дуже милий хлопчик, начитаний, допитливий і товариський.

Шкільні роки

Ось і пішов наш Діма в перший клас. Що означає це ім'я (Дмитро) для хлопчика? Як зустріне його школа? Чудово зустріне. І самому Дімі до душі прийде навчання. Через свою тямущість і допитливість прискіпливо вгризається в усі. Не заспокоїться, доки не з'ясує, чому це – ось так, а ось це – по-іншому. Вчителі люблять хлопця за його цікавість та скрупульозність. Якщо він щось не зрозумів, запитати не посоромиться. А якщо Митю дуже зацікавив матеріал, який розповідає вчитель, ще й виведе педагога вглиб. Вчитель забудеться, почне пояснювати допитливому учневі, що та як, а тут дзвінок продзвонить. Діма цілком здатний не піти на зміну, продовжуючи діалог із учителем.

До тямущого та товариського хлопця тягнуться однокласники. Діма їх не відштовхує, бо в ньому дуже розвинені лідерські якості. От і збирає біля себе команду. До того ж Дмитро – маніпулятор із дитинства. І йому цікаво провести експеримент із маніпулювання над власними ровесниками.

Вдома цей товариш – маленький тиран. Йому нічого не варто прокинутися посеред ночі та закричати на весь будинок, що млинців хоче. А коли мама чи бабуся підхопляться і побіжать на кухню, напекуть хлопчику млинців, він заявить, що не їстиме. Спробує скривитися весь: лимона багато поклали. Хоча жодного лимона там немає. Це просто Дімуля свої можливості маніпулятора відточує на близьких.

Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

Як правило, у сім'ї він не один. Часто буває молодшою дитиною. Зі старшою сестрою ладнає, вона на нього управу знайти може і не потурає примхам дитини. А з братом справи у них не йдуть: сварки, бійки, з'ясування стосунків. Батькам не варто захищати Мітеньку. Він провокатор ще той.

Юні роки Дмитра

Що означає це ім'я для хлопчика, коли той входить у перехідний вік? Що ховає під собою?

Юність у Діми бурхлива. Якщо упустити в цей час хлопця, він здатний піти надвір і зв'язатися з поганою компанією. Майбутнє Діми залежить від ситуації в сім'ї. Якщо все добре, то на хлопця чекає дуже хороше майбутнє. Він навчається, працює над собою, захоплюється спортом. Починається пошук професії та захоплення представницями прекрасної статі. Дімка дуже красивий, він це розуміє. І крутить дівчатами, як тільки захоче.

Але бувають прямо протилежні ситуації. Типовий приклад: у мами інший шлюб, вітчиму Діма не потрібен. Хлопець іде надвір, потрапляє у дуже погану компанію. Пробує наркотики просто так, заради інтересу. Інтерес виливається у залежність протягом усього життя. Хтось скаже, що не було чого гидота пробувати. Поділ йому, сам винен. Тут можна й посперечатися. Коли дитина не потрібна вдома, коли немає підтримки та турботи, вона піде з дому. Психіка ще не зміцніла, правильний напрямок ніхто не поставив. Ось і виходить, що виходить.

Дорослий Дмитро

Що означає це ім'я для хлопчика, а тепер уже симпатичної молодої людини? Попереду доросле життя, за плечима інститут. Як увіллється він у це життя?

Пірне з ходу. З його розумом, зовнішністю та освітою на Діму чекає найзавидніша кар'єра. Ця людина вміє маніпулювати оточуючими. Він притягує себе людей, але друзів у Дмитра мало. Дружба невигідна чоловікові. Це абсолютний логік. Він уміє аналізувати, бачити корінь проблеми. Але з дипломатією та тактом у Діми туго. Рубить з ходу. Спілкуватися з нею непросто.

Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

Однак Дімочка і не дуже прагне спілкування. Люди для нього схожі на лимони. Витиснув, отримав, що треба, і викинув. Згодом ця риса трохи пом'якшується. Дмитро починає розуміти, що без потрібних зв'язків не збудуєш кар'єри. Він навчається тактовності, перестає поводитися з людьми, як із ганчірками. Десь промовчить, десь чарівністю візьме. А десь і маніпуляцією не гидує.

Його помічник – власний розум. Діма дуже амбітний. Він готовий поставити на кон усе, аби ніхто не зміг стати кращим за нього.

На все життя зберігає трепетне ставлення до старшої сестри, якщо така є. Мати шкодує, допомагає їй, але прихильності до неї не відчуває.

Кар'єра

Яка таємниця імені Дмитра? Головна таємниця – це його вміння холоднокровно мислити. Дімкін розум є для нього порятунком.

Маючи відмінну логіку та аналітичні здібності, цей чоловік може стати шикарним програмістом або аналітиком. Вийде з нього і тямущий інженер, проектувальник, кресляр. Заробляти гроші Діма вміє. Як правило, вибивається у начальники. Тільки тут підлеглим не пощастить. Дмитро буває грубим, веде себе нетактовно. Але це не тому, що він такий злий. Просто дуже вболіває за свою справу, за ретельність та правильність роботи. Дмитро рухається вперед семимильними кроками. І його дратують ті, хто не може дотримуватись такого ж темпу.

Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

Здоров'я

У характері імені Дмитра криється залізне здоров'я. Людина з юності починає займатися спортом. Вибирає для себе найчастіше якийсь вид боротьби. Добивається високого розряду у ньому. Фігура у Дмитра шикарна, здоров'я завдяки заняттям спортом – теж.

Єдина слабкість – потяг до алкоголю чи наркотичних засобів. Але це виявиться лише в тому випадку, якщо Діма не зможе реалізувати себе. Коли втрачати нічого, чоловік починає опускати руки.

Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

Особисте життя

Діми – створення влюбливі. Дівчат змінюють як рукавички. Найкраща сумісність імені Дмитра з наступними жіночими іменами:

 • Анфіса.
 • Таїсія.
 • Неллі.
 • Христина.
 • Віра.
 • Маргарита.
 • І я.

Але всі ці сумісності – лише астрологічні. У житті все зовсім інакше. Наприклад, Діма може все своє життя чудово жити із дружиною на ім'я Лера. Важливо, щоб жінка в нього була мудра.

Яке ім'я Дмитро? Звукове і гарне, але характер у його володаря непростий. Діма впертий і сухуватий. Йому не вистачає ніжності та чуйності. Хоча свою другу половину любить так, як ніхто інший. У Дмитра варто повчитися мистецтву кохати. Які зради? Які друзі-товариші? Тільки улюблена родина, дружина та діти.

Батько з Діми чудовий. Як правило, дітками обзаводиться в свідомому віці. До цього навчається премудростям спілкування з ними на племінниках. Останні свого дядька обожнюють. Коли він приходить у гості, між племінниками зав'язується бій за увагу коханого дядька. Пестить їх Діма на повну. Якщо бере на прогулянку, то купує все, що тільки діти забажають. Хоч місяць з неба дістане, якщо вони захочуть.

Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

А тепер легко уявити його ставлення до власних дітей. Любить їх до божевілля просто. Хоча вже не балує так, як племінників. Тримає у строгості, не дозволяє сідати собі на шию. Але це для добра дітей робиться, звичайно.

Іменини

Коли у Дмитра іменини? Вітати своїх Дімок можна 1 червня. Цього дня святкується пам'ять святого князя Дмитра Донського. Він уславився своїми численними битвами з тими, хто намагався захопити Русь святу. Одна з битв, що увійшла в історію під назвою Куликовської, особливо відома нам.

Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

Відомі люди

Яких знаменитих людей з ім'ям Дмитро можна згадати:

 • Святий князь Дмитро Донський.
 • Святий праведний Дмитро Солунський.
 • Дмитро Пожарський.
 • Дмитро Іванович Менделєєв.
 • Дмитро Мамин-Сибіряк.

А якщо звернутися до сучасної естради, то знаменитий Діма Маліков входить до цього ж списку.

Позитивні якості Дмитра

У чоловіка на ім'я Дмитро доля досить цікава. І сама по собі ця людина непересічна. Які ж позитивні сторони можна виділити:

 • Відданість своїй сім'ї. Це ідеальний батько і гідний чоловік, якому трохи більше м'якості.
 • Амбітність. У наш час – гарна риса. Людина вміє ставити собі за мету і домагатися їх. Чудова якість для чоловіка.
 • Сила волі. Такого вольового чоловіка, як Діма, ще пошукати треба.
 • Чарівність. Під чари Дмитра потрапляє багато хто. Це допомагає йому у житті.
 • Логічне мислення та вміння аналізувати інформацію.
 • Чи красу можна віднести до позитивних якостей. Але не відзначити її просто не можна. Дмитро красиві справжньою чоловічою красою.
 • Почуття гумору. У Дмитра воно чудове. Тонне, часом брудне. Але жартувати цей чоловік уміє.

Негативні якості Дмитра

Ви знали, що національності імені Дмитра немає? Воно зустрічається в Україні, Україні, Румунії, Молдові, Італії, Греції. У тих чи інших варіантах, звичайно. Наприклад, в Італії Діма зветься Діметріо. А в Румунії – Думітру.

Дмитро – що означає це ім'я для хлопчика? Таємниця імені Дмитро

Але ми відволіклися. Повернемося до негативних рис характеру цієї людини:

 • Впертість. Ох, як упертий Діма. Якщо щось спало йому на думку, не заспокоїться, поки не реалізує свою думку. І тут він навіть наслідки не подивиться. Хочу – і точка.
 • Зайва прямолінійність. Вміє Митя сказати так, що потім довго приходити в себе будеш. Прикладе на повну. Щоправда, це протвережує, така його прямолінійність.
 • Настороженість. Людина ця в душу до себе нікого особливо не впускає. До людей ставиться дуже насторожено. Не сподобалася людина – Діма з ним церемонитися не буде.
 • Зухвалість. Виразити, тим самим образивши людину? Довести до сліз співробітницю колкою глузуванням? Сказати щось надто неабияке товаришу? Це до Діми. Він вміє зухвало й виразити.
 • Вміння маніпулювати. За бажання свого доб'ється. І не подивиться на те, що людина вважає Дмитра своїм другом. Отримає користь від індивіда та забуде про нього.

Висновок

Ми поговорили про ім'я Дмитро і з'ясували, яка ця людина. Як поводиться в дитинстві, чого чекати в юні та зрілі роки. З'ясували, як Дмитро ставиться до своєї сім'ї. Дізналися, що він кар'єрист, логік та відмінний аналітик. З'ясували також, коли у Дмитра іменини. Чи варто називати так сина? Безперечно. Дімки, незважаючи на перелік їхніх недоліків, дуже хороші люди, які вміють щиро любити тих, ким дорожать.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua