Захар: значення імені, походження, характер та доля

Імена, що рідко зустрічаються, завжди являли собою певний інтерес. Якщо вони звучать незвичайно, то, напевно, і історія походження у них особлива, і переклад, та й на долю людини ними виявляється унікальний вплив. Що ж, у цьому зараз можна переконатись. Адже у статті йтиметься про значення імені Захара – звучне, гучне і рідкісне.

Походження

З його обговорення хотілося б розпочати. Багатьох людей, які намагаються дізнатися про походження цього імені, спантеличує один момент – статті, присвяченої цій темі, немає навіть у Вікіпедії. Захар – це форма найвідоміших варіантів, а саме Захарія та Захарій. Про них на ресурсі відомості є.

Втім, не треба обмежуватись одним джерелом. Варто заглибитись в історію! Вона справді унікальна – суперечка про походження імені йде досі. Одні вчені кажуть, що вона російська. Інші виступають за єврейське походження. Також точаться суперечки про те, чи католицьке воно, чи православне.

І дискусії – це, звичайно, добре, ось тільки коріння імені Захара давньоєврейське. Воно походить від варіанта Зехар'я. Це ім'я, у свою чергу, з івриту перекладається як «пам'ятний Господу» або «згаданий Господом». Цікаво, що існує і мусульманська версія, навіть дещо – Закіра, Закарія та Закір.

Вплив літер

Отже, розібратися із запитанням «Чиє ім'я Захар?» удалося. Тепер можна відступити від теми щодо його походження і перейти до вивчення одного цікавого нюансу. А саме – до обговорення того, як літери, що становлять це ім'я, впливають на його енергетику.

Захар: значення імені, походження, характер та доля

Не всі знають, але кожна літера має своє унікальне значення. Ось як можна сформувати характеристику у випадку з ім'ям Захар:

 • З – у букві міститься енергетика цілеспрямованості. Людина, в імені якої вона присутня, може досягти вражаючих успіхів у технічних професіях. Ось тільки властива йому поступливість часто обертається проти нього. Захара не можна дозволяти іншим користуватися ним. Потрібно розвивати почуття власної гідності.
 • А – уособлює прагнення успіху і силу духу. Люди, в іменах яких є літера «А», вирізняються завзятістю, працьовитістю та всіма задатками лідера. Вони завжди йдуть до поставленої мети.
 • Х – ця літера асоціюється з енергетикою гарного виховання та відмінних манер. Люди з літерою «Х» у імені завжди думають про те, як вони виглядають в очах інших людей. Їм важлива репутація та власний авторитет. А ще вони намагаються досягти значних висот у вибраній діяльності.
 • Р – у цій літері зосереджена енергетика терплячості та відповідальності. Людина, в імені якої присутня літера «Р», має власний непорушний погляд на життя. Він завжди впевнений у своїй правоті. А ще йому властивий разючий оптимізм. При невдачі він ніколи не падає духом. Однак партнера все одно шукає такого, який був би здатний на відданість та підтримку.

Зрозуміло, що найбільший вплив має перша літера. Однак у разі подвійний силою відрізняється ще й літера «А», оскільки вона повторюється. У повному імені Захар є ще закінчення «ия» – це додаткові дві літери, але їх розгляд неактуальний, тому що в XXI столітті воно вже є самостійним.

Дитинство

Вивчивши значення та походження імені Захара, можна перейти і до обговорення того, як саме воно відбивається на характері хлопчика, якого батьки так вирішили назвати.

Насправді цей малюк – справжнісінька мрія. Він відкритий та товариський, але при цьому слухається старших. Активний, але в міру, а ще рідко вередує. З ранніх років демонструє разючу врівноваженість, а також безпомилково визначає поняття добра та зла.

Захар: значення імені, походження, характер та доля

Загалом, у батьків із ним та його вихованням проблем немає. Якщо вони зайняті, то маленький Захар сам знаходить чим себе зайняти.

Друзі він має, причому багато. Він із дитинства любить вести задушевні бесіди, вислуховувати інших хлопців, співпереживати. Однак хлопчик надмірно довірливий, що нерідко йому шкодить.

Натомість у Захара чудові інтелектуальні здібності. Із навчанням проблем не виникає. Але він швидко втомлюється – повноцінний сон та прогулянки на свіжому повітрі для нього є необхідністю.

Юність

Продовжуючи вивчати значення імені Захар, слід розповісти про те, як змінюється його з віком. Насправді мало. У юнака зберігається добросердя, чуйність і комунікабельність, зате додатково з'являється завзятість. Якщо підліток впевнений у тому, що робить правильно, він доведе їх до логічного завершення. Батьківська думка Захар не залишає поза увагою, але рішення завжди приймає сам.

Варто зазначити, що він бере активну участь у різних шкільних заходах, особливо в олімпіадах. Юнак більш схильний до літератури та точних наук. Честолюбства Захар позбавлений геть-чисто, він навчається виключно для себе, а не заради оцінок чи визнання.

Захар: значення імені, походження, характер та доля

Загалом сформований у дитинстві характер у підлітковому віці жодних радикальних змін не зазнає. І це вражаюча рідкість. Навіть перебуваючи в непростому віці, юнак залишається дбайливим, скромним, чуйним і добрим.

Зрілість

У старшому віці Захар, значення імені якого було розглянуто вище, справляє враження доброї, розважливої та спокійної людини. Він будь-якої миті прийде своїм друзям на допомогу, причому абсолютно безоплатно – жодної подяки чоловік у відповідь не чекає. Дехто навіть вважає його дивною з цієї причини, проте самого Захара нічия не хвилює.

Однак, як би там не було, багато людей, на жаль, часто користуються його безкорисливою добротою. А Захар, навіть дізнавшись про це, не цурається своїх принципів.

Взагалі неможливо зрозуміти – як такою людиною можна користуватися? Взяти, наприклад, хоча б його реакція на конфліктні ситуації. Після завершення будь-якої сварки він почувається винним. Навіть якщо він просто повз нього проходив, і випадково став свідком конфлікту. Ось настільки він добросердий. Зрозуміло, довго таїти в собі образу, зберігати відчуженість або мстити він тим більше не здатний. Над ним завжди бере гору природна доброта.

Романтичні відносини

Цю тему також потрібно приділити трохи уваги, обговорюючи значення імені Захар. Цей чоловік виглядає досить привабливо в очах протилежної статі. На нестачу жіночої уваги він поскаржитися не може. Хоча, через те, що він сам погано розуміється на дівчатах, частенько робить неправильний вибір, внаслідок чого потім страждає.

Захар: значення імені, походження, характер та доля

Також Захар виявляє разючу наполегливість у сексуальних стосунках. Іноді навіть надто квапить події. Але в ліжку свою кохану дивує, приносячи їй максимум задоволення. Про свої любовні здобутки, до речі, не поширюється. Чоловік, який носить ім'я Захар – справжній джентльмен, який не обговорює тему сексу з друзями.

Однак, його захоплення інтимом зовсім не означає, що він вибирає собі дівчину за зовнішніми ознаками та рівнем пристрасті. Йому має бути з нею цікаво. Захар справедливо вважає, що лише секс, нехай навіть і хороший, не може бути повноцінною основою для тривалих відносин.

Шлюб та сім'я

Чоловік, що носить ім'я Захар, не поспішає одружитися. Висока ймовірність того, що його обраницею стане жінка з дитиною. Їхні стосунки почнуться з дружби, і лише через деякий час задушевні розмови зміняться романтичними побаченнями.

Захар стає класичним сім'янином. Йому подобається проводити час вдома, разом із дружиною створювати затишок та наводити порядок, навіть ходити за продуктами та готувати.

Головної сім'ї та її безперечним лідером Захар не стає, та й мети такої він не має. Натомість він займається дітьми та їх вихованням. Захар завжди відвідує батьківські збори, допомагає дитині розібратися з тією чи іншою ситуацією, дає грамотні та тактовні поради.

А з дружиною вибудовує довірчі, дружньо-партнерські стосунки. Він поважає дружину, йде на поступки, але іноді дає корисні поради.

Трудова діяльність

Вище було багато розказано про те, яке притаманне імені Захар значення. Якщо навіть тема стосунків була розглянута, треба приділити увагу й робочому аспекту.

Захар: значення імені, походження, характер та доля

Цей чоловік цілком може збудувати кар'єру. Однак для нього це не пріоритет. Він – відповідальний виконавець, який чудово виконує свої обов'язки, і цим чоловік (як і його начальство) цілком задоволений. Якщо раптом йому перестане подобатись робота, він просто її поміняє. Такій ґрунтовній, працьовитій людині будуть раді скрізь.

З нього може вийти непоганий інженер, працівник бюро, механік чи навіть водій. У підприємницькій сфері він теж здатний досягти успіху, але тільки в парі з більш наполегливим та спритним партнером.

І ще один нюанс, який варто наголосити на рамках обговорення значення імені Захар. Ім'я це наділяє свого власника абсолютним невмінням поводитися з грошима. Втім, сам чоловік не надто переймається відсутністю коштів – до них він ставиться філософськи. Але через те, що він не вміє економити, торгуватися і прораховувати витрати наперед, бюджетом сім'ї управляє чоловік.

Здоров'я

Раніше було обговорено багато аспектів стосовно питання «Що означає ім'я Захар?». І тему здоров'я також треба відзначити увагою.

Насправді чоловік не має з ним особливих проблем. Слабкою стороною, хіба що, є зір. Його чоловікові треба берегти.

Також Захар схильний до нервових та психічних перенапруг, а ще до хворобливого самоаналізу. Щоб не допустити внутрішнього розладу, йому потрібно повноцінно відпочивати та часто бувати на свіжому повітрі. Регулярний релакс допоможе йому постійно перебувати в доброму настрої.

Захоплення та хобі

З ранніх років Захар має дуже корисну навичку – він може сам собі знайти цікаве заняття. У дитинстві він захоплюється збиранням пазлів та конструкторів, у старшому віці починає любити спорт.

Захар: значення імені, походження, характер та доля

Будучи дорослим чоловіком, із задоволенням займається облаштуванням житла. Якщо дозволять фінанси, він придбає особняк і створить на прибудинковій території мальовничий сад.

Але взагалі він часто захоплюється тим, що інші люди зрозуміти не можуть. Захар може серйозно займатися порятунком лісу від вирубки, тварин від голоду, або намагатися вберегти водоймища від потрапляння в них хімічних відходів. Він із задоволенням допоможе щось комусь полагодити, виправити, адже в нього золоті руки. Загалом, його хобі – це безоплатна праця на благо.

Езотеричний аспект

Отже, вище було багато розказано про походження імені Захара в православ'ї, значенні, в ньому ув'язненому, та інших особливостях. Тепер можна трохи поговорити про езотерику.

Вважається, що кожному імені відповідають певні талісмани. У Захара це:

 • Планета-покровитель – Меркурій.
 • Тотемне дерево – каштан.
 • Сприятливий для різних звершень день – середа.
 • Тотемна рослина – мак.
 • Колір, що приносить удачу, — червоний.
 • Камінь-талісман – жовтий сапфір.
 • Тотемна тварина – ласка.

Також імені Захара властиве своє число, і це двійка. Вона втілює контраст, рівновагу і дуалізм. «Двійка» наділяє людей, які народилися під її заступництвом, чудовою інтуїцією, схильністю до рівноваги та гармонії. Ще вони дуже добрі, тактовні, порядні та чесні, а ще миролюбні та врівноважені.

Астрологія

Цю тему можна торкнутися насамкінець. Найкращий знак зодіаку для чоловіка на ім'я Захар – це Діва. Якщо хлопчика, що народився в період з 23 серпня по 23 вересня, так назвати, найкращі якості астрологічного покровителя розкриються у його особистості повною мірою.

Захар: значення імені, походження, характер та доля

А у Дів їх багато. Вони відкриті і щирі, ніколи не плетуть закулісних інтриг, намагаються все доводити до досконалості, швидко адаптуються до життєвих умов, що змінюються.

А ще практично всі Діви – це розумні, інтелектуально розвинені реалісти, які є надійними, вірними друзями та дуже цікавими співрозмовниками.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua