Ім'я Іларіон: значення та походження, вплив на характер та долю

Після прийняття християнської віри в нашій країні з'явилося безліч милозвучних імен, серед них є ім'я Іларіон. Особливою популярністю воно користувалося до початку ХХ століття, але пізніше набуло релігійного відтінку, тому перейшло в категорію рідкісних імен. Сьогодні, коли увійшли до моди старовинні імена, хлопчиків знову починають називати Іларіонами. Але ця форма, як і раніше, не є поширеною, ім'я відноситься до унікальних, рідкісних та оригінальних.

Походження та значення

Лінгвісти, які шукали відповідь на запитання, що означає ім'я Іларіон, з'ясували, що воно має грецьке походження та є видозміненою формою стародавнього чоловічого імені Ἱλαρίων (Хіларіон). Хіларіон, своєю чергою, походить від слова «хіларіос», що перекладається російською «радісний, тихий». Відповідно до цієї інтерпретації, значення імені – веселий, веселун, безтурботний.

Раніше на Русі була поширена дещо інша форма імені – Ларіон. Церковнослов'янський варіант звучав як Іларіон (Іларіон). Саме так хрестили всіх новонароджених немовлят. Примітно, що є і жіноча форма імені Іларія. Знаючи, як перекладається ім'я Іларіон, неважко припустити тлумачення іменоформи і для представниць прекрасної статі весела, радісна. Однак, незважаючи на ідентичне значення, вони мають різне походження: жіноче ім'я – латинське, а чоловіче – грецьке.

Власники імені відзначають свої іменини кілька разів на рік: 2 грудня, 3 листопада, 19 листопада, 21 жовтня, 10 квітня, 19 червня. Головними святими покровителями вважаються:

 • преподобний Іларіон Великий,
 • преподобний Іларія-чудотворець;
 • преподобний Іларіон Гдовський;
 • сповідник та ігумен Іларіон Новий Далматський.

По батькові імені: Іларіонович, Іларіонівна. Розмовний варіант – Ларіонович, Ларіонівна. Зменшувально-пестливі форми: Ларіоша, Ларчик, Ларіончик, Ларіонушка, Ларюша, Іларіонка. Повний варіант імені: Іларіон. Скорочені форми: Іл, Ларік, Ларя, Іла.

Відомі люди

В історії є чимало видатних та знаменитих носіїв імені. До них належать:

 • російський художник і педагог Іларіон Прянішников;
 • Герой Радянського Союзу, один із 28 героїв-панфілівців Іларіон Васильєв;
 • військовий та державний діяч Іларіон Васильчиков;
 • російський живописець, графік, скульптор Іларіон Голіцин;
 • російський та радянський актор, Народний артист РРФСР Іларіон Пєвцов.

Ім'я Іларіон: значення та походження, вплив на характер та долю

Аналіз за кількістю літер та їх інтерпретації

Оскільки в імені Іларіон вісім букв, це говорить про схильність до епатажу носіїв імені. Вони люблять перебувати в центрі уваги, тому здатні на найекстравагантніші вчинки. Наприклад, Іларіон не бачить нічого поганого в тому, щоб під'їхати до шикарного дорогого ресторану на старій непрезентабельній машині. Або з'явитися на світському рауті у компанії дівчини легкої поведінки. Близькі та друзі поблажливо ставляться до подібної поведінки. Вони люблять і цінують хлопця за легку вдачу та безпосередність.

Інтерпретація імені по літерах допоможе краще зрозуміти характер власників імені:

 • І – одухотвореність, почуття гармонії, прямота, чесність, скептицизм. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 • Л – творчі здібності, вміння цінувати справжню красу. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 • А – активність, діяльність, прагнення до духовного та фізичного комфорту.
 • Р – почуття власної гідності, терплячість, поступливість.
 • О – добре розвинена інтуїція, багатий внутрішній світ.
 • Н – перебірливість, внутрішня сила, працьовитість, чесність.

Дитинство

Значення імені Іларіон для хлопчика проявляється у зайвій вразливості, чутливості, емоційності, сентиментальності. Це скромний і тихий малюк, який не завдає батькам жодного клопоту. Більше прив'язаний до мами, завжди звертається до неї за допомогою, шукає підтримки та захисту. Зовні справляє враження повільного і дуже ранимого хлопчика, але насправді йому властива емоційна рухливість. Ларік може не подати вигляду, що чимось засмучений, але в душі сильно переживає через будь-яку дрібницю.

Ім'я Іларіон: значення та походження, вплив на характер та долю

Природна сором'язливість заважає хлопчику заводити друзів, бути лідером у колективі. Він залишається у тіні однолітків і намагається якось виділитися із загальної маси. Нерідко Іларіона дражнять «маминим синком», адже йому складно протистояти труднощам самостійно, без допомоги дорослих.

Власнику імені Іларіон легко дається навчання. Він розумний, кмітливий, буквально “вистачає” новий матеріал на льоту, за що його люблять викладачі. Якщо хлопчику щось незрозуміло з навчальної програми, але сидітиме за книгами днями і ночами, поки не отримає відповіді на запитання, що цікавлять, і не вникне в тему. Завдяки старанності та працьовитості у щоденнику у Ларіка красуються одні «п'ятірки».

Юність

У підлітковому віці носій імені стає відкритішим і товариським. Навколишні з подивом виявляють, що Іларіон – справжній романтик, щирий та доброзичливий хлопець. Він схильний до співчуття та співчуття, безпомилково вгадує настрій співрозмовника. Ніколи не йде на конфлікт, навіть якщо дійсно необхідно відстояти свою думку. Душевний спокій і доброзичливі стосунки з оточуючими для Ларіка набагато важливіші за якісь принципи.

Тим не менш, друзів у хлопця не дуже багато, оскільки він не виносить брехливих, двуличних і лицемірних людей. Зіткнувшись із підлістю чи зрадою, юнак одразу замикається в собі.

Характер дорослого носія імені та доля

Ім'я Іларіон: значення та походження, вплив на характер та долю

Значення імені Іларіон наділяє свого володаря доброзичливістю, чесністю, добротою. Він чуйна і чутлива людина, яку легко поранити словом чи ділом. Свою вразливість чоловік ховає за маскою спокою та неупередженості, тому іноді справляє враження байдужої та відчуженої особистості. Будучи за вдачею інтровертом, власник імені не любить ділитися думками та емоціями з оточуючими. Він повністю занурений у свій внутрішній світ, тому йому цілком комфортно на самоті.

Однак у колі близьких та рідних носій імені Іларіон перетворюється. З замкнутої і нелюдимої людини він перетворюється на цікавого та дотепного співрозмовника з відмінним почуттям гумору. Друзі цінують та люблять його за щирість, добродушність, життєрадісність, оптимізм. Чоловік дуже цінує дружбу, але потрапити до кола його найкращих приятелів удостоїться не кожен. Здобути довіру Іларіона дуже складно, тому близьких товаришів у нього зовсім мало.

Здоров'я

Природа нагородила володарів імені міцним здоров'ям, хоча вони надто тяжіють до спорту. А дарма, адже саме фізичні навантаження дозволяють позбутися багатьох недуг і тримати організм у тонусі. Якщо чоловік на ім'я Іларіон не вестиме здоровий спосіб життя, у зрілому віці йому не уникнути проблем із серцем. Можливий розвиток вегетосудинної дистонії та гіпотонії. Вразливі місця: щиколотки, гомілки, ікри, кісточки.

Кар'єра та робота

Ім'я Іларіон: значення та походження, вплив на характер та долю

Власник імені – працелюбний, виконавчий, старанний працівник, який чудово ладнає як з колегами, так і з керівництвом. Він не схильний до імпульсивних та необдуманих вчинків. Перш ніж щось зробити, чоловік тисячу разів зважить усі «за» та «проти», тому начальство доручає йому виконання найскладніших завдань. Треба сказати, хлопцеві це лише приносить задоволення: чим важче завдання – тим цікавіше з ним справлятися.

У той же час значення імені Іларіон наділяє свого володаря неймовірною нерішучістю та сором'язливістю, що дуже заважає у просуванні кар'єрними сходами. Незважаючи на свої визначні інтелектуальні та творчі здібності, чоловік задовольняється малим і все життя може опрацювати на низькооплачуваній посаді. Єдиний виняток становлять носії імені, народжені взимку. Вони активні, енергійні, рішучі, завжди досягають поставленої мети і можуть відстояти свої інтереси. Чоловіки, які з'явилися на світ будь-якої іншої пори року, відрізняються пасивністю, інертністю, невпевненістю в собі.

Іларіону підійдуть такі професії:

 • програміст;
 • лікар;
 • інженер;
 • історик;
 • художник;
 • письменник;
 • педагог;
 • антиквар;
 • ювелірні вироби.

Значення та походження імені Іларіон також наділяє свого володаря добре розвиненою уявою, творчими задатками, креативністю, тому такий чоловік нерідко є генератором ідей. Він має свою філософію, з якою може поділитися з оточуючими. Саме тому він може спробувати свої сили у ролі державного діяча чи священнослужителя.

Любов

Ім'я Іларіон: значення та походження, вплив на характер та долю

Навчання і робота стоять в Іларіона першому місці, тому довгий час він приділяє уваги особистого життя. Тим більше що налагодити контакт із протилежною статтю йому заважає зайва боязкість і сором'язливість. Проте не можна сказати, що чоловік не має успіху у дівчат. Навпаки, жінкам імпонує його інтелігентність, вихованість.

Якої національності ім'я Іларіон би не було, його володар завжди поводиться як справжній джентльмен. З дівчатами, які його мало цікавлять, чоловік підкреслено ввічливий, проте відчувається, що він байдужий до них. Однак ситуація змінюється, коли Іларіон зустрічає ту єдину, заради якої готовий на все. Тоді він розцвітає на очах, стає справжнім романтиком.

Шлюб та сім'я

Зазвичай Іларіон одружується досить пізно, оскільки до вибору майбутньої дружини підходить дуже відповідально та серйозно. Якщо йому не зустрінеться дівчина, яка схвилює його серце і душу, може залишитися на все життя холостяком.

Власник імені дуже прив'язаний до сім'ї, цінує домашній затишок, але слід пам'ятати, що кар'єра і робота завжди будуть для чоловіка на першому місці. Дітей він любить, оточує турботою та увагою, але водночас виховує у суворості. Якщо жінка змириться з тим, що Іларіон основну частину часу приділятиме професійній діяльності, вони проживуть довге та щасливе життя. Якщо ж вона постійно дорікатиме чоловіка в тому, що для нього важливіша робота, розлучення неминуче.

Ім'я Іларіон: значення та походження, вплив на характер та долю

Сумісність

Значення та походження імені Іларіон передбачає відмінну сумісність із наступними жіночими іменами: Світлана, Злата, Ірина, Крістіна, Єлизавета, Варвара, Катерина, Мілана, Маргарита, Алеся, Каміла, Марія, Дар'я, Аліса, Аріна, Вероніка. Повна відсутність взаєморозуміння з Еліною та Юлією. Можливий непоганий союз з Надією, Наталією, Мирославою, Аліною, Таїсією, Діаною, Євою, Оленою, Вірою, Ольгою, Василісою, Олександрою, Вікторією, Аміною, Ангеліною, Яною, Уляною, Анною, Валерією, Ксенією, Анастасією, Софією, але при умови, що партнери навчаться знаходити компромісні рішення.

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам власників імені належать:

 • планета-покровитель – Венера, Марс;
 • стихія – Повітря;
 • камінь-талісман – лазурит;
 • вдалий день тижня – вівторок;
 • пора року – літо;
 • колір – малиновий;
 • дерево – абрикос;
 • тварина – слон.

Астрологи рекомендує називати Іларіонами дітей, що народилися під знаком зодіаку Телець (з 20 квітня по 20 травня) або Терези (з 24 вересня по 23 жовтня). Справа в тому, що енергетика імені наділяє свого володаря нерішучістю та сором'язливістю. Це ті якості характеру, які заважають реалізуватися у житті та досягти успіху. Знак зодіаку Телець додасть рішучості та прагматичності, тоді як Терези – комунікабельності та дипломатичності.

Нумерологія

Значення імені Іларіон у нумерології залежить від кількості долі. В даному випадку це шістка, символ спокою та розсудливості. Чоловік-«шістка» надзвичайно щасливий і є по життю «баловнею долі». Він легко знаходить спільну мову з оточуючими, завжди досягає поставленої мети. Секрет успіху полягає в тому, що хлопець прагне гармонії у всьому. Він вміє і віддавати, при цьому нічого не втрачаючи і отримувати.

Ім'я Іларіон: значення та походження, вплив на характер та долю

Поруч із такою людиною завжди добре, спокійно та затишно. Він не веде «подвійну» гру, не вдає тим, ким не є, не хитрує і не обманює. Чоловік-шістка є тонким психологом і природженим дипломатом, тому ніколи не скривдить співрозмовника. Навіть зауваження із його вуст звучить як комплімент. Він уміє знайти підхід до будь-якої людини.

Хлопець-«шістка» завжди надає допомогу нужденним, дає слушні поради, але не завжди може впоратися зі своїми труднощами та проблемами. Йому властиві безпричинні душевні муки та муки, проте він ніколи не визнається в цьому оточуючим, оскільки вважає це слабкістю.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua