Ім'я Бенедикт: значення, походження, сумісність та доля

Багато людей вірять у те, що кожному приготовано свою долю, на яку впливає дата народження, лінії на руці чи ім'я. Науці достеменно невідомо, чи може ім'я впливати на долю людини, і як зміна імені чи прізвища позначиться на житті. Довести це неможливо. Але вибираючи ім'я майбутній дитині, кожен з батьків намагається вивчити всі можливі матеріали про ім'я. Рідкісне і красиве ім'я Бенедикт здатне притягувати успіх і сприятливо впливати на долю людини. Маленький Бенедикт стане радістю для своїх батьків, а дорослий буде цілеспрямованим та успішним. Недарма серед людей, які мали це ім'я, були відомі письменники, актори і навіть понтифіки.

Ім'я Бенедикт: значення, походження, сумісність та доля

Значення

Ім'я Бенедикт походить з латинської мови і означає «благодатний», «благословенний». Донедавна воно вважалося застарілим. Новий виток популярності стався після виходу на телеекрани серіалу ВВС “Шерлок”, головною зіркою якого став актор Бенедикт Камбербетч.

Історія

Ім'я Бенедикт: значення, походження, сумісність та доля

Своїм походженням ім'я Бенедикт зобов'язане святому, який жив у IV-V століттях нашої ери. Найімовірніше, власне ім'я Бенедикт з'явилося спочатку як загальне, що підкреслює праведність святого. Святий Бенедикт Нурсійський був відомим проповідником та реформатором чернецтва. Його шанують як покровителя та захисника Європи.

В Російській мові

Як такого цього імені в нашій мові немає. Російське ім'я Бенедикт звучить як Венедикт. У святцях це ім'я відсутнє, тож хрестити дитину як Венедикта не вийде. У України ім'я зустрічається вкрай рідко. Найчастіше Венедикта чи Бенедикта можна зустріти у Європі.

скорочене ім'я

Бенедикта можна називати коротко Бені, Дік, Беня, Бідячи. В італійському ім'я вимовляється як Бенісіо, французькою – Бенуа.

Іменини

Ім'я Бенедикт: значення, походження, сумісність та доля

Важко судити про те, чиє ім'я Бенедикт: католицьке чи православне, але у православ'ї іменини святкуються 27 березня.

Свої іменини в католиці Бенедикт зазначає:

  • взимку: 12 січня;
  • навесні: 21 березня, 16 квітня та 7 травня;
  • восени: 13 листопада;
  • влітку: 7, 11 та 16 липня.

Талісман

Ім'я Бенедикт: значення, походження, сумісність та доля

Бенедикт удачливий протягом усього життя, залучити ще більше удачі йому допоможуть обереги.

Серед рослин такими стануть лаванда та цибуля-порей.

Тваринами-тотемами будуть антилопа та ластівка.

Щасливий день тижня для Бенедикта – четвер.

Камінь – рубін.

Дитинство

Ім'я Бенедикт наділяє свого носія в дитинстві напрочуд слухняним і лагідним характером. Про маленького Бенедикта можна сказати, що він подарунок долі. Він з ранніх років виявляє дивовижну мудрість, уміння слухати та розуміти оточуючих. Хлопчик росте різнобічно розвиненим: любить читати, особливо вголос, причому йому подобається займатися спортом. Маля Бенедикта можна сміливо записувати одночасно в секції плавання та акторської майстерності. Хлопчик любить вчитися, він допитливий і легко дається шкільна програма.

Характер

Ім'я Бенедикт: значення, походження, сумісність та доля

Ім'я Бенедикт наділяє свого володаря внутрішнім та зовнішнім спокоєм та незворушністю. Нордичний характер обдаровує його дивовижною стійкістю поглядів та переконань. Такий чоловік має власний кодекс честі, якому він неухильно слідує протягом усього життя. Це може викликати проблеми з оточуючими, адже навіть вислухавши чужу точку ренію, швидше за все надходитиме Бенедикт за власним розумінням.

Людина з таким ім'ям уміє тримати слово за будь-яких обставин. Тому вважає за краще не давати порожніх обіцянок.

З боку Бенедикт може здатися холодним, манірним і замкнутим. Але це не так. Бенедикт трепетно ставиться до своїх близьких та друзів, яким потурає у всьому. Цим часто користуються інші люди, але це ніяк не впливає на віру Бенедикта у справжню дружбу та кохання на все життя.

До негативних рис характеру Бенедикта можна віднести його надмірну пунктуальність, якої він вимагає й інших. Краще не спізнюватися на побачення з таким хлопцем, інакше вечір буде зіпсовано надовго. Чужа непунктуальність здатна засмутити Бенедикта всерйоз. Необов'язкові люди, які не можуть стримати своїх обіцянок, злить Бенедикта.

Уважність і зосередженість людини з таким ім'ям дуже важливі. Навіть хобі він вибирає такі, які вимагають зібраності та посидючості. Йому нічого не варто зібрати паззл із 10 тисяч шматочків або клеїти усі вихідні модель старовинного корабля. Йому вдається знаходити щось веселе навіть у найнудніших заняттях, це дарує йому відчуття комфорту.

Бенедикт іноді потребує самотності, він хоче відпочити від людей і подумати про щось своє. Але він не вибудовує навколо себе стіни, тому для друзів його потяг до самотності – скоріше загадковість, ніж відчуженість.

Доля

Характер у нього дуже різнобічний. Тому й долі у носіїв імені Бенедикт часом дуже сильно відрізняються. Якщо Бенедикт не зможе подолати свої погані риси характеру і потуратиме своїм слабкостям, то він ризикує стати несерйозним, зайво розкутим і схильним до авантюр чоловіком. Такий тип схильний до ненависті та соціопатії.

Але абсолютно протилежний ефект вийде, якщо він розвиватиме в собі стійкість характеру та вірність власним переконанням. У цьому випадку в нього може скластися дивовижна кар'єра в будь-якій області, яку він вибере. Крім того, якщо Бенедикту вдасться зберегти з дитинства своє вміння слухати людей, він може розраховувати на щасливе сімейне життя і міцну дружбу. Ця якість може допомогти йому стати визначним політиком або громадським діячем.

Загалом про Бенедикта можна сказати, що він розпуста долі. Життя часто підкидає йому шанси і, якщо він зможе їх реалізувати, то буде успішним і багатим. Він дуже талановитий від народження і цей талант може замінити йому роки важкої роботи, яка потрібна іншим. Багато чого в житті дається йому легко, у нього все виходить добре, він швидко навчається і вміє правильно використовувати набуті навички. Можна сміливо сказати, що основне значення імені Бенедикта – «благословенний» – надає позитивний вплив протягом усього його життя.

Кар'єра

Ім'я Бенедикт: значення, походження, сумісність та доля

Бенедикту жодна справа не здається складною, тому вибрати він може собі будь-яку професію до душі. Не має значення, ким він стане: ветеринаром чи космонавтом, все одно у нього складеться карколомна кар'єра. Але тільки якщо він сам того захоче і докладе зусиль.

Взаємини та сумісність

Бенедикт шукає в жінках щирість, чесність і поступливий характер. Він не терпить надто сильних жінок, навпаки, шукає ніжності та втіхи у своїй другій половинці. Найімовірніше він одружується рано і з великої любові. Але через надмірну вимогливість до дружини шлюб може швидко розвалитися.

Якщо Бенедикт не завжди може бути добрим чоловіком, то своїх дітей він любитиме сильно. Він відповідальний і дбайливий батько, здатний виховати прекрасного сина, тоді як дочка може зайве балувати і потурати всім її капризам.

Відмінна сумісність у Бенедикта з носіями імен: Уляна, Роза, Галя, Белла та Надя. І йому варто уникати стосунків із Мариною, Діною, Лізою та Ніною. Ці стосунки будуть важкими і можуть завдати йому болю.

Відомі особи

Святий Бенедикт Нурсійський (роки життя: близько 490-547 рр.) – Ідейний натхненник і засновник першого чернечого ордена бенедиктинців. Його відносять до головних реформаторів західної католицької церкви. У православній традиції святого Бенедикта вважають преподобним.

Папа Бенедикт Шістнадцятий (роки життя: 1927–2013 рр.) – голова римської католицької церкви у 2002–2013 рр.

Ім'я Бенедикт: значення, походження, сумісність та доля

Бенедикт Спіноза (роки життя: 1632-1677 рр.) – Голландський філософ, письменник, представник школи Нового часу. Автор знаменитих творів: «Богословсько-політичний трактат» та «Про Бога, людину та її щастя».

Бенедикт Шак (роки життя: 1758–1826 рр.) – австрійський диригент та композитор. Друг Моцарта. Працював у співавторстві з іншими композиторами над операми «Філософський камінь» та «Дурний садівник».

Венедикт Васильович Єрофєєв (роки життя: 1938–1990 рр.) – радянський письменник із міжнародним визнанням. Його постмодерністська поема “Москва – Півники” перекладена кількома мовами, має фільм та постановки в театрах, їй встановлено пам'ятник в Україні.

Бенедикт Камбербетч (1976 р. – наш час) – британський актор серіалів та кіно. Був номінований на премії “Золотий глобус”, “Оскар”. Удостоєний «Премії Лоренса Олів'є» та «Еммі». Є нащадком англійського короля Едуарда Третього.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua