Ім'я Іскандер: історія, таємниця, характер та доля. Відомі люди з ім'ям Іскандер

Ім'я Іскандер дуже поширене серед мусульманських народів і найчастіше зустрічається в Узбекистані, Азербайджані, Башкирії. У рейтингу популярності воно посідає 145 місце. Носії даної іменоформи відрізняються залізною силою волі, сталевим характером, цілеспрямованістю. При цьому таких чоловіків не можна дорікнути черствості чи бездушності, адже заради отримання бажаного вони ніколи не підуть на підлість чи зраду. Це харизматичні, душевні, порядні люди, які мають глибокий внутрішній світ.

Походження та значення

Лінгвісти, які вивчали таємницю імені Іскандер, дійшли висновку, що вона є арабським варіантом грецького імені Олександр. В іранській міфології саме так звали царя, який спорудив стіну, щоб захиститися від злісних та агресивних народів. Друге ім'я праведника – Зу-ль-Карнайн. Він проповідував віру в єдиного Бога і закликав усіх дотримуватися Аллаха. Його ім'я чотири рази згадано у Корані.

У мусульманському світі Іскандер Зулькарнайн – дуже шанована та шанована постать. На його честь навіть назвали місто в центральній частині Іраку. У всьому світі цього великого полководця знають під назвою Олександр Македонський.

Ім'я Іскандер: історія, таємниця, характер та доля. Відомі люди з ім'ям Іскандер

Таким чином, виходить, що імена Іскандер та Олександр мають синонімічні тлумачення. Етимологічне значення грецького імені – «захисник, який оберігає чоловік» (від слова ἀλέξω – «захищати»). Дослівний переклад імені Іскандера з турецької мови звучить як «захисник людей», а з татарської – «переможець».

Форми імені

Власників імені ласкаво називають Іскандерушка, Іскандерчик, Іскандерка, Іскандеронька. Короткі звернення звучать як Іс або Іса. До синонімів належать: Ескандар, Іскендер, Аксандр, Дерік, Садрік, Іскандар. Найбільш співзвучні по-батькові: Каримович, Азатович, Фазилевич, Ільясович, Велійович.

Примітно, що ця іменоформа може виступати у мусульманських народів не тільки як ім'я, а й прізвище. Наприклад: всесвітньо відомий письменник, класик, мудрець і філософ Фазіль Іскандер, російська актриса театру та кіно Раміля Іскандер, праправнучка імператора Олександра Наталія Іскандер і т. д. Примітно, що Іскандер – це основний псевдонім російського публіциста та революціонера, письменника та педагога А .І. Герцена.

Вплив пори року

Особливості характеру носія імені впливає пора року, що він народився.

 • Чоловік, народжений восени, відрізняється серйозністю, розважливістю, практичністю та прагматичністю. Він відповідально підходить до питання створення сім'ї і ніколи не одружується доти, доки не набуде повної фінансової незалежності. У дружини бере поступливу, м'яку, господарську жінку, яка погодиться стати хранителькою домашнього вогнища. Усі клопоти з матеріального забезпечення сім'ї лягають на плечі чоловіка.
 • «Зимовий» володар імені з натури є лідером. Завдяки високому рівню інтелекту, сміливості, рішучості, цілеспрямованості легко домагається бажаного. При цьому чоловік ніколи не піде по головах заради заповітної мети. Це безжурний оптиміст, який точно знає, чого хоче від життя. Примітно, що переважна більшість відомих людей з ім'ям Іскандер народилася саме в цю пору року.
 • Чоловік, який народився навесні, є натурою артистичною, творчою. Він харизматичний, привабливий, активний, завжди рухається. Може збудувати успішну кар'єру як у сфері мистецтва, так і в науковій діяльності завдяки аналітичному складу розуму. Він дуже закоханий, тому в його житті трапляється чимало романів.
 • Літній Іскандер – сором'язливий, скромний хлопець з м'яким характером. Через боязкість і скромність йому складно налагодити взаємини з протилежною статтю. Як правило, його дружиною стає владна та авторитарна дівчина, яка бере кермо влади в свої руки. Літній носій імені часто не може відстояти свою точку зору і потрапляє під вплив більш сильних особистостей.

Дитинство

Ім'я Іскандер: історія, таємниця, характер та доля. Відомі люди з ім'ям Іскандер

Значення імені Іскандер наділяє свого маленького власника життєрадісністю, допитливістю, комунікабельністю. Малюк прагне швидше пізнати навколишній світ, ставить дорослим чимало питань, чим нерідко ставить їх у глухий кут. Загалом дитина досить спокійна, врівноважена і дисциплінована. Він швидко вчиться писати та читати, радує батьків успіхами у школі. Завдяки працьовитості, посидючості, цілеспрямованості легко засвоює найскладніші предмети, які викликають певні труднощі у його однолітків.

Юність

У підлітковому віці юнак легко знаходить спільну мову з оточуючими, має безліч приятелів, проте контактує з ними досить поверхово. Справжніх друзів у власника імені Іскандер не дуже багато, оскільки він виборчий у зв'язках і не прагне відкривати душу та серце малознайомим людям. Юнак всіляко уникає будь-яких пліток та інтриг, у конфліктах намагається обминати гострі кути.

Примітно, що на відміну від багатьох інших підлітків, Іса не підпадає під вплив поганої компанії. На все він має власну думку, тому переконати його неможливо. Це затятий індивідуаліст, який вважає, що кожна людина має слідувати поклику свого серця, а не йти на поводу у оточуючих.

Юнак захоплюється спортом, танцями, бере активну участь у шкільному та студентському житті.

Характер та доля

Значення імені Іскандер наділяє свого володаря впевненістю у собі, активністю, діяльністю. Чоловік завжди досягає поставлених цілей, ніколи не пасує перед труднощами. Кожен свій крок він прораховує наперед, щоб уникнути помилок. Чоловік легко переносить всі невдачі і навіть у найскладнішій ситуації не сумує і не опускає рук. Живо цікавиться життям оточуючих і всім, що відбувається довкола, але з позиції стороннього спостерігача. Іскандер досить інтелігентна, вихована, тактовна людина, яка не дозволить собі втручатися у чужі справи.

Він приємний співрозмовник, який може підтримати будь-яку розмову, тому йому раді будь-якій компанії. Єдиний нюанс: чоловік завжди бореться за правду та справедливість. Якщо співрозмовник бреше або клещує на когось, Іса може вступити в суперечку і сильно поскандалити.

Значні роки життя чоловіки: 31, 58, 86 років.

Здоров'я

Природа нагородила носія імені міцним здоров'ям. Він рідко хворіє, оскільки має відмінний імунітет, який не слабшає з роками. Підтримувати себе у добрій фізичній формі допомагають заняття спортом.

Кар'єра та робота

Ім'я Іскандер: історія, таємниця, характер та доля. Відомі люди з ім'ям Іскандер

Значення імені Іскандер яскраво проявляється у професійній діяльності чоловіка. Він настільки талановита, багатогранна та різнобічна особистість, що може досягти успіху практично в будь-якій обраній сфері. До речі, з вибором професії хлопець визначається зарано, оскільки звик планувати своє життя заздалегідь на багато кроків уперед. На роботі користується повагою у колег та начальства, завдяки відповідальності, старанності швидко просувається кар'єрними сходами. Для нього дуже важлива можливість зростання та рух уперед. Якщо чоловік бачить, що жодних перспектив немає, то він без жалю кине роботу і вирушить на пошуки нової.

Може стати хорошим програмістом, торговим представником, керуючим чи директором філії, науковим співробітником, інженером, педагогом, медичним працівником. Витривалість, цілеспрямованість, завзятість та працелюбність стануть у нагоді у спорті.

Любов

Ім'я Іскандер: історія, таємниця, характер та доля. Відомі люди з ім'ям Іскандер

Власник імені Іскандер, якої б національності не був, користується підвищеною увагою у протилежної статі. Це справжній ловелас і підкорювач жіночих сердець, встояти перед чарівністю якого не в змозі жодна красуня. Сам чоловік не прагне вступати в серйозні відносини, поки не набуде фінансової незалежності. Підкорити його серце зможе дбайлива, чуйна та уважна дівчина, яка оточить його любов'ю та турботою. У той же час вона не повинна повністю розчинитися в обранці, інакше швидко набридне.

Шлюб та сім'я

Носій імені Іскандер має традиційні погляди на сім'ю. Він вважає, що дружина має бути хранителькою домашнього вогнища, а чоловік – здобувачем. Дружині доведеться змиритися з тим, що їй потрібно буде пожертвувати кар'єрою заради сім'ї. Втім, вона навряд чи пошкодує про це, оскільки Іса створить їй ідеальні умови для життя. Чоловіка можна з упевненістю назвати зразковим сім'янином: він і дружині по господарству допомагає і займається вихованням дітей. Душі не чає у онуках.

Ім'я Іскандер: історія, таємниця, характер та доля. Відомі люди з ім'ям Іскандер

Сумісність

Носій імені Іскандер буде щасливий у шлюбі з Катериною, Поліною, Дар'єю, Таїсією, Ольгою, Світланою, Іриною, Крістіною, Маргаритою, Валерією, Алісою, Аріною, Міланою. Невдалим союз буде з Анастасією, Василісою, Уляною, Кірою, Юлією, Яною, Євгенією, Ангеліною, Ксенією, Вікторією, Анною.

В якості надійного ділового партнера по бізнесу можна вибирати носій таких імен, як Злата, Камілла, Катерина, Софія, Єва, Олександра. Повна відсутність взаєморозуміння з Мирославою, Наталією, Надією, Мариною, Оленою, Аміною.

Нумерологія

Ім'я Іскандер: історія, таємниця, характер та доля. Відомі люди з ім'ям Іскандер

Нумерологічна характеристика імені Іскандера обумовлена впливом числа долі. У цьому випадку це п'ятірка, яка асоціюється з ризиком та свободою. Чоловік-п'ятірка відрізняється незалежністю суджень, тому нав'язати йому чужу точку зору неможливо. У всьому він покладається лише на власні сили. Не прислухається до порад близьких і друзів, вважаючи за краще вчитися на власних помилках.

З переваг характеру можна назвати допитливість, діяльність, активність. Хлопець прагне самовдосконалення, розвивається інтелектуально та духовно. Вважає за краще вести активний спосіб життя, любить подорожувати, багато читає.

Відомі люди

В історії відомо чимало визначних носіїв імені. До них належать:

 • дев'ятий правитель із династії Шейбанідів у Бухарському ханстві Іскандер-хан;
 • перський історик Іскандер Мунші;
 • радянський та російський кінорежисер та сценарист Іскандер Хамраєв;
 • татарський громадський діяч та вчений Іскандер Гілязов;
 • російський підприємець, мільярдер, засновник та президент Уральської Гірничо-Металургійної компанії Іскандер Махмудов;
 • генерал-губернатор Пакистану Іскандер Мірза;
 • кулеметник 16-ї гвардійської Чернігівської кавалерійської дивізії, Герой Радянського Союзу Іскандер Даутов;
 • азербайджанський державний та політичний діяч Іскендер Меджид;
 • радянський воєначальник, комдив Іскандер Тальковський;
 • радянський історик, доктор історичних наук, професор Іскандер Ундасинов;
 • таджицький журналіст, поет, перекладач, правозахисник, громадський діяч Іскандар Хатлоні;
 • киргизький радянський театральний режисер Іскендер Рискулов;
 • радянський футболіст, майстер спорту СРСР Іскендер Джавад огли Джавадов;
 • телеведучий, публіцист, політолог Іскандер Хісамов;
 • російський прозаїк, поет, сценарист, журналіст, громадський діяч Фазіль Іскандер.

Ім'я Іскандер: історія, таємниця, характер та доля. Відомі люди з ім'ям Іскандер

Іскандер – величне та звучне ім'я, наповнене потужною енергетикою. Воно обіцяє своєму власнику цікаву та насичену яскравими подіями долю.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua