Значення імені Олексія для дівчинки: походження, характер та доля

Звучне та сильне ім'я Алексія наділяє своїх володарок стійкістю перед будь-якими життєвими негараздами. Такі дівчата і жінки мають внутрішній стрижень і щедрість душі.

Носії цього прекрасного імені відкриті світу: вони безстрашно дивляться в обличчя труднощам і вважають будь-яку примху долі ще однією цікавою та захоплюючою пригодою.

Значення імені Олексія для дівчинки: походження, характер та доля

Історія та походження імені для дівчинки Алексія

Для початку варто зазначити, що дана іменоформа є жіночим варіантом чоловічого імені Алексій (а не Олексій, як багато хто міг подумати). Аж до 18 століття чоловіче прізвисько Олексій мало велику популярність.

Широкого поширення воно набуло завдяки церкві: під цим гучним ім'ям відома чимала кількість священиків і діячів Російської православної церкви. Проте ім'я для дівчинки Олексія православним не вважається, бо у святцях така свята не згадується. Проте люди з ніжністю ставляться до такого незвичайного імені та часом обдаровують своїх дітей цією іменоформою. Яке значення має дана назва? І чоловіче, і жіноче найменування перекладаються з давньогрецької як «захищати» чи «протистояти».

Значення імені Олексія для дівчинки: походження, характер та доля

Зменшувальні форми такі: Алюша, Аля, Алюня, Лекса, Іна, Сіна, Олексинка, Алюня.

Значення жіночого імені Алексія в астрології

Вважається, що йому притаманні такі характеристики:

 1. Знак зодіаку, що найбільше підходить для дівчинки на ім'я Алексія, – Діва.
 2. Камінь-талісман – сапфір.
 3. Рослиною-захисником у неї вважається каштан.
 4. Серед потужних покровителів-планетів відзначається Юпітер. Значення імені Олексія для дівчинки: походження, характер та доля
 5. Метал як талісман – олово.
 6. Кольором, найбільш відповідним значенню імені Олексія для дівчинки, вважається темно-зелений (шляхетний смарагд).

Характер та доля

Дивно, але значення імені Алексія для дівчинки поєднує в собі надійність і стійкість нарівні з втечею одноманітністю і пристрастю до змін.

Така дівчина твердо стоятиме на землі: її непохитність можна порівняти з незламною горою. Відповідно до значення імені, у дівчинки Олексії спостерігається багатогранний характер, який відрізняє її від самого дитинства.

Ранні роки

Дівчатка з таким прозванням вже змалку виділяються своєю розважливістю, відкритістю та допитливістю. Товариська дитина завжди легко знаходить друзів різних вікових категорій.

Значення імені Олексія для дівчинки: походження, характер та доля

Звичайно, через її сильний характер дівчинці супроводжуватиме впертість: Алексія не любить, коли за неї все вирішують. Батькам варто хоча б у деяких питаннях надати їй можливість самостійного вибору. Якщо Олексію у всьому обмежувати, важкі роки сімейства забезпечені. Іноді свобода в деяких аспектах життя дівчинки дозволить їй приймати правильне рішення і прислухатися до порад дорослих.

Малятко Олексія зі значенням імені «захисниця» з ранніх років має авторитет серед свого оточення. Вона добре навчається і завжди допомагає своїм друзям. На нудних уроках у неї виявляється належна посидючість, але в цікавих вона готова ловити кожне слово вчителя.

За порадою до Олексії часто звертаються друзі та однокласники. Зі шкільної лави дитина відрізняється лідерськими здібностями, які з роками тільки посилюватимуться.

Юність Олексії

Значення імені нагородило її такими рисами характеру, як надійність, відповідальність, волелюбність та чесність. Дівчина виявить у собі самовладання навіть у екстремальних ситуаціях. Метанія, паніки, істерики – все це далеке від Алексії.

Якщо знадобиться, носій цього імені може спокійно ухвалити миттєве рішення, навіть не моргнувши оком. Вона добре розвинена інтуїція – вона знає, коли ризик виправданий, а коли – ні. Алексія вміє прораховувати свої ходи наперед і цим завойовує повагу оточуючих. Вона стає безумовним лідером у своїй компанії. Надійність дівчини робить її найціннішим другом та товаришем. Вона вміє тримати слово, ніколи не розсипається у хибних обіцянках.

І водночас назвати її мовчазною не можна. Для неї важливим є спілкування з людьми, вона завжди відкрита для нових знайомств. Серед своїх друзів Олексія вважається душею компанії. Завдяки добре розвиненому почуттю гумору та бездоганним манерам вона стає чудовим та цікавим співрозмовником.

Вона завжди готова прийти на допомогу людям, які її потребують, взяти слабких під своє крило.

Тим самим, хто спробує скористатися її добротою, пощади від Алексії нічого очікувати. Дівчина, хоч і сама наділена практичністю та обачністю, терпіти не може корисливих, брехливих та нещирих людей. Завжди обриває зв'язки з тими, хто одного разу зрадив її.

Недоліки

Є в Олексії і негативні риси характеру. Впертість, що виявляється з самого дитинства, з роками лише міцнішає. Переконати дівчину в протилежному неможливо, навіть якщо вона буде в корені не права – або з нею, або проти неї. Алексія завжди приходить до правильного рішення сама, зазнавши на собі хибності своїх попередніх поглядів. Можна натякати на якісь дії, але зазвичай лише досвід самої дівчини є для неї значущим. Вона вважає завзятість продовженням своєї розважливості.

Значення імені Олексія для дівчинки: походження, характер та доля

Доросле життя та кар'єра

Не має значення, який шлях Алексія обере, успіх супроводжуватиме їй завжди і скрізь. Її перевагою перед іншими є той факт, що вже з юних років вона вміє виділяти свої сильні та слабкі сторони.

Алексія – це відмінний стратег, який знає, як уявити свої якості у найкращому світлі на полі бою, вичавлюючи цим максимум вигоди з бою. Оскільки розважлива дівчина вміє не лише заробляти гроші, а й економити, їй ніколи не доведеться голодувати.

І все-таки, обираючи між фінансовою незалежністю та особистісною незалежністю, вона завжди зробить вибір на користь власної свободи. Алексія потребує простору, а будь-які натяки на утиск її свободи, вона сприймає як ув'язнення в клітину.

В гонитві за щастям

Така жінка любить зміни, мріє про подорожі, любить отримувати нові емоції та враження. Одноманітність – нудьга смертна для такої натури. На щастя, Олексія знає, як наповнити своє життя новими подіями, людьми та інтересами.

Сумісність у коханні

Алексія – пристрасна натура, яка закохується гаряче та палко. Найбільше вона цінує у чоловіках щирість, розум та любов до життя. Палкою дівчині легко закрутити голову. Алексія буде готова на все заради своєї половинки, окрім зречення власної незалежності.

Значення імені Олексія для дівчинки: походження, характер та доля

Однак шлюб із любові для неї не є чимось, що обмежує її свободу. Навпаки, вона буде щаслива перетворитися на прекрасну матір та чудову господиню. Але тільки в тому випадку, коли відчуватиме пропорційну віддачу від свого чоловіка. Відносини з нею будуть міцними та довгими, якщо чоловік вчасно усвідомлює, що на Олексію не варто вішати будь-які обов'язки: вона сама зрозуміє, чим їй займатися.

Добре сумісне це жіноче ім'я з наступними чоловічими іменноформами:

 • Тимур;
 • Єгор;
 • Микита;
 • Олег;
 • Єлисей;
 • Федот;
 • Артем;
 • Руслан;
 • Олексій;
 • Євген;
 • Владислав.

Іменини

Як було сказано раніше, у православ'ї жіночого імені Олексія немає. Проте носительки цього прозвання можуть святкувати день ангела у дні пам'яті святого Алексія. У році таких днів випадає близько 70, тому розгулятися тут є де: 16 вересня, 11 листопада, 5 грудня, 20 лютого, 8 березня, 22 червня і так далі. Значення імені для дівчинки Олексія відіграє велику роль у її житті, якщо вона наслідуватиме шляхи розуму, а не серця.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua