Ім'я Віола: значення, походження, доля

Красиве та незвичайне жіноче ім'я Віола є досить поширеним у всьому світі. Це пов'язано з повітряною жіночністю не тільки імені, але і його власниць, а також досить древнім походженням. Що відомо про це ім'я? Про значення імені Віола та долю його власниці — далі у цій статті.

Значення та походження

Багато хто вважає, що це ім'я походить від імені Віолетта, проте це помилка. Віола та Віолетта – різні імена, і якщо перше походить з латинської мови і зустрічалося ще за часів Римської імперії, то друге – порівняно нове, італійського походження. Слово “віола” ідентичне одразу трьом словам латинського походження – “фіалка”, “фіолетовий” та “альт-скрипка”. Проте, найімовірніше, ім'я має походженням саме квітці, отже значення імені Віола – ” фіалка ” . Що ще можна сказати про це ім'я? Як і багато імен латинського походження, ім'я дуже поширене по всій Європі, нерідко зустрічається і в США, а ось в Україні є вкрай рідкісним. До революції воно не зустрічалося через відсутність у православних святцях. Після 1917 року набуло деякого поширення, але після 40-х років дітей так уже не називали – далася взнаки популярність імені в Німеччині.

Ім'я Віола: значення, походження, доля

Форми імені

Далі представлений список зі скорочень та зменшувально-пестливих форм для Віоли:

 • Віолетта.
 • Віолочка.
 • Віолушка.
 • Віолка.
 • Виошка.
 • Віося.
 • Вилочка.
 • Віля.
 • Ляля.
 • Лола.
 • Ола.
 • Оля.
 • Оленька.

Відповідні по батькові

Ім'я Віола: значення, походження, доля

Перш ніж дати дочці гарне ім'я Віола, батьки повинні подумати, чи гармонійно воно поєднуватиметься з по-батькові. Ось список найбільш підходящих до цього імені по-батькові:

 • Альбертівна.
 • Анатоліївна.
 • Валеріївна.
 • Вікторівна.
 • Володимирівна.
 • Львів.
 • Матвіївна.
 • Миколаїв.
 • Петрівна.
 • Романівна.
 • Пилипівна.
 • Яківна.

А найгірше це латинське ім'я поєднуватиметься з по-батькові Антонівна, Данилівна, Микитівна, Сергіївна. З усіма іншими по батькові ім'я поєднується помірно добре.

Іменини та покровителі

Як уже згадувалося вище, ім'я Віола відсутнє у православних святцях, а тому при хрещенні дівчинці дадуть інше ім'я, швидше за все, “Ольга”, і іменини вона відзначатиме вже за датами цього імені. У католицькому календарі іменини Віоли припадають на 3 травня та 8 вересня, а католицькими покровительками імені є свята діва-мучениця Віола з Верони та великомучениця Віола Перська. А язичницькою покровителькою Віол, як і всіх жінок з квітковими іменами, є давньоримська богиня Флора, покровителька квітів, рослин, світанків та весни.

Ім'я Віола: значення, походження, доля

Талісмани

Які предмети, числа, тварини, кольори та інші символи мають значення у долі Віоли? Ім'я та його переклад говорять про те, що головним талісманом для володарки, звичайно ж, стане квітка фіалки. Чим більше фіалок буде в житті Віоли, тим більше успіху їй супроводжуватиме. І це можуть бути не лише живі квітки у горщику. Талісманами стануть фіалкові парфуми, принт на одязі, штучні фіалки в інтер'єрі або ювелірні прикраси у вигляді цієї квітки. Окремим оберегом є фіолетовий колір – у цьому кольорі Віолі рекомендується мати хоча б один предмет одягу, який він одягатиме в особливо важливих випадках. Щасливим металом імені є срібло, щасливе ювелірне каміння — чароїт, аметист, турмалін, кунцит, жадеїт. Серед рослин, крім фіалки, талісманами імені є олива, бузок, чебрець та лаванда. І також щасливою для Віоли може стати наявність чи будь-яке зображення скрипок та інших струнних інструментів, що містять у своїй назві латинський корінь «віола» — наприклад, альт та віолончель.

Ім'я Віола: значення, походження, доля

Характер імені

Якщо батьки мають намір дати дочці настільки гарне ім'я, вони заздалегідь повинні бути готові до того, що їхня дочка виросте настільки крихкою та ніжною, що її потрібно буде оберігати все подальше життя. Швидше за все, з самого дитинства володарка імені нагадуватиме цю ніжну, маленьку і тендітну квітку. Віола буде ніжною, чуйною і дуже делікатною дитиною. Біг та ігри, в яких можна впасти і поранитися, швидше за все, відлякають дівчинку – набагато цікавіше Віоле танцюватиме перед дзеркалом, читатиме казки та гратиметься з м'якими іграшками. Вона зростатиме справжньою принцесою, при цьому залишаючись скромною та уважною до оточуючих.

Ім'я Віола: значення, походження, доля

Підлітковою проблемою Віоли може стати зайва знервованість, деяка замкнутість. У школі вона буде соромитися своєї скромності і всіма силами намагатиметься звернути на себе увагу. Це, швидше за все, призведе до того, що Віолочка пофарбує волосся у фіолетовий колір, почне яскраво фарбуватися і, можливо, навіть зробить собі татуювання. Однак ніжної вродженої жіночності це анітрохи не зменшить. Згодом дівчина обов'язково зрозуміє, що вона у своїй милій квітковій загадковості привертає набагато більше уваги, аніж її розкуті подруги. Це усвідомлення допоможе юній квіточці розкритися і перестати переживати через дрібниці. На жаль, переживання, нервові стани та часті застуди супроводжуватимуть Віолу протягом усього дорослішання, але потім це пройде.

Ім'я Віола: значення, походження, доля

У дорослому житті Віола неодмінно стане сильнішим і розкутішим. Однак вона не втратить своєї вродженої жіночної чарівності. Їй завжди будуть необхідні підтримка і розуміння близьких людей, інакше ця ніжна квітка просто зав'яне і втратить інтерес до життя. Великою перевагою володарки імені є її доброта та бажання допомагати ближнім. З віком вона навчиться уникати експлуатації з боку оточуючих і зможе щиро насолоджуватися благодійною діяльністю.

Професія та кар'єра

Що означає ім'я Віола для його власниці у професійній сфері? Доля найчастіше готує цим жінкам творчу кар'єру. Швидше за все, вже з дитинства дівчинка виявлятиме талант до танцю, малювання чи музики. Віола може стати успішною балериною або естрадною танцівницею — її природна фізична крихкість і водночас вміння бути витривалою, дозволяють досягти успіху в танцювальній сфері. Не менше успіху може принести жінці захоплення живописом – їй підійде професія ілюстратора казкових творів. Також успішною може стати музична кар'єра. Особливо, якщо Віола вибере своїм інструментом символічні для себе альт, віолончель або скрипку.

Ім'я Віола: значення, походження, доля

Кохання та шлюб

Ніжність і скромність Віоли готують їй кілька нерозділених закоханостей у ранньому віці. У цей час їй потрібна буде підтримка батьків і усвідомлення того, що нерозділене кохання не є трагедією.

У дорослому коханні жінка на ім'я Віола неодмінно буде щаслива, якщо зустріне дуже чуйного чоловіка, здатного зрозуміти її внутрішній світ. Він має бути розкутим, сміливим та сильним, природженим захисником. З таким чоловіком Віола обов'язково проявить себе люблячою, мудрою, ніжною та чуйною дружиною. А от із домашніми справами вона справлятиметься насилу – особливо якщо справді обере творчу кар'єру. У неї просто не вистачить на це сил. Єдиною побутовою справою, яка буде Віолі до душі, неодмінно стане кулінарія. Особливий талант у цих жінок до приготування екзотичних десертів – зацукрованих фіалок, ожинового парфу, слив у шоколаді тощо.

Ім'я Віола: значення, походження, доля

Незважаючи на те, що в мріях Віола, швидше за все, уявляє себе багатодітною матір'ю, вона не зможе завести більше двох малюків. Дітям вона віддасть все своє кохання, а тому вже після другої дитини боятиметься, що її почуттів не вистачить на більшу кількість дітей. У материнстві Віола проявить себе чудово, вміючи спілкуватися з дітьми, слухати та розуміти їх. Їй ніколи не важко буде поспілкуватися з дитиною, погратися з нею або влаштувати якесь спонтанне свято.

Відомі носії

 • Віола Цешинська (народилася 1291 року, померла 1317), королева Угорщини, дружина короля Вацлава Третього.
 • Віола Дана (роки життя 1897-1987), американська актриса німого кіно.
 • Віола Десмонд (народилася 1914, померла 1965), канадська підприємниця, борець за громадянські права чорношкірих. Найбільш відома тим, що у 2018 році в Канаді було випущено 10-доларові банкноти з її портретом.
 • Віола Мальмі (роки життя 1932-2010), радянська балерина, балетмейстер та хореограф.
 • Віола Валентино (1949 року народження), італійська естрадна співачка.
 • Віола Девіс (народилася в 1965 році), афроамериканська актриса, найвідоміша за головною роллю у фільмах “Прислуга” та “Огорожі”, а також у серіалі “Вдови”.

Ім'я Віола: значення, походження, доля

Ім'я у культурі

Найвідомішим вигаданим персонажем на ім'я Віола є головна героїня п'єси Вільяма Шекспіра “Дванадцята ніч, або Що вам завгодно?” Також, завдяки мотивам п'єси, ця Віола є ще й героїнею безлічі фільмів-екранізацій та мальовничих полотен, що ілюструють твір.

Крім цього, ім'ям Віола було названо героїні наступних фільмів:

 • “Жага”, 1949 рік (Віола, роль виконала Біргіт Тенгрут).
 • “Суддя”, 1976 (Віола Орландо, роль виконала Едвіг Фенек).
 • “Закоханий Шекспір”, 1998 (Віола де Лессепс, роль виконала Гвінет Пелтроу).
 • “Якщо свекруха монстр”, 2005 (Віола Філдс, роль виконала Джейн Фонду).
 • “Вона – чоловік”, 2006 рік (Віола Гастінгс, роль виконала Аманда Байнс).

В Україні існує серія детективів Дар'ї Донцової, головною героїнею якої є Віола Тараканова. Детективи були екранізовані у серіалі “Віола Тараканова: у світі злочинних пристрастей”, де роль головної героїні виконала Ірина Рахманова.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua