11 прийме і забобон листопада: що можна і не можна робити за народними переказами

Прикмети з'явилися на основі спостережень та проведення паралелей між подіями та діями. Розповідаємо, які переконання у наших пращурів з'явилися в останній місяць зими.

11 прийме і забобон листопада: що можна і не можна робити за народними переказами

На Русі багато людей були забобонними і часто звертали увагу на прикмети. В останній осінній місяць, наприклад, ворожили на нареченого, відзначали церковні свята і передбачали погоду зими. У нашій статті зібрали 7 перевірених народних прикмет листопада.

Прикмети та забобони за датами

1. Свята 12 листопада – Синічкін день

Цього дня відзначають Синичкін день. Це екологічне свято, створене Союзом охорони птахів у Росії. Основна дія дня – будівництво та встановлення годівниць на деревах. Така турбота допоможе птахам у зимовий час птахи легше знаходити їжу.

Незважаючи на недавнє походження свята, традиція бере витоки з минулого. На Русі в середині листопада зустрічали пернатих друзів та пригощали горішками. За їхньою поведінкою визначали суворість майбутньої зими:

  • якщо синиці пищать – ночі будуть морозними,
  • якщо ж зграйками злітаються до годівниць, чекай хуртовина і снігопад.

Зінов'єв день також відзначають 12 листопада. Він походить від церковного шанування великомученика Зіновія Синичника, який міг зцілювати людей. Ці події закріпили за собою дві назви одного свята.

2. Прикмети 16 листопада – Ганна Холодна

11 прийме і забобон листопада: що можна і не можна робити за народними переказами Джерело: ru.freepik.com

День княжни Анни Всеволодівни. У народі її прозвали Холодною, бо в цю дату наставали перші заморозки. У давнину цей день вважався небезпечним, бо на землю приходять різна погань, яка спостерігає за побутом людей і вигадує підступи, готуючись до святкового розгулу. Незважаючи на те, що темні сили в Ганну Холодну поводилися тихо, люди виявляли обережність і не виходили з дому.

Щоб наповнити будинок щастям та затишком, дівчата:

  • займалися рукоділлям і в'язали пряжу,
  • пекли пироги та млинці,
  • діставали заморожені ягоди та варили з них кисіль.

Винятком були походи до ведунь і чаклунів, оскільки 16 листопада вважали вдалим днем для зняття псування чи пристріту.

Ось що ще, згідно з прикметами, не можна було робити в Ганну Холодну:

  • вирушати в далеку дорогу,
  • сваритися.

Якщо у цей день випав сніг, а листя на деревах все ще не опало, то наступний рік буде важким.

3. 17 листопада – Єрьомін день

11 прийме і забобон листопада: що можна і не можна робити за народними переказами Джерело: ru.freepik.com

Єромін день теж відноситься до містичних та важких для кожної сім'ї. У цю дату люди з особливою обережністю розтоплювали піч і нікому не давали вугілля, дрова та вогонь, оскільки вважали, що 17 числа з'являються злі духи, які хочуть вкрасти добру енергію із головної годувальниці будинку.

Щоб не залучити до родини бід і не посваритися, друзів та близьких родичів не запрошували. У народі навіть закріпилася приказка «На Єрему сиди вдома». Замість прогулянок на цей день планували збирання житла та заготівлю їжі на зиму.

Весілля та знайомства з 17 листопада переносили на інші дати, оскільки шлюб цього дня обіцяв невірність та обман, а дружба була б неміцною.

11 прийме і забобон листопада: що можна і не можна робити за народними переказами Джерело: ru.freepik.com

Весілля — радісна та хвилююча подія, яка запам'ятається на все життя. Місяць одруження зазвичай обирають задовго до святкування. Якщо ти збираєшся вийти заміж у листопаді 2022 року, ми розповімо про чотири головні прикмети. Якщо врахувати їх навіть за кілька днів до урочистостей, можна уникнути неприємностей у шлюбі.

1. Вплив фази Місяця на весілля

Від фази Місяця, згідно з забобонами, залежить подальше життя пари. Найкращим часом для обміну клятвами вірності вважається період зростаючого Місяця. Коли супутник Землі перебуває у спадній фазі, формується не найкраща енергія для шлюбу — такий союз може швидко розпастись.

У листопаді 2022 року, за місячним календарем, найуспішнішими числами вважаються: 25, 28, 29, 30 листопада.

Несприятливими датами, які принесуть заміжжю сварки та непорозуміння: 17, 19, 20, 22, 23, 24.

Нейтральними числами є ті, на які Місяць ніяк не впливає. Таких дат лише чотири, але на них варто звернути увагу: 5, 1, 12, 13 листопада.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua