Як навчитися зчитувати знаки Всесвіту: 5 кроків, які допоможуть помічати символи

У чому суть гіпотези про «триєдин мозку», як пояснював символіку Юнг і чому періодично корисно відключати раціональний підхід.

Як навчитися зчитувати знаки Всесвіту: 5 кроків, які допоможуть помічати символи

Справа в тому, що інтуїція базується на нашій несвідомій частині, тому наша свідомість – раціональна частина нас, – не вловлює сигнали, які намагається надсилати нам Всесвіт. Воно в принципі заперечує щось подібне, як би кажучи: «Ну які знаки Всесвіту, коли є логіка?». З таким підходом складно сперечатися, але й не помічати символи, що суперечать розуму, теж неможливо.

Подібна дуальність тисячоліттями приносить людському вигляду багато проблем у самопізнанні та взаємодії з дійсністю.

Що таке символи по Юнгу

Цю об'ємну тему у своїх книгах «Синхронія» та «Символічне життя» висвітлював Карл Густав Юнг, швейцарський учений, основоположник одного із напрямків глибинної психології — аналітичної психології. Зокрема, він досліджував особливості впливу символів, їх зв'язку з несвідомим, феномен сновидінь у розрізі символіки та роль символів у свідомості сучасної людини.

Під символом Юнг мав на увазі термін або образ, який має не тільки якесь загальне відоме розуміння, але й має додаткове значення, яке несе щось невизначене і невідоме. Найбільш загальновживаним символом, звісно, є наша мова. Тому навіть застереження можна сприймати як знаки.

Як навчитися читати символи

Як же навчитися розмовляти з простором зрозумілою для себе мовою? Розповімо про п'ять етапів, які допоможуть у цій непростій справі.

1. Поспостерігай, якою мовою світ говорить з тобою

У кожної людини своя взаємодія зі світом. У когось символи можуть виявлятися у снах, у інших — у цифрах, треті частіше бачитимуть знаки у написах на білбордах, появі якихось людей в оточенні чи дежавю. Важливо усвідомлено підійти до цього питання та зрозуміти, що найчастіше відгукується тобі. Це необов'язково має бути щось одне. Коли намацаєш форму діалогу із Всесвітом, зафіксуй це і після перевір, як складуться події, якщо довіритися знакам чи навпаки, проігнорувати їх.

2. Підходь до розшифрування знаків індивідуально

Грунтуючись на практиці, вигадай собі свої значення розшифровок. Наприклад, якщо після того, як тобі насниться біла кішка, у житті відбуваються приємні події, відзнач цей факт. Розшифровувати знаки потрібно, щоб передбачати події, що насуваються, а не діяти навмання. Символіка діє індивідуально, тому не варто орієнтуватися на загальні трактування.

Сон зі схожими вихідними параметрами різним людям нестиме різні сенси. Дуже корисна в цьому контексті праця Зигмунда Фрейда «Токування сновидінь». Він вчить спілкуватися саме з нашим несвідомим, а не із загальними значеннями, які дають у сонниках різного штибу.

3. Довіряй почуттям та тілесним відчуттям

Як навчитися зчитувати знаки Всесвіту: 5 кроків, які допоможуть помічати символи

Американський лікар і нейробіолог Пол Маклін сформував гіпотезу про «триєдиний мозок», яка багато років панує як основний спосіб пояснення людської поведінки. Її активно використовують психологи, коучи та викладачі медитації. “Триєдиний мозок” складається з трьох частин:

  • Рептильного мозку. Вважається, що вона сформувалася у процесі еволюції раніше за інших. У гіпотезі Макліна рептильний мозок відповідає за основні функції життєдіяльності організму: дихання, кровообіг, м'язові реакції, сон.
  • Емоційного мозку. Є версія, що емоційний мозок є сумішшю мозку рептилій і лімбічної системи. Це центр наших емоцій та нашого контролю небезпеки. Розташований трохи у центрі центральної нервової системи (ЦНС).
  • Раціонального мозку, або неокортексу. Ця частина мозку найбільше відрізняє нас від інших тварин. Тут знаходиться префронтальна кора, яка відповідає за планування, передбачення, сприйняття часу, придушення неадекватних дій та емпатичне розуміння.

Згідно з гіпотезою «триєдиного мозку», небезпека наш мозок відчуває раніше, ніж ми її осмислюємо. Тобто емоційний мозок чутливіший за неокортекс. І давні люди найчастіше керувалися саме другою частиною мозку. Але в ході еволюції люди втратили навичку роботи зі своїми почуттями – вони здаються ірраціональними для нашої свідомості.

Проте не слід ставити на них хрест. Навпаки, важливо дослухатися своїх інстинктів, не включаючи раціональний підхід. Це збільшить швидкість реакції у стресових та інших ситуаціях, де потрібно швидко ухвалити рішення.

4. Не намагайся все пояснити

Як навчитися зчитувати знаки Всесвіту: 5 кроків, які допоможуть помічати символи Джерело: кадр з фільму «До зустрічі з тобою»

Візьми за практику час від часу не раціоналізувати те, що відбувається, — не намагатися пояснити і знайти причинно-наслідкові зв'язки. Дивись на світ як дитина і побачиш, як багато довкола знаків та підказок. Коли почнеш їх помічати, настане час другого етапу навчитися довіряти символам. І прийняти той факт, що часто події, які ми вважаємо програшем, призводять нас до чогось, що в рази краще, ніж колись.

Наприклад, згадай історії людей, які не потрапляли на свій рейс через низку дивних випадків — то ключ загубився, то двері заклинило, то ще щось. А після, коли за новинами передавали повідомлення про катастрофу їхнього рейсу, жахалися від усвідомлення, що могли загинути. Тепер спогади про втрачений у той день ключ і двері, що заклинили, вже не здавались такими сумними.

5. Досліджуй сакральні інструменти

Візьмемо, наприклад, карти Таро. Вся їхня символьна система побудована на можливості зчитування знаків майстром, який передбачає майбутнє. Без цього вміння зрозуміти, що говорить той чи інший розклад, неможливо. Символи, зафіксовані на картах, взяли з місця навколо. Те саме і з Рунами. Тому якщо ти часто зустрічаєш на своєму шляху рунічні символи або знаки з інших сакральних практик, значить, варто освоїти їхнє значення. Інакше не зрозумієш, про що тебе попереджає чи чого готує Всесвіт.

Для раціоналістів навіть просто думки про символьне сприйняття здаються безглуздими, не те, що практичне застосування таких знань. Однак у несвідомого немає інших способів взаємодії з нами, тому безглуздо цьому чинити опір.

Якщо вийдеш за рамки ідей психології і, наприклад, звернешся до ідей духовного шляху людини, то, напевно, зустрінеш метафори: “світ – це дзеркало”, “зовнішнє – відображення внутрішньої”, “людина – це мікрокосм у макрокосмосі”. Виходячи з цієї логіки (єдності всього), знаки, які бачимо у зовнішньому світі, ми посилаємо собі самі.

Тоді чи можемо ми не довіряти собі, як найголовнішій людині нашого життя?

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua