Осіннє сонцестояння 2022 року: коли настає і що потрібно робити в цей день

Розповідаємо, що збудували індіанці майя на честь астрономічного рівнодення, як до цієї дати ставляться в Японії та які домашні ритуали посилять позитивну енергію Сонцестояння.

Осіннє сонцестояння 2022 року: коли настає і що потрібно робити в цей день

З нашої статті ти дізнаєшся, коли настане осіннє Сонцестояння у 2022 році та які традиції різних народів пов'язані з цим днем. Про це ми запитали у ясновидячої Кажети Ахметжанової.

Коли настане осіннє Сонцестояння у 2022 році

2022 року в Північній півкулі осіннє рівнодення настане в четвер, 23 вересня о 04:03 за московським часом. З цього моменту світловий день поступово піде на спад, доки не досягне свого мінімуму 22 грудня. Примітно, що день Сонцестояння не статичний – він може плавати, розкид може становити два-три дні.

Астрономічне рівнодення фіксують двічі на рік. У день, коли воно настає, кількість денних та нічних годин на добу стає приблизно однаковою за тривалістю. Це відбувається тому, що Сонце прямо над екватором. Тому кожна широта земної кулі отримує майже рівну кількість денного світла та темряви цієї доби.

Як Сонцестояння та рівнодення вплинуло на різні народи

Осіннє сонцестояння 2022 року: коли настає і що потрібно робити в цей день

У культурі різних народів переходи з одного сезону до іншого вважалися глибинним посланням для людства. Також у ті часи люди визнавали земну мудрість і вважали, що чотири центральні точки року висвітлюють етапи внутрішньої духовної подорожі — циклу, який людина проходить у собі. Цими точками відліку були:

 • зимове сонцестояння,
 • весняне рівнодення,
 • літнє сонцестояння,
 • осіннє рівнодення.

Останній період це час, коли потрібно збирати врожай. Причому йдеться не лише про землеробські роботи, а й про зусилля та плани, які принесли свій результат.

І оскільки астрономічні явища завжди викликали інтерес у давніх людей, незрозумілі події породжували магічні ритуали і надихали створення неймовірних споруд. Рівноденство і Сонцестояння входили до сакральних періодів різних народів світу. Розкажемо про деякі з них:

 • Індіанці майя. Сонцестояння є основою стародавнього споруди Кукулькана в мексиканському місті Чичен-Ице. Індіанці майя придумали систему, згідно з якою, щороку на заході сонця під час зимового та літнього Сонцестояння світло стосується будови під певним кутом, і з'являється змієподібна тінь. Вона створює ілюзію руху храмом — пересувається простором протягом 3 годин. Вважається, якщо за цей час встигнути піднятися на вершину піраміди і загадати бажання, воно обов'язково здійсниться. Цей факт змушує туристів з усього світу прямувати до Кукулькана, щоб довірити свою долю невидимому змію.
 • Кельти. Також по-особливому до рівнодення належали язичники-кельти. Цей день називали Мабон, або святом другого врожаю та дозрівання яблук. Мабон входив до списку 8 свят Колеса року – стародавнього кельтського літочислення, в якому головні дати позначали з урахуванням змін Землі щодо Сонця.
  Ще одна данина рівнодення та Сонцестояння у кельтів – це Стоунхендж. За однією з версій, давні люди поставили мегаліти саме для ритуалів на честь астрономічних змін. Багато хто досі приїжджатиме в ці дати до Стоунхенджу, таких людей називають сучасними друїдами. Влада дозволяє неоязичникам проводити там свої фестивалі, а ті натомість зобов'язуються поводитися пристойно і не псувати об'єкт культурної спадщини.
 • Японці. У японців період рівнодення належить до офіційних свят досі. Такої традиції дотримуються переважно сповідуючі буддизм — їм це відсилання до дій предків. Свято Сонцестояння вона називає Хіган – цього дня прийнято відвідувати могили родичів і є виключно вегетаріанську їжу. Основна їжа рівнодення в Японії – це рисові коржики та боби.

Осіннє сонцестояння 2022 року: коли настає і що потрібно робити в цей день Джерело: freepik.com

Це цікаво

Якщо погода в день осіннього рівнодення тепла та суха, отже, зима буде комфортною. Якщо ж у цей день перелітні птахи збираються в дорогу – зима чекає сувора.

Що потрібно робити у день осіннього Сонцестояння

Осінь – пора року, коли хочеться зробити простір навколо себе затишним, функціональним і теплішим, щоб увійти наступного року підготовленими. Це відбувається навіть неусвідомлено, тому що виникає потреба у створенні родючого ґрунту для чогось нового – творчості, духовного зростання чи зрілої поведінки. Такі душевні пориви справді корисні.

Посилити енергію осіннього Сонцестояння допоможуть:

 • позбавлення всього непотрібного — шкідливих звичок, токсичних відносин, негативних переконань тощо. Якщо були подібні думки, 22 вересня — добрий час, щоб перетворювати їх на дії.
 • прибирання в будинку – потрібно винести весь мотлох і очистити будинок від негативу. Наприклад, пахощами чи мантрами.
 • приділити час рефлексії — подумати про те, чого ти прийшла останнім часом і куди хочеш рухатися далі.

Осіннє сонцестояння не підходить для початку нових справ — кожен твій намір має пройти невелику перевірку часом. Краще сконцентруватися на опрацюванні минулого та вибудовуванні конкретних планів. Намагайся уникати сварок та конфліктів цієї доби — конфлікти можу закріпити негативну програму на довгий час. Намагайся мислити позитивно і не засмучуватися.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua