Ознаки пошкодження печінки, які небезпечно ігнорувати

Ознаки пошкодження печінки, які небезпечно ігнорувати

Наслідки пошкодження печінки можуть бути дуже небезпечними, аж до високого ризику смерті, проте ознаки поганого стану органу можуть здаватися проявом інших, менш тяжких порушень, нагадують фахівці.

Медики закликають не ігнорувати зміни у роботі організму, які є ознаками ушкодження печінки. Звертати пильну увагу завжди потрібно на такі стани. Поява нальоту мовою. На ранніх стадіях гепатитів на передній частині язика може з’явитися жовтуватий наліт. Якщо патологія, що виникає в органах травної системи, включаючи печінку, тяжка, наліт буває щільним, жовто-зеленим відтінком. Коли виникає застій жовчі, він набуває жовтого кольору. Нудота.

На її тлі додатковою ознакою ушкодження печінки може бути зміна апетиту: може виникати огида до певної їжі, або він повністю пропадає. Також можуть траплятися епізоди блювання, іноді з домішкою жовчі. Дуже блідий стілець. Втрата характерного забарвлення біля випорожнень – ще один симптом, який небезпечно ігнорувати. Це може говорити не тільки про пошкодження печінки, але й несприятливі процеси в підшлунковій залозі, жовчовивідних протоках. Також подібна зміна може спровокувати прийом ліків, велику кількість жирної їжі в раціоні. Кровотечі.

Ушкодження печінки може мати хронічний характер – наприклад, гепатити тривалий час розвиваються без очевидних ознак. Довга патологія впливає згортання крові, у своїй можуть виникати різного роду кровотечі: з носа, ясен, як рясних менструацій тощо. Колір шкіри, склер, слизових. Він стає жовтуватим. Такою ознакою можуть бути гепатити, цироз печінки. Гіркий смак. Ігнорувати цей симптом теж небезпечно. Гіркою в роті, спровокованої попаданням жовчі зі шлунка в стравохід, «заявляють» про себе різні хвороби печінки, включаючи цироз, рак. 

Втім, гіркий присмак у роті, як і жовтяничність шкіри та очних білків, можуть викликатись не лише ушкодженнями печінки. Причиною таких змін є також прийом ліків, стрес, захворювання інших органів.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua