Від неписьменного манікюру до отруєння: звідки беруться білі плями на нігтях рук

Ідеальний манікюр – це не завжди бездоганне покриття, адже можна обійтися без нього. От тільки загальний вигляд може дещо зіпсувати білі плями на нігтях. Часто їх викликають безпечні причини, але іноді варто насторожитись — розповідаємо, у яких випадках.

Від неписьменного манікюру до отруєння: звідки беруться білі плями на нігтях рук

Зазвичай при такому симптомі турбуватися нема про що. Білі плями, що їх по-науковому називають лейконіхією, можуть бути викликані різними причинами, включаючи пошкодження нігтьової пластини або, наприклад, реакцію на певні ліки. Але є й серйозніші причини, за яких варто звернутися до лікаря.

Білі плями на нігтях рук: причини

1. Ушкодження від манікюру

Занадто активний і неправильний догляд нігтів здатний пошкодити шкіру під ними — нігтьове ложе.

Це може статися під час манікюру, якщо твій майстер веде процедуру не надто дбайливо.

Наприклад, надто активне використання пилки або агресивне відсунення кутикули металевим інструментом може пошкодити ніготь.

Білі плями можуть бути сумним результатом повторної травми нігтьового ложа — це означає, що ти робиш манікюр занадто часто.

Пошкодження манікюру в процесі носіння також може призвести до того, що твої нігті потріскаються, стануть ламкими або шаруючими.

Як лікувати: найкращий спосіб вилікувати пошкодження нігтів – це просто дати їм вирости. Також варто звернутися до майстрів манікюру, які навчені наносити та знімати лак чи нарощування, не пошкоджуючи нігтьового ложа.

2. Грибкова інфекція

Від неписьменного манікюру до отруєння: звідки беруться білі плями на нігтях рук

Ще однією частою причиною білих плям на нігтях у жінок є грибкова поразка. Вони з'являються, коли різні грибки проникають усередину навіть через малопомітні тріщини у шкірі чи нігтях.

Необхідно зробити наступні кроки, щоб запобігти грибку:

 • Як слід мої ноги та руки і повністю висушуй.
 • Регулярно міняй шкарпетки.
 • Обов'язково носи добре підігнане, вентильоване та не надто тісне взуття.
 • Шукай манікюрні салони, які стерилізують чи викидають свої інструменти після кожного клієнта.
 • Уникайте ходіння босоніж у громадських місцях, таких як роздягальня спортзалу, басейн.

Інші ознаки того, що у тебе може бути грибкова інфекція, включають розтріскування нігтів, потовщення, пожовтіння або потемніння.

Як лікувати: для порятунку від інфекції лікар, швидше за все, призначить пероральні протигрибкові препарати. Грибок проходить повільно, тому для повного загоєння може знадобитися кілька місяців. У тяжких випадках лікаря, можливо, доведеться повністю видалити ніготь.

Від неписьменного манікюру до отруєння: звідки беруться білі плями на нігтях рук

Деякі ліки можуть уповільнити зростання нігтів або травмувати їх ложе, після чого ти будеш задаватися питанням, чому на нігтях білі цятки.

Деякі препарати можуть значно уповільнити зростання ваших нігтів, серед них:

 • Хіміотерапевтичні препарати для лікування раку
 • Ретиноїди, які використовуються для лікування акне
 • Деякі антибіотики
 • Препарати літію
 • Протисудомні препарати
 • Протигрибкові препарати
 • Деякі ліки від тиску

Всі вони також можуть викликати стоншення нігтів та ламкість.

Як лікувати: медикаментозного лікування немає, але можна поговорити з лікарем про перехід на інші ліки.

5. Отруєння важкими металами

Дуже рідко ця ознака може вказувати на те, що ти отруїлася важкими токсичними металами, талієм або миш'яком. Наприклад, якщо вживаєш не екологічно чисті продукти або вдихаєш промислові пари.

Отруєння миш'яком може призвести до появи білих смуг, які називають лініями Міса.

Також на нього вказують інші симптоми:

 • Головні болі
 • Сонливість
 • Плутанина у свідомості
 • Діарея, блювання
 • Температура
 • Низький тиск

На отруєння талієм можуть вказувати ознаки:

 • Нудота чи блювота
 • Біль в животі
 • Сильна сонливість
 • Випадання волосся
 • Нервовий біль
 • Судоми

Якщо у тебе є якийсь із цих симптомів, зверніся до лікаря якнайшвидше.

Як позбутися проблеми

Від неписьменного манікюру до отруєння: звідки беруться білі плями на нігтях рук

Існує достатньо причин, через які на нігтях можуть з'явитися білі плями, включаючи травми, отруєння важкими металами або грибкову інфекцію.

Але здебільшого немає необхідності турбуватися — це або пройде саме собою, або не несе небезпеки, а вимагає лише мінімального лікування.

Зверніться до дерматолога, щоб дізнатися, що може бути причиною появи ознаки і як її позбутися.

Якщо поява білих плям на нігтях пов'язана з травмою, ти мало що можеш зробити, щоб видалити їх, крім як набратися терпіння. Прийде почекати, поки ніготь відросте, тому що плями розташовані всередині нігтьової пластини, а не лише на поверхні.

Дуже важливий правильний догляд нігтів, це дозволить уникнути швидкого травмування. Догляд потрібний як зовні, так і зсередини. Так, варто переконатися, що твій майстер з манікюру має правильно видаляти гель-лак і полірувати твої нігтики, щоб це руйнувало їх.

Щоб видалити білі плями на нігтях пальців рук, викликані тривалим носінням лаку, рекомендується акуратно відполірувати поверхню нігтя і обробити зволожуючим маслом або вазеліном. Перерва в лакуванні на кілька тижнів також допоможе позбавитися проблеми.

Вибір на користь лаків для нігтів, які не містять потенційно шкідливих інгредієнтів, також може допомогти. Вибирай формули, які позначені як “7-free” або вище. Вони містять семи (чи більше) самих токсичних хімічних речовин, які у більшості традиційних лаків.

Ще один спосіб запобігти симптому – це завжди використовувати базовий шар для захисту поверхні нігтя. Важливо уникати відшаровування лаку, оскільки це також може призвести до утворення плям, і, нарешті, постарайся обмежити час, протягом якого ти наносиш лак, оскільки чим довше він прилипає, тим більша ймовірність їх появи.

Для позбавлення від білих плям, викликаних грибком, знадобиться візит до дерматолога, щоб зрозуміти причину та варіанти лікування. Однак, щоб запобігти ймовірності виникнення грибка, ретельно стеж за гігієною. Як слід вибирай манікюрний салон, у ньому повинні використовуватися виключно одноразові, чисті інструменти. У громадських місцях користуйся лише своїм гігієнічним приладдям.

У разі захворювань чи отруєння рекомендується одразу ж звернутися до лікаря, уникаючи самолікування.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua