Психосоматика нирок: як на них впливають дратівливість, заздрість та завищені очікування

Якщо у тебе проблеми з нирками, психосоматика також можлива. Лікарі не можуть знайти причину захворювання? Варто покопатися у внутрішніх конфліктах та стресах.

Психосоматика нирок: як на них впливають дратівливість, заздрість та завищені очікування

Стрес може бути для нашого організму і позитивною подією, наприклад, спонукати до дій. Але може завдавати шкоди. Особливо, якщо організм перебуває у стрес протягом тривалого часу. Сукупна дія підвищеного тиску, прискореного серцебиття та різкого стрибка цукру в крові може сприяти проблемам зі здоров'ям, викликаючи як короткострокові, так і хронічні захворювання. З цим пов'язана і психосоматика хвороб нирки у жінок та чоловіків. Розберемося у точніших причинах.

Небезпечні симптоми

На ранніх стадіях захворювань нирок багато людей можуть відчувати легкі симптоми або взагалі не відчувати їх.

Але більш серйозні порушення точно дадуть взнаки. Краще помітити їх якомога раніше.

Отже, про хвороби нирок можуть говорити:

 • Постійна втома
 • Розлад шлунка чи блювання
 • Проблеми з концентрацією
 • Набряклість, особливо навколо кистей чи кісточок
 • М'язові спазми
 • Суха або свербляча шкіра
 • Поганий апетит або металевий присмак у їжі

Про камені в нирках крім сильного болю, болю в боці і спині, нижче ребер, який поширюється на нижню частину живота і пах, можуть говорити також каламутна сеча або з неприємним запахом, нудота, блювання, підвищення температури, озноб.

З такими симптомами варто одразу звернутися до лікаря.

Багато причин, через які болять нирки, психосоматика тут також грає свою роль. Її ми й розберемо.

Психосоматика захворювання нирок

Психосоматика нирок: як на них впливають дратівливість, заздрість та завищені очікування

Стрес та неконтрольовані реакції на нього можуть пошкодити цей орган. Будучи фільтруючими елементами організму, нирки схильні до проблем з кровообігом і судинами. А високий тиск та високий рівень цукру в крові можуть створити додаткове навантаження на них.

Внутрішній конфлікт, який породжує тривалий стрес, накладає ускладнення на захворювання інших систем. Так, люди з серцево-судинними порушеннями і діабетом через стрес дуже схильні до ризику підвищення проблем з нирками.

Психосоматичні причини порушень загалом пов'язані з тим, що людина довго щось терпить , носить щось у собі і дозволяє собі розкритися.

Також серед причин варто відзначити вічне невдоволення всім і всіма навколо, постійна дратівливість, бажання змусити інших підкорятися собі, маніпулювати іншими, зарозумілість. Інша сторона — надмірна самокритика може стати фактором порушення здоров'я.

Страхи також одна з важливих причин. І, до речі, саме вони часто лежать в основі дратівливості. Наприклад, ми боїмося, що через проблеми на роботі залишимося без неї та без грошей. Але не можемо вголос у цьому зізнатися і боїмося щось робити. Страх вирує всередині, людина дуже напружена. Але ніяка напруга не може тривати вічно, тому вона виходить на всіх, хто потрапить під руку — рідних, дітей, знайомих, і на внутрішні органи в тому числі.

Цікава причина – так званий невротичний успіх , який ми підкріплюємо сидінням у соцмережах. Якщо ми бачимо, як блогери щасливі на Балі, нам здається, що без цього і ми щасливі не будемо. Тут підключається заздрість, той самий прихований гнів. Насправді це все обумовлено лише нашими комплексами, а також страхом програти у конкуренції з кимось. При цьому такій людині не самому хочеться щось робити, щоб стати кращим, а хочеться, щоб вийшло так, щоб інші стали виглядати в його очах гірше. Крім того, до хвороби можуть призвести завищені очікування від інших — коли людина впевнена, що оточуючі їй багато повинні.

Приховані образи також дуже частий фактор, що провокує психосоматичні захворювання.

Психосоматика нирок: як на них впливають дратівливість, заздрість та завищені очікування

Позбутися стресу — правило, про яке часто пишуть у Мережі. Але повністю позбутися стресу неможливо, він постійно з'являється у нашому житті. А ось знизити його силу та вплив реально. Для цього важливо:

 • правильно харчуватися
 • займатися фізичною активністю
 • висипатися
 • вчитися відпочивати, розслаблятися (освоїти техніку релаксації)
 • використовувати медитації, афірмації
 • частіше спілкуватися з близькими, висловлювати свої емоції
 • ставити реалістичні цілі, виключити завищені очікування

Лікування психосоматичних порушень завжди має здійснюватися комплексно, включаючи і медичні методи, і психологічні. Одне без іншого не працюватиме.

Пройди діагностику у лікаря, хай він підбере препарати.

При цьому паралельно необхідно проаналізувати свої внутрішні проблеми, самостійно або разом із психологом:

 • визнач ситуацію, яка може стати подразником
 • виділили в ній головну негативну емоцію
 • підбери техніки для її правильного проживання, позбавлення від неї
 • регулярно їх виконуй
 • виробляй нові реакції на людей чи ситуації

Як виявити психосоматичну проблему для опрацювання

Психосоматика нирок: як на них впливають дратівливість, заздрість та завищені очікування

Відповідай собі на 5 питань:

 1. Я роблю себе хворим (як?).
 2. Я хворію, коли намагаюся уникати…
 3. Коли я захворюю, то завжди хочу…
 4. Коли я в дитинстві хворіла, моя мама (мій тато) завжди…
 5. Коли я хворію, я найбільше боюся…

Згадай, як ти хворіла, коли була маленькою. Що тобі говорили про хвороби та одужання. Як лікували. Як реагували (можливо, шкодували, брали на ручки, проводили з тобою більше часу). Що дозволяли чи не дозволяли (давали улюблені ласощі чи іграшки). Чи залишилося в тебе якесь дитяче переконання про хвороби, здоров'я (ставлення до лікаря, можливо, або до того, що тільки захворівши, нарешті можна відпочити).

Чого ти найбільше боїшся у своєму здоров'ї? Чому, як ти вважаєш, ти не можеш відпустити ці страхи? Чи здається тобі, що тобі потрібне ще краще здоров'я?

Коли виявила деструктивні переконання, починай позбуватися їх.

Пропиши на папері, а потім читай регулярно твердження:

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua