Що робити, якщо більше немає справжніх друзів, компанії і нудно

 

Що робити, якщо більше немає справжніх друзів, компанії і нудно

У твоєму оточенні багато людей, з якими ти готова і в вогонь, і в воду? Тих, з ким ти могла б поділитися чим завгодно і кому повністю довіряєш? Зараз дуже багато уваги приділяється тому, як завести, зберегти і розвивати стосунки. Але, дружба, чомусь, повинна виникати сама по собі.

Це не так. Дружба – такі ж складні і багатогранні відносини. І не завжди виходить «підвищити» нової людини зі статусу «просто знайомого». А якщо друзів немає, то добре це чи погано? І чи потрібно з цим щось робити?

Чи важлива дружба для людини

Що робити, якщо більше немає справжніх друзів, компанії і нудно

Фото Joel Muniz on Unsplash

Близькі стосунки – це невід’ємна частина здорової психіки кожної людини. Саме тому, якщо поки немає своєї сім’ї або романтичних відносин, друзі завжди виручають, і питання самотності постає гостріше. Відсутність друзів починає турбувати навіть більше, ніж відсутність сім’ї.

Людина відчуває свою біологічну і соціальну захищеність, коли заводить дружні зв’язки і відчуває приналежність до певного суспільства. Це пояснюється тим, що людина – це особина, яка не пристосована для виживання в поодинці.

Відсутність дружнього спілкування – це проблема для будь-якого віку. І фактори, що впливають на відсутність друзів, можуть бути абсолютно різними. Але в дружбі є величезна кількість позитивних моментів: друзі поділяють з тобою спільні цінності та інтереси, допомагають в різних життєвих ситуаціях.

Унікальна особливість дружніх зв’язків – близькість без всякого побуту. Друзі рідко проживають разом на одній території, а якщо так сталося, то чітко розділяють зони відповідальності та обов’язки, не обмежуючи свободу один одного. І такі відносини живуть набагато довше любовних.

Друзів, як правило, вибирають до душі, і часто вони стають навіть ближче чоловіка, тому що відсутні будь-якого роду зобов’язання і вимоги. Наявність друзів дуже важливо в дитинстві. Такі відносини мають позитивний вплив на формування соціальних навичок і на зростання особистості.

Причини відсутності друзів

Якщо ти думаєш, що друзів немає тільки у тебе, то це не так. Багато людей відчувають себе самотніми, навіть живучи в густонаселених регіонах.

Наприклад, в Японії і Китаї настільки перейнялися глобальністю цієї проблеми, що навіть створили спеціальну службу, яка надає «друга» в оренду.

Так чому ж вибудовування дружніх відносин може викликати проблеми?

Особливості характеру

Дуже часто справа зовсім не в оточуючих людях. Тобі необхідно проаналізувати власну поведінку і з’ясувати, а не відштовхуєш ти людей.

Ти можеш здатися непривітною і недружньої, якщо в твоєму поведінці є наступне:

 • Чекаєш, що до тебе підійдуть самі;
 • Часто відхиляєш запрошення;
 • Чи не відривається від телефону;
 • Майже нічого про себе не розповідаєш (боячись здатися балакучої);
 • Уникаєш зорового контакту;
 • Зарозуміло себе ведеш;
 • Чи приймаєш «закриті» пози (схрещуєш руки або ноги);
 • Багато говориш (не по справі) і пліткують;
 • Різко реагуєш, якщо потенційні друзі зробили щось не так;
 • Чи не слухаєш, що тобі говорять.

Що робити, якщо більше немає справжніх друзів, компанії і нудно

Як знайти друзів і навіщо потрібна дружба?

Пропрацюй ці моменти, якщо хочеш, щоб спілкування з новими знайомими складалося легко і невимушено.

Наявність звичайних знайомих

Багато у кого знайомих досить, але до близької дружби справу ніяк не доходить. У таких відносинах не вистачає щирості і якийсь глибини. Від цього і може виникнути відчуття самотності, хоча, здавалося б, навколо стільки людей.

Якщо ти знаходишся в такій ситуації, то зрозумій, що тісна дружба не виникає відразу з людиною, якого ледь знаєш. Будь-які відносини починаються зі знайомства. Всьому свій час – просто будь терпляча.

Багато знайомих ніколи і не стануть друзями. Це абсолютно нормально.

Подумай, а може бути ти занадто ідеалізіруешь дружбу? Ти чекаєш чогось особливого, і тобі здається, що інша сторона не докладає ніяких зусиль? Не буває нічого ідеального. У твого друга теж можуть бути свої турботи і проблеми. І найменше хочеться, щоб хтось вимагав уваги, а не просто підтримав.

ситуативні проблеми

Існує ще ряд проблем, що перешкоджають появі друзів в житті.

 • Вік.

Після закінчення навчання і дорослішання, як правило, все важче заводити міцні дружні зв’язки;

 • Соціальні мережі.

Як не дивно, але більш активні користувачі соціальних мереж частіше відчуває почуття самотності. З одного боку – має бути простіше завести нові знайомства, але з іншого – навички живого спілкування поступово атрофуються;

 • Географічний чинник.

Можливо, ти переїхала в інший населений пункт, і всі старі добрі друзі залишилися вдома. Або живеш в такій глушині, де нікого не залишилося або вже всі один одного знають;

 • Природний процес.

Після 25 років кількість друзів починає скорочуватися. Це підтверджено декількома дослідженнями;

 • Особистісні якості.

Всі люди різні і мають індивідуальним характером. Деякі були інтровертами завжди, а інші тільки подорослішавши усвідомили, що їм більше подобається самота.

Як шукати нових знайомих

Який б не була причина самотності, потрібно в першу чергу слухати себе. Можливо, тобі цілком комфортно однієї, і ти навіть не задаєшся питанням, що робити, якщо немає друзів.

Але якщо такі думки, все ж, відвідують, то є декілька порад, де і як знайомитися з новими людьми.

 • Заняття за інтересами.

Подивися, що є в твоєму районі. Загальні заняття завжди зближають. Ти не тільки вийдеш з дому і познайомишся з новими людьми, але і з ким-небудь подружитися;

 • Посиденьки, свята, заходи.

Якщо ти отримала кудись запрошення, то йди обов’язково. А там будеш дивитися по ситуації;

 • Освітні заходи і майстер-класи.

Сходи на пару цікавих лекцій або семінарів, запишись на мовні курси. Це дуже корисний спосіб знайомитися з цікавими людьми;

 • Прогулянки з вихованцем.

Наприклад, з собакою. Тварина – хороший спосіб зав’язати комунікацію. Собачники дуже часто сходяться на грунті інтересів до свого чотириногого друга;

 • Фізична активність.

Спорт – дуже хороша можливість прокачати не тільки своє тіло, але й навички спілкування. Запишись в спортзал, на фітнес, почни ходити в турпоходи: нові знайомства забезпечені;

 • Діти.

Це теж хороший спосіб завести друзів. Причому, не тільки для себе, але і для дитини. І якщо вони у тебе є, то і є можливість познайомитися з іншими батьками, коли приведеш своє чадо на будь-яку секцію.

Отже, якщо тобі самотньо, хочеться, щоб в житті був хтось, хто тебе зрозуміє, підтримає і приїде вночі з пляшкою вина, то починай працювати в цьому напрямку. Але не переймайся і не розчаровуйся, якщо з першого разу не знайдеш таку людину. З віком критерії дружби змінюються і такого безтурботного спілкування, як в підлітковому віці, швидше за все не буде. Доведеться приймати одного з усіма його недоліками.

Але якщо тобі і наодинці з собою добре, то це прекрасно! Люби себе, не ображай себе і продовжуй про себе піклуватися.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua