Борислав: значення імені, походження, характеристика та іменини

Борислав – ім'я чоловіче, слов'янського походження, що корінням сягає витоків Стародавньої Русі. Воно складається з двох слів – «боротьба» і «слава» – і має значення «боротися за славу» або «що знаходить славу в боротьбі». Жіночий аналог – Борислава. У статті докладніше розказано про значення та походження імені Борислав.

Іменини святкуються 15 травня, 6 серпня, 29 серпня, 15 жовтня.

День тижня – неділя.

Коротка форма імені – Борис. У зменшувально-пестливій формі: Слава, Боря, Бориславка, Бориславчик, Бориславушка.

У церковному календарі (православна віра) немає такого імені, дітей хрестять під назвою Борис.

Характеристика

Батьки, які називають свого сина таким ім'ям, очікують, що той виростить справжнім чоловіком, який твердо і міцно стоїть на ногах. І багато в чому цей вибір визначає майбутній характер Борислава, надаючи йому заряду сили та енергії, завзятості і навіть деякої жорсткості, властивої обраному імені. Як правило, з раннього дитинства Борислав надзвичайно самостійний і акуратний. З віком ці риси характеру лише посилюються.

Носій цього імені має добродушний характер, дуже милосердний до людей і часто приходить до них на допомогу. За своєю природою Борислав – лідер, який відрізняється розумом та кмітливістю, дуже любить мріяти та фантазувати. Авторитетом для нього є яскравіші особистості, ніж він сам, з яких у майбутньому він бере приклад. Своїм визнанням Борислав вважає робити життя людей кращим, приносячи до нього добро і справедливість. За свої ідеї готовий багато терпіти та страждати. Люди, які його оточують, вірять і прислухаються до його слів, оскільки він дуже пристрасний і красномовний. Власник імені рано стає самостійним, почувається стабільно та фінансово забезпеченим. Створює враження людини, якій надзвичайно щастить, все у неї складається найкращим чином і як би само собою, хоча насправді за цією легкістю часто стоять велика праця та терпіння. Власник цього імені має високу самооцінку, і він постійно вимагає підвищеної уваги до себе.

Борислав: значення імені, походження, характеристика та іменини

Талісмани

Мало знати лише значення імені Борислава. Слід сказати, що вона має чимало талісманів. Головні з них перелічені далі:

 • Планета – Марс, Сонце.
 • Стихія – Вогонь.
 • Метал – золото.
 • Колір фіолетовий.
 • Сприятливе дерево – шовковиця.
 • Рослина – ірис, олива, омела, півонія, троянда, імбир.
 • Покровитель – зозуля.
 • Знак зодіаку – Терези, Телець.
 • Камінь-талісман імені – аметист, опал, аквамарин, алмаз, турмалін.
 • Звірі – лев, орел, сокіл, скарабей.

Борислав: значення імені, походження, характеристика та іменини

Здоров'я

Найчастіше у Борислав міцне здоров'я, але з дитинства батькам варто звернути увагу на опорно-руховий апарат та нервову систему. Комунікабельність і життєлюбність можуть обернутися для нього справжньою проблемою, він легко може пристраститься до веселих компаній та алкоголю, у стані сп'яніння здатний на непередбачувані та необдумані вчинки. Напружена праця може призвести до нервового зриву Борислава, тому дуже важливо навчитися розслаблятися і не брати на себе занадто багато.

Борислав: значення імені, походження, характеристика та іменини

Що означає ім'я Борислав у сімейному житті?

До сім'ї Борислав має дуже сильну прихильність, і якщо шлюб розпадається, то він не перестає допомагати своїм дітям, а також не забуває про свою колишню дружину. Жінки для нього привабливі кожна по-своєму, через це він має багато партнерок. Про свої зв'язки він не поширюється, навіть близькі друзі не знають про його слабкість до жіночої статі. При цьому дружину він ніколи не покине. Його обраниця повинна мати сильний характер і одночасно слухати його вчення без заперечень, бути сексуальною. У ліжку вона зможе ним керувати, але в усьому іншому лідером має бути він. Дружина може забезпечити йому тил і показати необхідний напрям, у якому варто рухатися. Дуже любить дітей як своїх, так і чужих. Чоловіки, що носять це ім'я, надзвичайно господарські, найбільше цінують затишок у будинку і, звичайно ж, люблять і вміють усе робити своїми руками.

Борислав: значення імені, походження, характеристика та іменини

Створення відносин

Для створення шлюбу, судячи з значення імені Борислава, найбільше підійдуть жінки: Наталія, Зоя, Ганна, Валентина, Світлана, Ірина, Ольга, Лариса. Небажано пов'язувати свою долю з Антоніною, Маргаритою, Уляною, Регіною, Клавдією.

Борислав: значення імені, походження, характеристика та іменини

Робота

Якщо відштовхуватися від значення імені Борислав, професію варто вибрати вільну, щоб вона не обмежувала його часом та місцем. Він може стати: артистом, політиком, режисером, археологом, спортсменом, мистецтвознавцем. Його багата фантазія призведе до просування кар'єрними сходами, якщо він не буде лінуватися. У ранньому дитинстві Борислав мріє стати військовим, і якщо вчасно розвинути цей напрямок, він може успішно дослужитися до вищих чинів. Неординарне мислення дуже успішно допомагає в будь-якій життєвій ситуації, з якої Борислав виходить з великим успіхом.

У роботі йому немає рівних, він досягає позитивних результатів у всіх починаннях, часто обіймає керівні посади, при цьому вміло налагоджує відносини як з начальством, так і з підлеглими. Має прекрасне тонке і добре почуття гумору, любить розіграші та жарти. Досить добре залагоджує конфлікти на роботі та в особистому житті та завжди має безліч друзів та знайомих. Незважаючи на м'якість, Борислав наполегливий у справах, без зайвої метушні досягає поставленої мети. Дуже послідовний у досягненні бажаного, наполегливий, працьовитий, завжди любить бути у центрі подій.

Борислав: значення імені, походження, характеристика та іменини

Значення букв

Крім значення імені Борислава, варто розібратися і у значенні букв.

 • Б – сталість, лідерські здібності, прагнення, романтизм.
 • Про – емоційність, багата інтуїція.
 • Р – самовпевненість, догматичність, хоробрість.
 • І – вразливість, миролюбність, духовність.
 • З – владність, примхливість, здоровий глузд.
 • Л – винахідливість, артистичність, логіка.
 • А – влада, сила.
 • В – єднання з природою, непостійність, прагнення майбутнє.

Борислав: значення імені, походження, характеристика та іменини

Якщо у вас у друзях є чоловіки з таким ім'ям, постарайтеся не зачіпати його самолюбство. Для Борислава це виклик до суперництва, де він має вийти єдиним лідером. Легко прощає образи та зло, яке йому завдали близькі люди. Це дуже добра і сердечна людина, завжди готова прийти на допомогу тим, хто цього дуже потребує.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua